קונסורציום בראשות טוד בוהלי ו-Clearlake Capital משלים את רכישת מועדון הכדורגל צ'לסי

 

קונסורציום בראשות טוד בוהלי ו-Clearlake Capital משלים את רכישת מועדון הכדורגל צ‘לסי

 

בעלי השליטה המשותפת החדשים מחויבים לצמיחה ולבנייה על בסיס המסורת מצוינות הכדורגל שאין לה מקביל

 

לונדון, 30 במאי 2022, (BUSINESS WIRE):

 

הקונסורציום בראשות טוד בוהלי, יו"ר ומנכ"ל Eldridge, ו-Clearlake Capital Group, LP (יחד עם החברות הקשורות לה, Clearlake), הודיע על השלמת העברת הבעלות על מועדון הכדורגל צ‘לסי (Chelsea FC או המועדון). הקונסורציום כולל גם את הנסיורג ויס, מייסד קרן Wyss, ואת מרק וולטר, מייסד שותף ומנכ"ל Guggenheim Capital. וולטר ובוהלי הם הבעלים של לוס אנג‘לס דודג‘רס, לוס אנג‘לס לייקרס ולוס אנג‘לס ספארקס. העסקה קיבלה את כל האישורים הנדרשים מממשלת בריטניה, הפריימיר ליג ורשויות אחרות.

 

על פי תנאי ההסכם, בוהלי וקלירלייק ישלטו במשותף במועדון. בוהלי ישמש כיו"ר חברת האחזקות.

 

בוהלי ו-Clearlake מחויבים להשקיע בתחומי מפתח שירחיבו וישפרו את התחרותיות של צ‘לסי, כולל הפיתוח מחדש של סטמפורד ברידג‘, השקעה נוספת באקדמיה, בקבוצת הנשים ובאצטדיון קינגסמדו. הבעלים ימשיכו גם את העבודה החשובה של Chelsea Foundation.

 

"יש לנו כבוד להיות האפוטרופוסים החדשים של מועדון הכדורגל צ‘לסי", אמר בוהלי. "אנחנו בפנים בכל 100% - בכל דקה בכל משחק. החזון שלנו כבעלים ברור: אנחנו רוצים לגרום לאוהדים להיות גאים. יחד עם המחויבות שלנו לפתח את מחלקת הנוער ולרכוש את הכישרונות הטובים ביותר, תוכנית הפעולה שלנו היא להשקיע במועדון לטווח הארוך ולהתבסס על היסטוריית ההצלחה המדהימה של צ‘לסי. אני אישית רוצה להודות לשרים ולפקידים בממשלת בריטניה, ובפרמייר ליג, על כל העבודה שעשו כדי שזה יקרה".

 

ביהדד איגהבאלי וחוזה אי פליציאנו, מייסדי Clearlake ושותפים מנהלים, אמרו, "אנו נרגשים להתחייב למשאבים שיספקו המשך לתפקיד המוביל של צ‘לסי בכדורגל האנגלי והעולמי, וכמנוע לפיתוח כישרונות כדורגל. כמו כן, אנו רוצים להודות לרשויות על כל עבודתן לאורך התהליך. כחלוצים בהשקעות בספורט ובתקשורת, אנו שמחים לשתף פעולה עם טוד ועם שאר הקונסורציום כדי להצמיח בצורה משמעותית את המועדון כפלטפורמה גלובלית. ביחד, נרחיב את ההשקעה של המועדון על פני תשתיות, טכנולוגיה ומדעי הספורט כדי לתמוך במועדון הכדורגל והמסחריות המדהימה של צ‘לסי - כל זאת במטרה למנף את הצמיחה הזו כדי לתדלק עוד יותר הצלחה על המגרש".

 

קבוצת הבעלות החדשה מבקשת להכיר תודה למסירות והמקצועיות של המשרד לדיגיטל, תרבות, מדיה וספורט, משרד האוצר של הוד מלכותה והפריימיר ליג עבור הסקירות שביצעו לטובת עסקה היסטורית ומורכבת זו.

 

דויטשה בנק, גולדמן זאקס, Moelis & Company LLC, ו- Robey Warshaw LLP שימשו כיועצים פיננסיים לקבוצת הבעלות החדשה. Latham & Watkins LLP, Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP, ו- Sidley Austin LLP שימשו כיועצים משפטיים.

קבוצת Raine  שימשה כיועצת פיננסית בלעדית ל- Fordstam Limited ול- Chelsea FC. Northridge Law LLP, Simmons & Simmons LP, ו- Pillsbury, Winthrop, Shaw, Pittman LP שימשו כיועצים משפטיים.

למידע נוסף

For Eldridge

Nadia Damouni
ndamouni@prosek.com
+1 646 818 9217

Aidan O’Connor
aoconnor@prosek.com
+1 646 818 9283

For Clearlake

Max Cherry
max.cherry@fgh.com
+1 201 803 3768

Winnie Lerner
Winnie.Lerner@fgh.com
+1 917 375 5652

 

מקור:  Eldridge

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE