RCSI בחריין חנכה את מרכז המחקר הקליני והביומולקולרי שלה בבית החולים האוניברסיטאי המלך חמד

 

RCSI בחריין חנכה את מרכז המחקר הקליני והביומולקולרי שלה בבית החולים האוניברסיטאי המלך חמד

 

מנאמה, בחריין, 17 במרץ 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

המכללה המלכותית למנתחים באירלנד – האוניברסיטה הרפואית של בחריין (RCSI בחריין) השיקה באופן רשמי את מרכז המחקר הקליני RCSI בחריין החדשני, ואת מרכז המחקר הביומולקולרי הממוקם במרכז האונקולוגי של בחריין, בשיתוף עם בית החולים האוניברסיטאי המלך חמד (KHUH). טקס פתיחה רשמי נערך בחסות קולונל ד"ר שייח‘ מוחמד בן עבדאללה אל ח‘ליפה, יו"ר מועצת הבריאות העליונה.

קולונל ד"ר שייח‘ מוחמד בן עבדאללה אל ח‘ליפה אמר בנאומו בפני הנוכחים: "הצורך במרכז המחקר הקליני והביומולקולרי של RCSI בחריין עלה כדי לסייע בטיפול בבעיות הבריאות של ממלכת בחריין והיה הרעיון בעל החזון של פרופסור סאמר אותום - נשיא RCSI בחריין והגנרל  (ד"ר) שייח‘ סלמאן אל ח‘ליפה - מנכ"ל בית החולים האוניברסיטאי המלך חמד, ובראשם פרופ‘ סטיבן אטקין, ראש בית הספר ללימודים ומחקר לתואר שני ב-RCSI בחריין. מרכז המחקר יתמוך במיצובה של ממלכת בחריין כמרכז בריאות GCC ויביא מימון חיצוני כמו גם הכרה מוערכת בממלכה, מה שהופך אותה למרכז מצוינות אזורי מוכר".

ד"ר שיח‘ה רנא בינת עיסא בן דואיג‘ אל ח‘ליפה - מזכ"לית המועצה להשכלה גבוהה וסגנית יו"ר מועצת הנאמנים להשכלה גבוהה, אמרה בנאום בפני הנוכחים: "המחקר שיבוצע כאן במרכז המחקר הקליני והביומולקולרי RCSI בחריין, והתוצאות שממצאיו יניבו, לא רק יביאו לאמצעים זולים ויעילים יותר לריפוי חלק מהמחקר הקליני והביומולקולרי של RCSI בחריין, והתוצאות שממצאיו יניבו לא רק יביאו לאמצעים זולים ויעילים יותר לריפוי חלק מהמחקרים המחלות הנפוצות ביותר, אך היא גם תפחית את הנטל הכלכלי והלוגיסטי על מערכת הבריאות הציבורית שלנו, ובכך תעלה את איכות השירותים הניתנים ותקדם את איכות החיים של בחריינים ותושבים כאחד. מחקר רפואי, כמו רוב צורות המחקר המדעי, חיוני לא רק לפיתוח יסודות החברה, אבני היסוד של החינוך וההכשרות הלאומיות, אלא גם אחד המניעים המרכזיים העומדים בבסיס חזון בחריין 2030".

בטקס הפתיחה הרשמי השתתפו ד"ר שיח‘ה רנא בינת עיסא בן דואיג‘ אל ח‘ליפה - מזכ"ל המועצה להשכלה גבוהה וסגן יו"ר חבר הנאמנים של המועצה להשכלה גבוהה; ד"ר מרים אל-ג‘לאמה - מנכ"לית הרשות הלאומית לרגולציה של בריאות (NHRA); בריגדיר גנרל פרופ‘ השאם יוסף עלי, קולונל (ד"ר) שייח‘ סלמאן אל ח‘ליפה - מנכ"ל בית החולים האוניברסיטאי המלך חמד (KHUH); ד"ר אחמד אל-אנסארי, מנכ"ל בתי החולים הממשלתיים; ד"ר ג‘לילה אלסעיד ג‘וואד, מנכ"לית מרכזי בריאות ראשוניים; פרופ‘ אליאס פדל - מנהל המרכז האונקולוגי של בחריין ויו"ר מועצת הפיתוח  הלאומית של בחריין; פרופ‘ פרגל אובריאן, סגן הדיקן למחקר וחדשנות וראש קבוצת המחקר להנדסת רקמות ב-RCSI בדבלין; פרופ‘ סטיבן אטקין, ראש בית הספר ללימודים ומחקר לתואר שני – RCSI בחריין, מנהלים ואנשי צוות מבית החולים האוניברסיטאי RCSI בחריין ואוניברסיטת המלך חמד, וכן סטודנטים לרפואה בבחריין של RCSI המעוניינים במיוחד במחקר.

עם הפרוטוקולים שהוקמו לאחרונה לניסויים קליניים בבני אדם על ידי הרשות הלאומית לרגולציה של בריאות (NHRA) ובהתאם לקופת החולים הלאומית וחזון בחריין 2030, הוקם מרכז המחקר הקליני והביומולקולרי RCSI בחריין לקידום הוראה ומחקר המתמקדים במחלות בריאות נפוצות בממלכת בחריין כגון סוכרת, השמנת יתר ומצבים בריאותיים אחרים.

פרופ‘ סאמר אוטום, נשיא RCSI בחריין, ציין כי "מרכז המחקר הקליני והביומולקולרי של RCSI בחריין הוא צעד קדימה בחיזוק המחויבות ארוכת השנים של RCSI בחריין לשיפור בריאות האדם וטיפול בחולים באמצעות מאמץ, מחקר חדשני ושיתוף פעולה. אנו מודים לכל בעלי העניין המעורבים בהקמת מרכז המחקר ובהיותנו חלק מאבן דרך משמעותית בתולדות האוניברסיטה".

מרכז המחקר הקליני והביומולקולרי RCSI בחריין ממוקם בתוך המרכז האונקולוגי של בחריין, ומאפשר חוויה ממדרגה ראשונה עבור חולי מחקר קליניים ומבקרים, שם חוקרים, קלינאים ואנשי סגל אקדמי של RCSI בחריין עובדים בשיתוף פעולה כדי לערוך מחקר תרגומי חלוצי במגוון דיסציפלינות מדעי הבריאות.

פרופ‘ אליאס פאדל, מנהל המרכז האונקולוגי של בחריין ויו"ר מועצת הפיתוח  הלאומית של בחריין הדגיש כי פתיחת מרכז המחקר הקליני והביומולקולרי RCSI בחריין במרכז האונקולוגי של בחריין ובשיתוף עם בית החולים האוניברסיטאי המלך חמד, נועדה לשפר את החינוך ולפתח פעילויות מחקריות ואקדמיות בתחומי רפואה שונים, במיוחד בתחום מדעי תאי הגזע, תחת פיקוחו של צוות מומחים. הוא גם ציין כי המחקר הוא נדבך חיוני לייצור מאגר מידע התורם לפיתוח יכולות אבחוניות וטיפוליות, אשר בסופו של דבר תורם להעלאת רמת השירותים הרפואיים בממלכת בחריין.

בריגדיר גנרל פרופ‘ השאם יוסף עלי, קולונל (ד"ר) שייח סלמאן אל ח‘ליפה - מנכ"ל KHUH ומנכ"ל לעניינים רפואיים ויועץ לאוטולרנגולוגיה ב- KHUH, שיבח את שיתוף הפעולה בין בית החולים, המרכז האונקולוגי של בחריין והמכללה המלכותית למנתחים באירלנד - האוניברסיטה הרפואית של בחריין בתחום המחקר הקליני והביומולקולרי המתקדם. זה בתורו יתרום לפיתוח המחקר בסביבה מדעית, בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר תחת פיקוח של קבוצת מומחים ומתרגלים מנוסים בתחום זה.  המרכז הוא חלק חיוני מכל מוסד רפואי גדול, וזו תהיה פעילות יומיומית שמשפרת מאוד את יכולות האבחון והטיפול, בתחומים רבים.

מרכז המחקר הקליני והביומולקולרי RCSI בחריין מחולק לקבוצות המוקדשות לתחומי מחקר ספציפיים. תחום התמחות אחד הוא אספקת ניסויים קליניים בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר ביחידת הניסויים הקליניים, שם נלקחות דגימות ממטופלים ומעובדות וניתוח באופן מיידי, תוך שימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר, על ידי צוות המחקר הקליני שבאתר. היחידה כבר ביצעה שלושה ניסויים קליניים לאומיים, לאחר שהייתה מועמדת בשנת 2020 על ידי המועצה העליונה לבריאות וכוח המשימה הרפואי הלאומי למאבק בנגיף הקורונה (קוביד-19) כדי להקים, להקל ולתמוך במענה הלאומי לכל הניסויים הקליניים של קוביד-19 בבחריין.

תחום נוסף של מיקוד מחקרי הוא התחדשות רקמות, בהובלת קבוצת המחקר להנדסת רקמות, שם הצוות בוחן התחדשות רקמות רכות, כגון עור ועצבים, באמצעות ביו-חומרים חכמים המיוצרים במעבדות וחקר פיגומים המופעלים על ידי גנים ותגובות תאיות לריפוי פצעים. מחקר זה מוחל על הטיפול בכיבים בכף הרגל סוכרתית והערכת התגובה של חלבון אנטי אייג‘ינג על שיפור ריפוי הפצעים.

כמו כן הוקמה קבוצת הנדסת תאי גזע וגנום למציאת תרופות וטיפולים להפרעות סוכרתיות ונוירולוגיות, על ידי שימוש בתאי גזע פלוריפוטנטים ובהנדסת גנום מתווכת CRISPR. בנוסף, קבוצת תאי איון הלבלב תלמד תאי איון לבלב, כדי להיות מסוגלת לשפר את התגובות התאיות למחלה, כשהמטרה הסופית היא תרופה לסוכרת מסוג 1 וסוג 2.

פרופ‘ סטיבן אטקין, ראש בית הספר ללימודים ומחקר לתואר שני, המפקח גם על מרכז המחקר ועל כל יוזמות המחקר, ציין כי "למרכז המחקר הקליני והביומולקולרי של RCSI בחריין יש גישה לטכנולוגיות מובילות בעולם הן ברפואה קלינית והן ברפואה תרגומית, כדי לאפשר לחוקרים ולקלינאים שלנו לנהל בשיתוף פעולה מחקר חלוצי ומרוכז במטופלים, אשר מטפל במפתח לאומי, אתגרי בריאות אזוריים ועולמיים. הודות לתקנות היזומות של משרד הבריאות ו-NHRA, מרכז המחקר יספק תמיכה בהפיכת בחריין למרכז מחקר מרכזי וימשוך יצרני תרופות גלובליים נוספים לשוק הבחרייני".

קבוצת חקר הסרטן, בשיתוף עם המרכז האונקולוגי של בחריין, תמשיך לחקור את השימוש באנטגוניסטים קולטני סיגמא-1 ונתונים ממחקר in-silico בטיפול בסרטן השד. בנוסף, המרכז יערוך עבודה חלוצית בדנ"א וברנ"א כדי לנתח את הגנים והסמנים בדגימות קליניות המשמשות לאבחון סוכרת וסרטן.

אודות RCSI Bahrain

RCSI בחריין היא אוניברסיטה מכוננת של RCSI, שהוקמה בדבלין, אירלנד, בשנת 1784. RCSI בחריין, אוניברסיטה פרטית עצמאית, פתחה את שעריה לקבוצה של 28 סטודנטים לרפואה בשנת 2004. זהו מוסד ללא מטרות רווח למדעי הבריאות המתמקד בחינוך ובמחקר כדי להניע שינוי חיובי בכל תחומי בריאות האדם ברחבי העולם. כיום, הקמפוס שנבנה למטרה הוא ביתם של יותר מ-1300 סטודנטים ברחבי בתי הספר לרפואה; סיעוד ומיילדות ולימודים לתואר שני ומחקר.

לקבלת מידע נוסף, בקרו בכתובת  www.rcsi.com/bahrain

RCSI Bahrain Instagram

RCSI Bahrain Facebook

RCSI Bahrain LinkedIn

קבצים מצורפים

ליצירת קשר:

Doaa Magdy

Royal College of Surgeons in Ireland –

 Medical University of Bahrain (RCSI Bahrain)

+97316660194  /  +973 39929700

dmagdy@rcsi-mub.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE