הרפובליקה של איי מרשל תהפוך לאומת האיים הראשונה באוקיינוס השקט שתפרסם פעילות דיג למפת שעון הדיג העולמית

 

הרפובליקה של איי מרשל תהפוך לאומת האיים הראשונה באוקיינוס השקט שתפרסם פעילות דיג למפת שעון הדיג העולמית

 

משמר הדיג העולמי משבח את מנהיגות הרפובליקה של איי מרשל כלפי שקיפות הדיג

 

קורור, הרפובליקה של פלאו, 27 באפריל 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

הרפובליקה של איי מרשל התחייבה לשתף את נתוני ניטור כלי השיט שלה במפה הציבורית של Global Fishing Watch, לחזק את ממשל האוקיינוסים ולקדם ציות בכמה משטחי הדיג העשירים בעולם. החלטה חשובה זו הוכרזה ב-14 באפריל 2022 בוועידת האוקיינוסים השביעית של ג‘ון מ. סילק, שר משאבי הטבע והמסחר של הרפובליקה של איי מרשל. ההצהרה מסמנת את אומת האיים הראשונה באוקיינוס השקט שהופכת את פעילות הדיג שלה לגלויה לעולם.

 

הסכם השותפות נחתם בין רשות המשאבים הימיים של איי מרשל (MIMRA) לבין משמר הדיג העולמי, המסמל את מסירותם של שני הארגונים לקידום שקיפות של פעילויות הדיג באזור איי האוקיינוס השקט, ביתם של דייגי הטונה הפוריים ביותר בעולם.

 

כל כלי השיט המניפים את דגל איי מרשל וכלי שיט זרים הדיג במימי הדיג שלה יופיעו על המפה של משמר הדיג העולמי באמצעות שילוב נתוני מערכת ניטור כלי השיט (VMS) של הממשלה. כלי שיט אלה מתמקדים בעיקר במיני טונה טרופיים של האוקיינוס המערבי והמרכזי של האוקיינוס השקט, בעלי משמעות סביבתית, כלכלית ותרבותית ברחבי מדינות האיים באזור – כמחצית משלל הטונה בעולם מגיע ממים אלה. 

 

"יש ערך אמיתי בנתונים פתוחים כשמדובר בניטור האוקיינוס", אמר גלן ג‘וזף, מנהל רשות המשאבים הימיים של איי מרשל. "על ידי הפיכת פעילות הדיג שלה לגלויה במפת שעון הדיג העולמית, הרפובליקה של איי מרשל עוזרת להפגין ציות. אנו מקווים שהתובנות בהובלת הנתונים ישלימו את כלי הניטור, הבקרה והמעקב הקיימים כדי לאמת את מה שמדווח על ידי מדינות הדגל ולחזק את אופן ניהול הדיג".

 

"משמר הדיג העולמי מתכבד להיות שותף עם איי מרשל כדי לבנות שקיפות רבה יותר של פעילות הדיג באוקיינוס השקט", אמר טוני לונג, מנכ"ל Global Fishing Watch. "החלטה פרוגרסיבית זו תסייע להקל על מתן דין וחשבון והתנהגות טובה באזור ותתמוך בעתיד בר קיימא יותר על ידי חיזוק ניטור הדיג". 

 

"השותפות שלנו עם משמר הדיג העולמי היא מרכיב חשוב במחויבות האזורית שלנו להילחם בדיג IUU", אמר ג‘ון סילק, השר למשאבי טבע ומסחר, הרפובליקה של איי מרשל. "בשנת 2018, נשיאת איי מרשל, הילדה היינה, הציגה חזון נועז של פסיפיק נטולת IUU עד 2023. נשיאים מיקרונזיים אחרים חתמו על אתגר זה בשנה שלאחר מכן. כדי להשיג מטרה שאפתנית זו, עלינו לרתום טכנולוגיות חדשניות כדי להגן על המשאבים הימיים שלנו ועל פרנסתם של אנשי האוקיינוס השקט". 

 

Global Fishing Watch משתמשת בנתוני מערכת זיהוי אוטומטית המשודרים בפומבי כדי לעקוב אחר קרוב ל-70,000 ספינות דיג מסחריות הפועלות ברחבי העולם. הוספת נתוני VMS, הנדרשת על ידי ממשלות רבות, מספקת תצוגה ברורה עוד יותר של פעילות הדיג העולמית. הנתונים יכולים לסייע לדייגים לציית לכללים באמצעות כניסה מהירה ויעילה יותר לנמל ולספק הזדמנויות ליישם תמריצים רגולטוריים ושוקיים כדי לתגמל אותם.  

 

מדינת איי אלמוגים ואטולים הפרוסים על פני 1.94 מיליון קילומטרים רבועים של אוקיינוס בין הוואי לפיליפינים, איי מרשל מסתמכים במידה רבה על הכנסות מתעשיית הטונה – הרבה יותר משליש מהכנסות הממשלה המקומיות מגיעות ממגזר הטונה. 

 

כחברה בסוכנות הדיג של פורום איי האוקיינוס השקט (FFA) ואחד משמונה צדדים להסכם נאורו, אי קטן ועצמאי זה המתפתח במדינה מכיר בחשיבות שיתוף הפעולה להבטחת דיג בר קיימא. ניטור מוגבר וסולידריות אזורית בין 17 חברי FFA הובילו לירידה בדיג לא חוקי, לא מדווח ולא מוסדר ברחבי האוקיינוס השקט, על פי מחקר כימות שנערך לאחרונה, בין היתר, השתמש בנתוני Global Fishing Watch  כדי לבחון את פעילות כלי השיט ברחבי מי האזור.

 

מערכות הדיג MCS של MIMRA הן חדשניות ביותר, ומגובות על ידי המשאבים של מרכז המעקב האזורי של הדיג של ה- FFA. מערכות הניטור שלהם מתבססות על גישת ניהול חדשנית המשמשת את הצדדים להסכם נאורו המכסה את פעילות הדיג האזורית לתמיכה ביעדים שימוריים וכלכליים. עם שעון הדיג העולמי הזמין כעת לתמוך ולהשלים את המאמצים הקיימים, איי מרשל עושים את הצעד הבא לקראת אימוץ שקיפות הדיג.

 

"שקיפות יכולה לסייע למפעילי כלי שיט להפגין ציות בפומבי ולהראות את מחויבותם ליישום אמצעי שימור רלוונטיים", הוסיף טוני לונג. "אנו מאמינים שהמנהיגות החלוצית של איי מרשל תעודד מדינות אחרות באוקיינוס השקט, כמו גם בעלי עניין בתעשייה, לאמץ שקיפות לתמיכה בממשל ימי משופר".

 

איי מרשל מצטרפים לקבוצה הולכת וגדלה של מדינות שכבר משתפות בפומבי את נתוני ה-VMS שלהן באמצעות שעון הדיג העולמי, כולל בליז, ברזיל, צ‘ילה, קוסטה ריקה, אקוודור, פנמה ופרו. שקיפות פעילות הדיג שלה ממחישה את מחויבותם האיתנה של איי מרשל לציות ותסייע להגביר את מאמצי הניהול והתיאום שבוצעו על ידי ה- FFA. התוכנית הבינלאומית של שעון הדיג העולמי לקידום ממשל האוקיינוס באמצעות שקיפות רבה יותר מתאפשרת בתמיכתם הנדיבה של פילנתרופיה של בלומברג.

 

Global Fishing Watch  הוא ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח המוקדש לקידום ממשל האוקיינוסים באמצעות שקיפות מוגברת של הפעילות האנושית בים. על ידי יצירה ושיתוף ציבורי של תצוגות חזותיות של מפות, נתונים וכלי ניתוח, אנו שואפים לאפשר מחקר מדעי ולשנות את האופן שבו האוקיינוס שלנו מנוהל. אנו מאמינים שפעילות אנושית בים צריכה להיות ידועה לציבור על מנת להגן על האוקיינוס העולמי לטובת הכלל.

 

www.globalfishingwatch.org

 

קבצים מצורפים


למידע נוסף

 

Kimberly Vosburgh

Global Fishing Watch

KIMBERLY@GLOBALFISHINGWATCH.ORG


*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE