יש להרחיב ולקדם את הסכמי אברהם למדינות ערביות נוספות למרות "אויבי השלום" האזוריים, אמרו מנהיגים מישראל וממדינות ערב ביוזמת השלום במזרח התיכו

יש להרחיב ולקדם את הסכמי אברהם למדינות ערביות נוספות למרות "אויבי השלום" האזוריים, אמרו מנהיגים מישראל וממדינות ערב ביוזמת השלום במזרח התיכון

 

"אנחנו צריכים את האומץ לקחת את ההובלה"

 

מנהיגים ישראלים וערבים מחפשים ברית רחבה יותר להסכמי אברהם "אנחנו צריכים את האומץ לקחת את ההובלה"

 

 

וושינגטון, 2 באפריל 2022, (GLOBE NEWSWIRE):

 

יש להרחיב ולקדם את הסכמי אברהם למדינות ערביות נוספות למרות "אויבי השלום" האזוריים, אמרו מנהיגים מישראל וממדינות ערב ביוזמת השלום במזרח התיכון, פרויקט של פדרציית השלום האוניברסלית (UPF).

"אנחנו צריכים להבין שבאזור שלנו יש אויבי שלום ואלה שינסו לערער את מה שאנחנו עושים, אבל אנחנו צריכים לאזור את האומץ ולקחת את ההובלה", אמר בפורום עלי ראשיד אל נעימי, חבר המועצה הלאומית של איחוד האמירויות הערביות.

ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט, סגן יו"ר הכנסת לשעבר חיליק בר, ראש ממשלת קנדה לשעבר סטיבן הרפר ויו"ר בית הנבחרים לשעבר ניוט גינגריץ‘ התייחסו גם הם לאירוע המקוון של הפורום ב-31 במרץ 2022, בו ניתן לצפות https://youtu.be/2hlG859q3Kk

מר אולמרט ומר בר אמרו כי הם רואים סימנים של אחדות וכבוד גוברים במזרח התיכון מאז נחתמו הסכמי אברהם בשנת 2020 תחת ממשל טראמפ. מר גינגריץ‘ שיבח את ההסכמים על הפוטנציאל שלהם להבטיח יציבות באזור כולו.

מר הארפר תיאר את הסכמי אברהם כ"ללא ספק החדשות החיוביות ביותר" שהאנושות קיבלה במהלך כל תקופת מגפת קוביד-19. "מהלך חיובי זה במזרח התיכון בולט נגד מה שאחרת הוא ניוון נורא בנוף הגיאופוליטי העולמי", אמר מר הארפר, בהתייחסו לפלישה הרוסית לאוקראינה.

ד"ר מייקל ג‘נקינס, נשיא UPF International, אמר כי יש לשבח את איחוד האמירויות ובחריין על פיתוח הסכמי אברהם עם ישראל ועל תמיכתה של ארה"ב. "צעד חיוני זה הוא הגברת הסחר ושיתוף הפעולה הידידותי בין המדינות הללו, המביא תקווה לאזור. אנו גם משבחים את מרוקו וסודאן על נרמול היחסים עם ישראל; אנו רואים את הסבירות של מדינות רבות נוספות במזרח התיכון ובאפריקה בעקבות הדוגמה שלהן".

יוזמת השלום במזרח התיכון מקדמת שלום באמצעות דיאלוג, דיפלומטיה בין אנשים, מסעות לגילוי עובדות, עליות לרגל בין-דתיות וכנסים.

UPF, שנוסדה בשנת 2005 על ידי הכומר המנוח ד"ר סון מיונג מון ואשתו ד"ר האק ג‘ה האן מון, היא ארגון לא ממשלתי מכובד במעמד מייעץ כללי עם המועצה הכלכלית והחברתית של האו"ם (ECOSOC). יש לה סניפים ב -159 מדינות.

מאמר על הוובינר המקוון של יוזמת השלום במזרח התיכון נכתב על ידי הוושינגטון טיימס:

https://www.washingtontimes.com/news/2022/mar/31/arab-israeli-leaders-say-abraham-accords-show-regi/

קשרי מדיה

Larry Moffitt
 Universal Peace Federation USA

202-669-0387
media@us.upf.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE