UN Global Compact משיקה את קואליציית המנהיגים העסקיים של אפריקה כדי לקדם פעולה אקלימית וצמיחה בת קיימא ברחבי היבשת

 

  UN Global Compact משיקה את קואליציית המנהיגים העסקיים של אפריקה כדי לקדם פעולה אקלימית וצמיחה בת קיימא ברחבי היבשת

 

קואליציית המנהיגים העסקיים של אפריקה מאגדת מנכ"לים מרחבי היבשת כדי לקדם את הצמיחה, השגשוג והפיתוח בני הקיימא של אפריקה

 

 

ניו יורק, 31 במאי 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

במסגרת הכנס שנערך על ידי האו"ם גלובל קומפקט (UN Global Compact), מנכ"לים מרחבי אפריקה הודיעו היום על השקת קואליציית המנהיגים העסקיים של אפריקה (ABLC).

 

הקואליציה תספק פלטפורמה למנהיגים עסקיים אפריקנים להשמיע קול אחיד במגזר הפרטי כשהם מעורבים באופן פעיל ומשמעותי בעבודה על הסוגיות הבוערות ביותר ביבשת באמצעות גישה מאורגנת, צופה פני עתיד ומבוססת עקרונות.

 

קואליציית המנהיגים העסקיים של אפריקה היא יוזמה בהובלת המנכ"ל הנובעת מאסטרטגיית אפריקה העולמית של האו"ם 2021–2023 , והיא מחויבת לקדם צמיחה, שגשוג ופיתוח בני קיימא באפריקה על ידי הבאת השפעה ניתנת למדידה לנושאים הדחופים ביותר שלה. ה- ABLC יעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם UN Global Compact  באבוג‘ה ועם 10 רשתות מקומיות של Global Compact  הפועלות ברחבי אפריקה.

 

לקראת COP27 שיתקיים במצרים בנובמבר 2022, ה-ABLC ימקד את מאמציו בפיתוח בר-קיימא ובפעולה אקלימית שאפתנית על ידי הבאת נקודות המבט של עשרות מנכ"לים ויו"רים מובילים באפריקה לשיח העולמי. זה יגיע לשיאו בהצהרת האקלים של ABLC לתמיכה ב-COP27, המעוגנת במטרות הסכם פריז, יעדי הפיתוח בר הקיימא ועשיר העקרונות הקומפקטיים הגלובליים של האו"ם. חברי ABLC יוזמנו לחתום ולהכריז על התחייבויות ופעולות אמינות באמצעות הצהרת אקלים זו.

 

סגנית מזכ"ל האו"ם, אמינה מוחמד, קיבלה בברכה את החברים המייסדים של קואליציית המנהיגים העסקיים של אפריקה, והפצירה בהם להשתמש בהשפעתם כדי להניע שינוי ברחבי היבשת.  "זו הזדמנות ליצור דיאלוג הוליסטי כדי ליישב את צרכי הפיתוח של היבשת עם הצורך בפעולה אקלימית שאפתנית, להתניע את המעבר לאנרגיה מתחדשת ולבנות חוסן ברחבי היבשת", אמרה.

 

בהשקת ה-ABLC, אמרה סנדה אוג‘יאמבו, עוזרת המזכ"ל והמנכ"ל של UN Global Compact: "שינויי האקלים מציגים הזדמנות השקעה של 3 טריליון דולר באפריקה עד 2030. אבל הפוטנציאל הזה לא יתממש אלא אם כן המגזר הפרטי יהיה מעורב. לקואליציה זו יש תפקיד קריטי בהבטחת השמעת קולו של המגזר הפרטי באפריקה על הבמה העולמית כדי להבטיח שהצמיחה של היבשת תהיה לא רק בת קיימא אלא גם ירוקה".

 

11 החברים המייסדים של ABLC כוללים את הרברט ויגווה, מנכ"ל בנק אקסס, ניגריה; ברהים בנג‘לון טויימי, יו"ר הבנק המרכזי של אפריקה, מרוקו; חיכם אלומי, יו"ר ומנכ"ל COFICAB; סטרייב מסיווה, מייסד ויו"ר בכיר, Econet Wireless, זימבבואה; ג‘יימס מוואנגי, מנכ"ל, קבוצת אקוויטי, קניה; קארים ברנוסי, מנכ"ל קבוצת Intelcia, מרוקו; פותי מהאניאלה-דבנגווה, מנכ"ל, Naspers, דרום אפריקה; יסמין מוחמד פריד ח‘מיס, מנכ"לית ויו"ר, Oriental Weavers Carpets Co, מצרים; פיטר נדגווה, מנכ"ל ספאריקום, קניה; פליטווד גרובלר, נשיא ומנכ"ל סאסול, דרום אפריקה; ואמיר ברסום, מייסד ומנכ"ל, Vezeeta, מצרים. 

 

חברי ה-ABLC מתחייבים לקיים את עשרת העקרונות של  UN Global Compactולהפוך למשתתפים ב- UN Global Compact תוך שישה חודשים מההצטרפות. 

 

באירוע ההשקה הווירטואלי השתתפו גם מנהיגים מהאו"ם, בהם עבדוללה שהיד, נשיא העצרת הכללית של האו"ם; קולן ויקסן קלפילה, נשיא המועצה הכלכלית והחברתית של האו"ם; אמינה מוחמד, סגנית מזכ"ל האו"ם; כריסטינה דוארטה, תת-מזכ"לית ויועצת מיוחדת לענייני אפריקה למזכ"ל האו"ם וסנדה אוג‘ימבו, עוזרת המזכ"ל ומנכ"לית של UN Global Compact. הם חברו יחד היום כדי להשיק את ה-ABLC עם ד"ר מחמוד מוהילדין,  מומחה האקלים הבכיר של האו"ם בנושא שינוי האקלים במצרים.

 

Boston Consulting Group מספקת תמיכה אסטרטגית ויישום ל- UN Global Compactעבור קואליציית המנהיגים העסקיים של אפריקה.  בראש ישיבת הפתיחה היום עמדה סנדה אוג‘ימבו בתמיכתו של פטריק דופו, מנכ"ל, שותף בכיר וראש תחום אפריקה, BCG. 

 

ההשקה היום תלווה בשישה מפגשי שולחן עגול אזוריים באביג‘אן, קהיר, קזבלנקה, יוהנסבורג, לאגוס וניירובי ביוני וביולי כדי לדון, לעצב ולגייס עסקים עקרוניים ובני קיימא באפריקה.

 

אודות United Nations Global Compact

 

כיוזמה מיוחדת של מזכ"ל האו"ם, ה- Global Compact של האו"ם הוא קריאה לחברות בכל מקום ליישר את פעולותיהן והאסטרטגיות שלהן עם עשרת העקרונות בתחומים של זכויות אדם, עבודה, סביבה ומניעת שחיתות. השאיפה שלנו היא להאיץ ולהרחיב את ההשפעה הקולקטיבית הגלובלית של עסקים על ידי שמירה על עשרת העקרונות והשגת יעדי הפיתוח בר הקיימא באמצעות חברות אחראיות ומערכות אקולוגיות המאפשרות שינוי. עם יותר מ-15,000 חברות ו-3,000 חברות שאינן חברות חתומות עליהן, שבסיסן ביותר מ-160 מדינות, ו-69 רשתות מקומיות, ה- UN Global Compact  היא יוזמת הקיימות התאגידית הגדולה בעולם - עסק אחד של Global Compact המאחד את העולם למען עולם טוב יותר.

 

לקבלת מידע נוסף, עקבו אחר @globalcompact  במדיה החברתית ובקרו באתר האינטרנט שלנו www.unglobalcompact.org ו- Africa Business Leaders Coalition | UN Global Compact

 

קשרי מדיה

 

Alex Gee

gee@unglobalcompact.org

 

Dan Thomas

United Nations Global Compact

(212) 907-1301

media@unglobalcompact.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE