מומחים: שינויים רגולטוריים פתאומיים הם "מאתגרים" אך יפתחו את האזור ויהפכו אותו ליעד עסקי ממדרגה ראשונה

 

מומחים: שינויים רגולטוריים פתאומיים הם "מאתגרים" אך יפתחו את האזור ויהפכו אותו ליעד עסקי ממדרגה ראשונה

 

דובאי, איחוד האמירויות הערביות, 31 במאי 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

עסאם אל תמימי

יו"ר Al Tamimi & Company

סאמר קודה

מנהל שותף בחברת Al Tamimi & Company

 

לפי דו"ח שפורסם השבוע, "מאתגר" או "מאתגר ביותר" הוא האופן שבו 51% ממקבלי ההחלטות בתחום המשפטי שענו לסקר מתארים שינויים פתאומיים במדיניות הרגולציה במזרח התיכון ובצפון אפריקה (MENA). הדו"ח החדש הדגיש גם כי לא רק הקצב שבו קובעים רגולציה חדשה מהווה אתגר, אלא לאחר מכן גם הפענוח והאכיפה.

הדו"ח, שכותרתו "מנהיגים משפטיים ב-MENA", הוזמן בידי Al Tamimi & Company כדי לחקור, ולהרים את המכסה, מעל מה שגורם למקבלי ההחלטות המשפטיות באזור להישאר ערים בלילה, ומהם הסיכונים וסדרי העדיפויות המתעוררים המאתגרים את המגזר המשפטי ברחבי האזור. הדו"ח בדק את דעותיהם של 700 מקבלי החלטות משפטיות בתשע מדינות ו-13 מגזרי תעשייה באזור MENA.

דוח המנהיגים המשפטיים ב-MENA (Legal Leaders in MENA) מכיר בכך שבעוד שהסביבה הרגולטורית ממשיכה להתפתח בקצב מהיר, היוזמות שיוקמו ימשיכו לפתח את האזור ליעד עסקי ממדרגה ראשונה. הדו"ח מזהה בנוסף  שהשינויים והחידושים התכופים במדיניות הרגולטורית גרמה לעסקים להרגיש מאותגרים, ולכן הם מעודכנים בשינויים המשפטיים. זה משתקף בדגש שעסקים שמים על תפקידם של מקבלי החלטות משפטיות בארגונים שלהם, כאשר 54% מהנשאלים ציינו כי יש להם כעת מושב בדירקטוריון שלהם, או שווה ערך. יתרה מכך, 90% ממקבלי ההחלטות המשפטיות שתושאלו חשפו שהם מייעצים כעת לגבי אסטרטגיה ארגונית.

הדו"ח בוחן מספר תחומים רלוונטיים שנמצאים גבוה על סדר היום המשפטי, כולל העלייה בתחומי הסביבה, החברה והממשל (ESG). החשיבות ההולכת וגוברת של ESG מודגשת בדוח, כאשר 94% ממקבלי ההחלטות מבצעים במסגרת תפקידם הערכה מדי פעם, או בקביעות, לרמת סיכון והציות של ה-ESG. באופן לא מפתיע, 80% ממקבלי ההחלטות המשפטיות מעריכים מצפים ששיקולי ESG יהפכו לחשובים יותר בעבודתם בשנים הקרובות. עם המעבר של ESG לתחום המשפטים והציות הרגולטורי, הדו"ח מבהיר שלמקבלי החלטות משפטיות יהיה תפקיד מרכזי ביישום מדיניות עתידית בתחום ה-ESG.

"אנו מברכים על ההתקדמות הנעשית בנוף הרגולטורי ברחבי האזור", אמר סאמר קודה, שותף מנהל ב-Al Tamimi & Company . "דו"ח המנהיגים המשפטיים ב-MENA הדגיש שהסביבה משתנה במהירות, כמו גם את היישום של טכנולוגיה מודרנית ואת הבולטות של ESG כגורמים מרכזיים שהקהילה המשפטית חייבת לשים לב אליהם. אנו נפעל לפי המידע הזה ונוודא שהצוותים המשפטיים שלנו מיומנים באופן קבוע לטיפול סצנה המשפטית המתקדמת באזור. זה בתורו יבטיח שאנו מצוידים לעמוד בדרישות ההולכות וגדלות של לקוחותינו, ושנוכל למלא את תפקידנו המתפתח כיועצים".

בהתייחסו לפרסום דו"ח המנהיגים המשפטיים ב-MENA לשנת 2022, אמר אסאם אל תמימי, יו"ר Al Tamimi & Company: "השינויים הרגולטוריים והעדכונים המיושמים הם חיוביים ויישרו את האזור עם הסטנדרטים הבינלאומיים. ברור שעל הרקע המאתגר הזה תפקידנו כמקבלי החלטות משפטיות הולך וגדל בחשיבותו, וניתן לראות זאת בהשפעתנו הגוברת על האסטרטגיה הארגונית. ככל שאנו מנווטים את דרכנו בנוף משפטי המתפתח במהירות, לקוחות יפנו אלינו לקבלת הכוונה, תשובות וייעוץ יותר מאי פעם. אנו נוודא שאנו ערוכים ונעמוד מוכנים לתמוך בלקוחותינו".

ממצאים מרכזיים נוספים בדו"ח "מנהיגים משפטיים ב-MENA":

 

עותק של דו"ח המנהיגים המשפטיים לשנת 2022 ב MENA ניתן להוריד כאן

למידע נוסף

Amit Joshi
Al Tamimi & Company
A.Joshi@tamimi.com
+971 (0) 525581217

תמונות יח"צ המלוות הודעה זו זמינות בכתובת:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/c17bb6e7-544c-4430-b7ea-71b595ba01d9

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/3b39f69b-facd-4473-827a-1f514d98d5f1

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE