שיתוף פעולה דרום- דרום לשיפור הטיפול בסוכרת

שיתוף פעולה דרום- דרום לשיפור הטיפול בסוכרת

בריסל, בלגיה, 21 במאי 2014- (Marketwired):

סין, זימבבואה ואקוודור יקבלו הזדמנות בלעדית לשכפל ולהתאים פרויקט מצליח של טיפול ברגליים סוכרתיות שפותח במקור באלכסנדריה, מצרים. הגישה החלוצית הזאת של שותפות בטיפול בסוכרת היא שיתוף פעולה דרום- דרום ראשון מסוגו בפדרציה הבינלאומית לסוכרת. שיתוף פעולה דרום- דרום מקדם את השיתוף בפרקטיקות מיטביות במחקר ומניעה בין מדינות עם הכנסה נמוכה ובינונית.

בתמיכת תוכנית "גשרים" של הפדרציה, שלושה מרכזים במדינות שנבחרו ייהנו מהשותפות:

  1. בית החולים צ'ינגדאו לאנדוקרינה וסוכרת, צ'ינגדאו (סין)
  2. האגודה לסוכרת של הארארה, הארארה (זימבבואה)
  3. המרכז לטיפול אמבולטורי "CAA Cotocollao", Pontificia Universidad Catolica del Ecuador, קיטו (אקוודור)

לפני התחלת ההתערבות, צוותים מקומיים במרכזים האלה הוכשרו בסדנאות שארגנו פרופסור סמיר חליל, החוקר הראשי של הפרויקט המקורי במצרים, והפדרציה הבינלאומית לסוכרת. הסדנאות האלה שנמשכו ארבעה ימים מחזקות את ההתערבות ומבטיחות את הצלחת היישום.

"אנו בונים גשרים בין מדענים וקהילות סוכרת ברחבי העולם באמצעות שיתוף פעולה ייחודי דרום- דרום", אמרה פרופסור לינדה סימינריו, יו"ר הוועד המנהל של "גשרים". "יותר מ-80% מהאנשים שחיים עם סוכרת נמצאים במדינות עם הכנסה נמוכה ובינונית, ולכן העברת ידע ומומחיות בין האזורים האלה חשובה כדי להתמודד עם מגיפת הסוכרת ולהפחית סיבוכים".

"אחרי תוצאות מוצלחות במצרים, אנחנו נלהבים לשתף את פרויקט הטיפול ברגליים שלנו עם שאר העולם", אמר פרופסור סמיר הלמי אסעד חליל. "תוך פחות משנתיים במצרים, הצלחנו ללמד יותר מ-2,700 אנשי מקצוע בכל המדינה. כמעט כל האוניברסיטאות כוללות עכשיו מודול על טיפול הרגליים סוכרתית בתוכניות הלימוד שלהן ללימודי הסמכה ומוסמכים".

אודות הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF)

הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF) היא ארגון גג של יותר מ-230 ארגוני סוכרת לאומיים ביותר מ-170 מדינות וטריטוריות. היא מייצגת את האינטרסים של המספר ההולך וגדל של אנשים עם סוכרת ואלה שבסיכון. הפדרציה מובילה את קהילת הסוכרת מאז 1950. משימתה של הפדרציה היא לקדם את נושא הטיפול, המניעה והריפוי של הסוכרת בכל רחבי העולם. www.idf.org.

אודות תוכנית "גשרים " של הפדרציה הבינלאומית לסוכרת

"גשרים" (BRIDGES) היא תוכנית של הפדרציה הבינלאומית לסוכרת שנתמכת על ידי מענק חינוכי מ-Lilly Diabetes. "גשרים" מוקדשת למחקר יישומי ותומכת ב-41 פרויקטים ב-38 מדינות שעוסקים במניעה ראשונית ושניונית של סוכרת. מידע נוסף אפשר למצוא בכתובת www.idf.org/bridges.

 

מידע ליצירת קשר

אנשי קשר:
הפדרציה הבינלאומית לסוכרת
Ronan L'Heveder
ronan.lheveder@idf.org
www.idf.org


 

 

 

 

****ההודעה לעיתונות מופצת בעולם באמצעות חברת התקשורת הבינ"ל MARKETWIRED