אנטרה ביו מודיעה על עזיבתו של ד"ר פיליפ שוורץ, נשיא המחקר והפיתוח של החברה כדי לחפש הזדמנויות חיצוניות

 

אנטרה ביו מודיעה על עזיבתו של ד"ר פיליפ שוורץ, נשיא המחקר והפיתוח של החברה כדי לחפש הזדמנויות חיצוניות

 

בוסטון וירושלים, 17 ביוני 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

Entera Bio Ltd (נאסד"ק: ENTX), מובילה בפיתוח תרופות המתבססות על מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה, הודיעה היום כי ד"ר פיליפ שוורץ, נשיא המחקר והפיתוח והמייסד של החברה, יתפטר מתפקידו הנוכחי החל מ-21 ביולי 2022 כדי לחפש הזדמנויות אחרות. ד"ר שוורץ גם פרש מדירקטוריון החברה, החל מיום 15 ביוני 2022. התפטרותו של ד"ר שוורץ לא נבעה ממחלוקת כלשהי עם החברה וד"ר שוורץ יישאר כיועץ לחברה.

ד"ר שוורץ, שהביא את מומחיותו מתפקידי פיתוח ומסחור שונים ב-Merck Merck KGaA-Serono  וב-Endo Pharmaceuticals, היה ממייסדי Entera Bio  ב-2009 והוביל את החברה כמנכ"ל עד 2019 וההנפקה שלה ב-2018. "אנו אסירי תודה על החזון והמנהיגות של פיליפ שהיו בעלי חשיבות עליונה להתקדמותה של אנטרה מפלטפורמת מו"פ בשלב מוקדם לחברה קלינית בשלב מאוחר עם שתי תוכניות ליבה PTH בפיתוח שלב 2/3 ושותפויות אסטרטגיות ליבה של מו"פ, כולל עם Amgen", אמר ג‘רי ליברמן, יו"ר מועצת המנהלים של אנטרה. "תחת הנהגתו של ד"ר שוורץ, אנטרה ביו ניווטה בהצלחה לאורך למעלה מעשור של צמיחה מתמשכת ואנו נותרים חייבים לניסיונו ולתרומתו. בחודשים האחרונים הכריזה אנטרה על הנהלה חדשה, שלדעתנו תממש את חזונו של ד"ר שוורץ לחברה בשלב קריטי זה בהתפתחותה".

"החל מחברה של שני אנשים במחסן קטן של הדירה שלנו לחברת נאסד"ק עם נכסים מרובים בשלב הקליני ומספר שיתופי פעולה משמעותיים עם ביוטק וחברות תרופות אחרות הייתה הרפתקה של פעם בחיים. צוות אנטרה הוא כמו משפחה, ואני אתגעגע אליהם מאוד. אני בטוח מאוד בצוות ההנהלה החדש, ובטוח שהם יוכלו לקדם את אנטרה לשלב הפיתוח הבא שלה. אני רוצה להביע את תודתי לדירקטוריון ובמיוחד לעובדים ולצוות של אנטרה שאפשרו את ההתקדמות הזו ושהיו יצירתיים, תומכים ופשוט מדהימים לעבוד איתם", אמר ד"ר שוורץ.

"אחרי יותר מ-12 שנים כמייסד, מנכ"ל ונשיא מו"פ, אני מאמין שזה זמן טוב עבורי לעזוב את תפקידי כדי שאוכל לבלות יותר זמן עם משפחתי ולחפש הזדמנויות אחרות. אני עדיין נרגש מאוד מהסיכויים של החברה ומהפוטנציאל של התרכובות שלנו לשנות את פרדיגמת הטיפול בחולים עם אוסטאופורוזיס, תת-פעילות של בלוטת התריס ומחלות קשות אחרות. התרכובת שלנו, EB613, עוברת לשלב 3 של התפתחות קלינית מרכזית ויש לה פוטנציאל לשמש כאנבולית האוראלית הראשונה לטיפול באוסטאופורוזיס. נכון לעכשיו, כ-30% מתוך 15 מיליון הנשים עם אוסטאופורוזיס נמצאות בכל צורה של טיפול, ומתוכם, רק חלק קטן הן על כל צורה של בניית עצם וחומר אנבולי. להיות תרופה פומית היא אחד המניעים העיקריים לקבלת טיפול באוסטאופורוזיס. ככזה, חומר לבניית עצם הפה כמו EB613 טומן בחובו את הפוטנציאל להיות טרנספורמטיבי לבסיס מורחב בהרבה של חולים אוסטאופורוטיים. כמו כן, EB612 הוא מועמד לטיפול מובחן מאוד עבור בלוטת התריס אשר מבטיח לשפר מאוד את הטיפול במחלה קשה זו. עם פיתוח תרופות אלה, כמו גם טכנולוגיית פלטפורמה מאומתת מצוינת לפיתוח פורמולציות אוראליות אחרות של תרופות ביולוגיות ברמה עולמית, אני בטוח כי החיזוק האחרון של צוות הניהול של אנטרה יצליח בהשגת המטרות האסטרטגיות שלנו ובהגדלת הערך לבעלי המניות. אני מצפה להמשיך ולייעץ לאנטרה בהמשך".

אודות אנטרה ביו

אנטרה ביו Entera Bio היא מובילה בפיתוח של תרופות של מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה לשימוש בתחומים עם צורך רפואי גדול שמוגבל בטיפול באמצעות זריקה בשל עלות, נוחות וקשיי ציות של החולים. טכנולוגיית החדרת התרופות דרך הפה הקניינית של החברה מיועדת לתת מענה לאתגרים הטכניים של ספיגה גרועה, שונות גבוהה ואי יכולת להביא מולקולות גדולות למיקום היעד בגוף באמצעות שימוש במגביר ספיגה סינתטי כדי לאפשר את הספיגה של מולקולות גדולות, ומעכבי פרוטאז כדי למנוע הגרעה אנזימטית ולתמוך בהבאה לרקמות היעד. המוצרים הפוטנציאליים המתקדמים ביותר של החברה, EB613 לטיפול בדלדול העצם ו-EB612 לטיפול בתת-פעילות מצד התריס, נמצאים בפיתוח קליני. החברה השלימה לאחרונה את מחקר שלב 2 עבור EB613. אנטרה גם נותנת רישיונות לטכנולוגיה שלה לחברות ביופארמה לשימוש עם התרכובות הקנייניות שלהן, ועד היום יצרה שיתוף פעולה עם Amgen Inc.. למידע נוסף על אנטרה ביו, בקרו בבקשה באתר www.enterabio.com.

הצהרות צופות פני עתיד

 

הצהרות שונות בהודעה זו הן "הצהרות צופות פני עתיד" כמשמעותן בחוק הרפורמה בליטיגציה פרטית בניירות ערך משנת 1995. כל ההצהרות (למעט הצהרות של עובדות היסטוריות) בהודעה לעיתונות זו לגבי הסיכויים, התוכניות, המצב הכספי, האסטרטגיה העסקית והתוצאות הכספיות והתפעוליות הצפויות שלנו עשויות להוות הצהרות צופות פני עתיד. מילים כגון, אך לא רק, "צופה", "מאמין", "יכול", "יכול", "יכול", "מצפה", "מעריך", "מעצב", "מטרה", "מתכוון", "עשוי", "עשוי", "עשוי", "אובייקטיבי", "מתכנן", "צופה", "פרויקט", "יעד", "סביר", "צריך", ו"יהיה", או הנגטיב של מונחים אלה וביטויים או מילים דומים, מזהות הצהרות צופות פני עתיד. הצהרות צופות פני עתיד מבוססות על ציפיות נוכחיות הכרוכות בסיכונים, שינויים בנסיבות, הנחות ואי-ודאות. אין לקרוא הצהרות צופות פני עתיד כערובה לביצועים או לתוצאות עתידיות, וייתכן שלא יהיו אינדיקציות מדויקות למועד שבו יושגו ביצועים או תוצאות כאלה.

 

גורמים חשובים שעלולים לגרום לתוצאות בפועל להיות שונות באופן מהותי מאלו המשתקפות בהצהרות צופות פני העתיד של אנטרה כוללים, בין היתר: שינויים בפרשנות של נתונים קליניים; תוצאות הניסויים הקליניים שלנו; הפרשנות והסקירה של ה-FDA של התוצאות שלנו מהניסויים הקליניים שלנו וניתוחם; שינויים בלתי צפויים בפיתוח ובניסויים הקליניים הפרה-קליניים המתמשכים והמתוכננים שלנו, בתזמון וביכולת שלנו לבצע הגשות רגולטוריות ולהשיג ולתחזק אישורים רגולטוריים עבור מועמדי המוצר שלנו; השיבוש והעיכוב הפוטנציאליים של שרשראות האספקה של הייצור; אובדן משאבי כוח אדם זמינים, על ידי אנטרה או על ידי שותפיה לשיתוף פעולה ומעבדה; השפעות על מחקר ופיתוח או פעילויות קליניות שאנטרה מחויבת בחוזה לספק, כגון אלה על פי ההסכם של אנטרה עם Amgen; לוחות זמנים רגולטוריים כוללים; הגודל והצמיחה של השווקים הפוטנציאליים עבור מועמדי המוצר שלנו; ההיקף, ההתקדמות והעלויות של פיתוח מועמדי המוצר של אנטרה; הסתמכותה של אנטרה על צדדים שלישיים כדי לערוך את הניסויים הקליניים שלה; הציפיות של אנטרה לגבי רישוי, עסקאות עסקיות ושיתופי פעולה אסטרטגיים; פעילותה של אנטרה כחברה בשלבי פיתוח עם היסטוריית תפעול מוגבלת; יכולתה של אנטרה להמשיך כדאגה מתמשכת בהיעדר גישה למקורות נזילות; יכולתה של אנטרה להשיג ולתחזק אישורים רגולטוריים לכל אחד מהמועמדים למוצר שלה; יכולתה של אנטרה לעמוד בתקני הרישום המינימליים של נאסד"ק ובנושאים אחרים הקשורים לעמידה בדרישות של היותה חברה ציבורית בארצות הברית; עמדת הקניין הרוחני של אנטרה ויכולתה להגן על הקניין הרוחני שלה; וגורמים אחרים המתוארים בסעיפים "הצהרות אזהרה בנוגע להצהרות צופות פני עתיד", "גורמי סיכון" ו"דיון וניתוח של ההנהלה על המצב הכספי ותוצאות הפעילות" של הדוח השנתי האחרון של אנטרה בטופס 10-K  שהוגש ל- SEC, כמו גם הדוחות הרבעוניים של החברה שהוגשו לאחר מכן בטופס 10-Q  ודוחות שוטפים בטופס 8-K. לא ניתן להבטיח כי התוצאות או ההתפתחויות בפועל הצפויות על ידי Entera יתממשו, או, גם אם יתממשו באופן משמעותי, כי יהיו להן ההשלכות הצפויות על אנטרה, או השפעות עליהן. לפיכך, לא ניתן להבטיח כי התוצאות המוצהרות או המשתמעות מהצהרות והערכות צופות פני עתיד אלה יושגו. אנטרה מזהירה את המשקיעים שלא להסתמך על ההצהרות צופות פני העתיד שאנטרה מציגה בהודעה לעיתונות זו. המידע במהדורה זו מסופק רק נכון לתאריך פרסום זה, ואנטרה אינה מתחייבת לעדכן או לתקן בפומבי הצהרות צופות פני עתיד כלשהן, בין אם כתוצאה ממידע חדש, אירועים עתידיים או בכל דרך אחרת, למעט במידה הנדרשת על פי חוק.

 

ליצירת קשר:

Mr. Jerry Lieberman, Chairman of the Board

Email: jerrylieberman18@gmail.com

Phone: (917) 684-1558

 

Ms. Miranda Toledano, Chief Business & Financial Officer

Email: miranda@enterabio.com

Phone: +972-58-55-88-470

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE