בית המשפט המחוזי סוגר את הדלת לצמיתות על תביעות חסרות הערך של Wickfire

 

בית המשפט המחוזי סוגר את הדלת לצמיתות על תביעות חסרות הערך של Wickfire

 

לאחר שוויקפייר ספגה הפסד נוקב בבית המשפט לערעורים של המחוז החמישי, וויקפייר המשיכה בכל זאת להגיש תביעות חסרות ערך בבית המשפט המחוזי. בית המשפט המחוזי דחה את ניסיונותיה של וויקפייר ודחה לצמיתות את טענותיה. בכך מסתיימת תביעה בת שמונה השנים של Wickfire ומספקת ל- TriMax חיזוק מוחלט

 

אוסטין, טקסס, 4 באפריל 2022, (GLOBE NEWSWIRE):

Wickfire ספגה את האחרון בשורה נרחבת של תבוסות משפטיות מול TriMax. הפעם, בית משפט המחוזי דחה לצמיתות את תביעותיה חסרות הערך של וויקפייר.

בשנת 2021, בית משפט לערעורים קבע כי לוויקפייר אין כל ראיה התומכת בתביעותיה בשווי מיליוני דולרים נגד TriMax. וויקפייר לא נרתעה מההפסד המונומנטלי הזה, וניסתה את כוחה פעם נוספת ונכשלה.

לאחר שהפסידה בבית המשפט לערעורים, וויקפייר הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי להורות ל-TriMax לשלם לוויקפייר יותר מ-400,000 דולר. זה הוביל למבול של ממצאים וצווים נגד Wickfire:

*בפברואר 2022, שופטת השלום הפדרלית סוזן הייטאוור מצאה כי בקשתה של Wickfire חסרת ערך. בהגיעה לקביעתה הכירה שופטת השלום ב"עלויות ועיכובים מופרזים" בשל "טקטיקות הליטיגציה" של וויקפייר.

*לאחר מכן, השופט המחוזי של ארצות הברית רוברט פיטמן הוציא צו המאשר את ממצאי שופט השלום ודחה לחלוטין את בקשתה של וויקפייר.

* ב-15 במרץ 2022, המחוז המערבי של טקסס פרסם פסק דין סופי, וקבע כי Wickfire "לא תיקח דבר" על כל תביעותיה נגד TriMax ומנהליה.

*באותו פסק דין של "אל תיקח דבר", בית המשפט המחוזי קבע כי טענותיה של וויקפייר "יידחו בדעות קדומות", ובכך ימנע מוויקפייר להמשיך לטעון את טענותיה חסרות הערך נגד TriMax בעתיד.

הצווים והממצאים מופיעים בחוות דעת שפורסמו מבית המשפט החמישי לערעורים, תיק מספר 17-3043040 ובית המשפט המחוזי של ארצות הברית במחוז המערבי של טקסס, תיק מס‘ 1:14-CV-0034-RP.

התביעה התמקדה סביב Google AdWords Auctions, פלטפורמת מכירות פומביות מקוונת שבה חברות כמו TriMax ו-Wickfire מתחרות על שטחי פרסום. Wickfire טענה שורה של טענות נגד TriMax, אבל באשר לכל אחד מהם, Wickfire נכשלה. ויקפייר טענה שטרימקס הפריעה בכוונה לחוזים של וויקפייר, הפריעה בכוונה לעסקיה הפוטנציאליים של וויקפייר וביצעה קנוניה אזרחית. בית משפט לערעורים מצא כי "וויקפייר לא הציע הוכחה כזו" וקבע כי כל אחת מהטענות הללו נכשלה.

לאחר שבית המשפט לערעורים מצא פסק דין מוקדם יותר של בית המשפט המחוזי שהעניק 2.3 מיליון דולר לוויקפייר כשגוי בשל היעדר ראיות תומכות, בית המשפט המחוזי הוציא לאחרונה את פסק הדין "TAKE NOTHING". באמצעות פסק הדין "TAKE NOTHING" לא קיבלה וויקפייר כל פרס, ומנגד, חוייבה לשלם את שכר טרחת עורכי הדין והעלויות שלהם.

באותה תביעה, חבר המושבעים מצא בעבר את Wickfire LLC  ואת בעליה השותפים, צ‘ט הול וג‘ון בראון, שהפריעו בכוונה לעסקיה של טרימקס מדיה. TriMax טענה כי Wickfire הפריעה בכוונה לחוזים של TriMax על ידי (1) תשלום שוחד לנציגי סוחרים בתמורה להסכמי בלעדיות; (2) התחזות ל-TriMax על ידי הצבת מודעות לא מורשות שגנבו את עותק המודעה של TriMax והכילו מידע מזהה אחר של TriMax; (3) לחיצה חוזרת ונשנית על מודעות TriMax כדי להגדיל באופן מלאכותי את העלויות של TriMax (המכונה "הונאת קליקים"); וכן (4) שימוש בתוכנה אוטומטית כדי לתפעל את מערכת המכירות הפומביות של גוגל (המכונה "שיבוש הצעת מחיר").

TriMax הציגה ראיות בפני חבר המושבעים לפיהן וויקפייר הושעתה מיותר מ-200 חשבונות גוגל, הפרה תנאי סוחרים והעסיקה סוכני משתמשים ושלוחים מזויפים כדי להסתיר את זהותה. חבר המושבעים ראה גם ראיות לכך שגוגל כינתה את וויקפייר "נוכלים ידועים" וכי וויקפייר רשמה את שם הדומיין "GoogleClickFraud.com".

TriMax גם הציגה ראיות לגבי השמדת ראיות של Wickfire. במהלך ההתדיינות המשפטית, Wickfire מחקה את כל הנתונים של מנהל הטכנולוגיה הראשי שלה, ג‘ון בראון, ממחשב נייד ולאחר מכן לא הצליחה לחשוף את המידע הזה ל- TriMax או לבית המשפט המחוזי. ברגע שטרימקס חשפה את ההרס, וויקפייר טענה שזה הכרחי, מכיוון שהמחשב הנייד נגנב במהלך פריצה לבית. עם זאת, הדו"ח המשטרתי – ש-TriMax השיגה באופן עצמאי לאחר שוויטפייר לא הצליחה להפיק עותק – סתר את סיפורה של וויקפייר משום שלא הזכירה דבר על מחשב נייד שנגנב לכאורה.

בעוד חבר המושבעים שמע ראיות נרחבות על התנהלותה של Wickfire הכוללת התערבות מכוונת של Wickfire נגד TriMax (אשר חבר המושבעים מצא כי התרחש), כמה מהראיות ההרסניות ביותר נשללו. לדוגמה, חבר המושבעים לא הורשה לראות:

*דו"ח המשטרה מהפריצה;

*מסמכי רישום המציגים את וויקפייר כבעלים של "BitchesOfFacebook.com" ו"PokeBitches.com";

*דוא"ל מנציג סוחר, שלאחר שסירב לקבל את השוחד לכאורה, כינה את וויקפייר "פושעים";

*צילומי מסך של מודעות של Wickfire המתחזות ל-TriMax‘s;

*הודעת דואר אלקטרוני מסוחר שמסיים עם TriMax לאחר שהאמין בטעות ש-TriMax היא המקור למודעות המתחזות;

* הודעת דואר אלקטרוני מסוחר שהתלונן כי Wickfire הפרה את תנאי הסימן המסחרי וגנבה את המודעות של TriMax;

*דו"ח טכני ארוך, שלדברי מומחה מחשבים בעל שם עולמי, מוכיח באופן חד משמעי כי Wickfire ביצעה הונאת קליקים נרחבת נגד TriMax;

* סרטון בזמן אמת המדגים את טרימקס - שיבוש ההצעות שחוותה;

*סיכום של מאות חוזי הסוחרים של TriMax שהפריעו להם על ידי שיבוש הצעת מחיר; ו

*הודעות דואר אלקטרוני ממתחרים אחרים של Wickfire שמתלוננים על טקטיקת ההצעות של Wickfire.

למרות הממצאים של חבר המושבעים נגד וויקפייר, צ‘ט הול וג‘ון בראון על הפרעה מכוונת לעסק של טרימקס, לא הוענקו פיצויים נגד וויקפייר. זה היה, כפי שציין בית המשפט המחוזי, ממצא שהושג על ידי חבר המושבעים לאחר ש"חבר המושבעים שמע ראיות לכך שגוגל חקרה את הצעות ה-AdWords של Wickfire וקבעה שזה מותר".

עם זאת, פסק הדין הסופי של בית המשפט המחוזי לא הפריע לשופטים למצוא כי וויקפייר, צ‘ט הול וג‘ון בראון ביצעו את ההתערבות המכוונת מלכתחילה. לפיכך, ממצאי ההפרעה נגד וויקפייר, צ‘ט הול וג‘ון בראון עומדים והם סופיים.

לפני פרסום פסק הדין "TAKE NOTHING" וביטול טענותיה חסרות הערך של Wickfire לצמיתות, שופט שלום שקל בקשה לפסול את עו"ד של Wickfire, קייטי הול .TriMax טענה כי בעודה מחזיקה במסמכים הרגישים של TriMax, קייטי הול החלה במערכת יחסים אישית ואינטימית עם צ‘ט הול (מנכ"ל ומייסד שותף של Wickfire, ובעצמו היה צד למקרה), התגרשה מבעלה הקודם, ילדה ילד עם צ‘ט הול ונישאה לצ‘ט הול לאחר שהתגרש מאשתו הקודמת. TriMax גם טענה כי קייטי הול קיבלה בטעות עמדה פנימית עם Wickfire כשהיא מחזיקה במסמכים. קייטי הול היא כיום מנהלת התפעול הראשית של BuyersGuide.org של וויקפייר. עם זאת, שופט שלום קבע כי TriMax לא יכולה "לעמוד בנטל הכבד שלה כדי להוכיח כי הפסילה מוצדקת" ודחה את הבקשה לפסול את קייטי הול.

מנכ"לית TriMax, לורה וודרוף, אמרה: "לאחר שהמעגל החמישי זיכה את TriMax בשנת 2021, הופתענו מכך שוויקפייר בחרה להמשיך לטעון טענות חסרות ערך בבית המשפט המחוזי. עם זאת, אנו מרוצים מהצווים האחרונים של בית המשפט המחוזי, אשר – כמו בית המשפט לערעורים לפניו – דחה שוב ושוב את טענותיה של וויקפייר בגין חוסר ערך. עם זאת, אנו עדיין מאוכזבים מכך שגוגל והרשתות אפשרו לוויקפייר להפריע בכוונה לעסקיה של TriMax מלכתחילה. אף על פי כן, בהתבסס על ממצאי חבר המושבעים כי Wickfire התערבה בעסקיה של TriMax - ממצא שלא התהפך או שונה על ידי פסק הדין הסופי האחרון - אנו מקווים כעת שטקטיקות כמו התחזות למתחרים, שוחד, שיבוש הצעות מחיר והונאת קליקים, לא יהיו עוד נסבלות בתעשיית הפרסום המקוון".

אודות TriMax Media

TriMax Media, שנוסדה בשנת 2003, היא סוכנות שיווק דיגיטלי המתמחה בשיווק מנועי חיפוש מבוססי ביצועים. TriMax כיהנה במועצת המחקר הראשונה של המפרסמים של גוגל והייתה אחת החברות הראשונות שיצרו יותר ממיליון לידים עבור לקוחותיה באמצעות Google AdWords. הסוכנות מתמקדת ביצירת קמפיינים שיווקיים יעילים ביותר של חיפוש ופיתוח קשרים מוצלחים לטווח ארוך עם לקוחותיה.

לפניות וליצירת קשר

Barry M. Golden
Egan Nelson LLP
214.893.9034
barry.golden@egannelson.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

 

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769