שיתוף פעולה בין IQM Quantum Computers, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת בר-אילן להאצת המחקר בטכנולוגיה קוונטית.

שיתוף פעולה בין IQM Quantum Computers, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת בר-אילן להאצת המחקר בטכנולוגיה קוונטית.

 

אספו, פינלנד, ירושלים ורמת גן, 7 באפריל 2022, (BUSINESS WIRE) :

 

IQM Quantum Computers, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת בר-אילן החלו בשיתוף פעולה מחקרי על טכנולוגיות קוונטיות, כאשר IQM מספקת רכיבי חומרה למחשוב קוונטי ברמה מסחרית לשתי האוניברסיטאות.

IQM, המובילה הפאן-אירופית במחשבים קוונטיים, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת בר-אילן, מהאוניברסיטאות המובילות בעולם, הודיעו היום על שיתוף פעולה במחשוב קוונטי המתמקד במחקר, חילופי ידע וחומרה קוונטית.

מטרת שיתוף הפעולה היא לספק לחוקרים באוניברסיטה העברית בירושלים (בקבוצה בראשות פרופ‘ נדב כץ במסגרת המחלקה לפיזיקה והמרכז למדעי המידע הקוונטי) ולאוניברסיטת בר-אילן (בקבוצה בראשות פרופ‘ מיכאל שטרן מהמחלקה לפיזיקה) חומרת מחשוב קוונטי ברמה מסחרית שפותחה על ידי IQM. חוקרים בקבוצות אלה יערכו ניסויים באמצעות חומרת IQM ויקדמו עוד יותר את הפיתוח המדעי.

היוזמה כוללת גם בדיקת טכנולוגיית הקווביט של IQM וביצוע ניסויים המבוססים על החומרה שלה. שיתוף פעולה ארוך טווח זה יביא לפריצות דרך מדעיות משמעותיות, מספר תרומות אקדמיות וחידושים במוצרים חדשים. זאת, בהתאם לאסטרטגיה הנבחרת של IQM לספק ללקוחותיה ולשותפיה גישה ישירה לרכיבי חומרה.

בהתייחסו להודעה זו אמר ד"ר ג‘והה ורטיינן, סמנכ"ל תפעול ומייסד שותף של IQM: "אנו שמחים מאוד לעבוד הן עם האוניברסיטה העברית בירושלים והן עם אוניברסיטת בר-אילן ומצפים לשיתוף פעולה מדעי ומסחרי פורה וארוך טווח. הכרזה זו תואמת היטב את האסטרטגיה שלנו לספק חומרת מחשוב קוונטי ברמה מסחרית לקבוצות מחקר גלובליות".

"שיתוף פעולה זה מהווה גם אבן דרך משמעותית לשיתוף הפעולה שלנו עם האקוסיסטם הקוונטי ברמה העולמית בישראל. ככל שהמחשבים הקוונטיים יתפתחו עוד יותר, הידע שפותח בישראל – למשל, סביב למידת מכונה ותוכנות קוונטיות – יהפוך לקריטי יותר בעתיד", הוסיף ג‘והה.

בעתיד, כל הצדדים שואפים גם להרחיב את שיתוף הפעולה לקראת בניית מחשבים קוונטיים מלאים למטרות מדעיות ומסחריות בישראל.

"אנו נרגשים משיתוף הפעולה החדש עם IQM וכבר מדדנו מספר מכשירי IQM בעלי עקביות גבוהה במעבדה שלנו בישראל. זו רק תחילתו של מיזם משותף פורה ופורה", שיתף פרופ‘ נדב כץ, מנהל המרכז למדעי המידע הקוונטיים של HUJI.

תנודות מבוקרות קוהרנטיות ביותר של הקווביטים של IQM הנמדדים בישראל (HUJI).

"אנו גאים לקחת חלק במחקר המציב את ישראל ואוניברסיטאותיה בחזית המאמץ העולמי לפיתוח מחשבים קוונטיים. הדרך עוד ארוכה, אבל אני מאמין שאנחנו בבר-אילן, יחד עם שותפינו באוניברסיטה העברית, נצליח להשיג תוצאות פורצות דרך", אמר פרופ‘ מיכאל שטרן.

אודות IQM Quantum Computers:

IQM היא המובילה בקטגוריה הפאן-אירופית בבניית מחשבים קוונטיים.

IQM מספקת מחשבים קוונטיים מקומיים עבור מרכזי נתונים ומעבדות מחקר למחשבי על ומציעה גישה מלאה לחומרה שלה. עבור לקוחות תעשייתיים, IQM מספקת יתרון קוונטי באמצעות גישה ייחודית, ספציפית ליישום, עיצוב משותף.

IQM בונה את המחשב הקוונטי המסחרי הראשון בפינלנד עם VTT, וקונסורציום בהובלת IQM (Q-Exa) בונה את המחשב הקוונטי של גרמניה, שישולב במחשב-על של HPC כדי ליצור מאיץ למחקר מדעי עתידי. IQM מעסיקה מעל 160 עובדים עם משרדים בפריז, בילבאו, מינכן ואספו.

לפרטים נוספים: www.meetiqm.com

הכרזות IQM אחרונות:

- סמנכ"ל התפעול של BioNTech, ד"ר סיירק פואטינג, אמור לנווט את ההתרחבות הגלובלית של IQM כיו"ר.

- IQM ממשיכה בהתרחבותה האירופית; חברת הבת הצרפתית החדשה תתמקד בלקוחות העיצוב המשותף של IQM בתחומי התעופה, החלל ואבטחת הסייבר.

- IQM פתחה את מתקן הייצור הקוונטי הבלעדי שלה בפינלנד.

- IQM סיפקה את אבן הדרך הראשונה של פרויקט החדשנות המשותפת למחשב הקוונטי הפיני עם VTT; המחשב הקוונטי 5-קיוביט פועל כעת.

- IQM, כחלק מקונסורציום Q-Exa, בונה מחשב קוונטי בגרמניה שישולב במחשב-על של HPC בפעם הראשונה.

משרד רשום:

IQM Finland Oy, Keilaranta 19, 02150 Espoo, Finland

אודות האוניברסיטה העברית בירושלים:

האוניברסיטה העברית בירושלים (HUJI) היא המוסד האקדמי והמחקרי המוביל בישראל, המשרת למעלה מ-25,000 סטודנטים מכ-80 מדינות ב-6 קמפוסים. האוניברסיטה, שנוסדה בשנת 1918 בין היתר גם ע"י אלברט איינשטיין, חיים ויצמן, זיגמונד פרויד ומרטין בובר, מדורגת בצמרת האוניברסיטאות המובילות בעולם. עד כה, מסגל האוניברסיטה ומבוגריה זכו ב-8 פרסי נובל, מדליית Fields  אחת ופרס Abel  אחד – מסורת גאה של חדשנות ומצוינות.

https://en.huji.ac.il/en

אודות אוניברסיטת בר-אילן:

אוניברסיטת בר-אילן, שנוסדה בשנת 1955, היא אחד המוסדות המובילים בישראל להשכלה גבוהה, המשלב באופן ייחודי מחקר מדעי חדשני עם חינוך רווי ערכים יהודיים ואחריות חברתית. לאחר שגדלה מ-70 תלמידים לקרוב ל-20,500 תלמידים, הישגיה הבולטים במדעים ובמדעי הרוח ובכל תחומי העשייה האנושית הותירו חותם בל יימחה על הנוף של מדינת ישראל.

https://www.biu.ac.il/en

ליצירת קשר:

IQM Quantum Computers
Media Contact:
Raghunath Koduvayur, Head of Marketing and Communications
Email: Raghunath@meetiqm.com
Mobile: +358 50 4876509

The Hebrew University of Jerusalem (HUJI)
Media Contact:
Tali Aronsky, Director of International Media
Email: taliaron@savion.huji.ac.il
Mobile: +972-55-666-4371

Bar-Ilan University
Media Contact:
Elana Oberlander
Director of Media Relations
Bar-Ilan University
Email: elanadovrut@gmail.com
Tel. +972-53-425-5152

מולטימדיה

 

 Photo

תמונה 1. -דוגמה למעבד IQM (גרפיקה: Business Wire)

 Photo

תמונה 2. - תנודות מבוקרות קוהרנטיות ביותר של הקווביטים של IQM הנמדדים בישראל (HUJI). (גרפיקה: Business Wire)

 Photo

תמונה 3. - תנודות מבוקרות קוהרנטיות ביותר של הקווביטים של IQM הנמדדים בישראל (HUJI). (גרפיקה: Business Wire)

 Logo

מקור: IQM Quantum Computers

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire