סופטבנק מינתה את אלכס קלאוול למנכ"ל SoftBank Group International

 

 

סופטבנק מינתה את אלכס קלאוול למנכ"ל SoftBank Group International

 

מישל קומבס יפרוש לאחר חמש שנים ב-SoftBank

 

קלאוול מביא לתפקיד שנים של ניסיון גלובלי ב-SoftBank

 

טוקיו, 21 ביוני 2022, (BUSINESS WIRE):

 

SoftBank Group Corp. ("סופטבנק") הודיעה היום כי אלכס קלאוול, כיום שותף מנהל ב-SoftBank Group International (SBGI), מונה למנכ"ל SBGI, החל ב-30 ביוני 2022. מר קלאוול יחליף את מישל קומבס, שהחליט לעזוב את SoftBank כדי לחפש הזדמנויות חדשות.

 

מר קלאוול מביא לתפקיד שבע שנות ניסיון ניהולי ב-SoftBank ברחבי טוקיו, עמק הסיליקון וניו יורק, והוא יפקח על התפעול ופורטפוליו ההשקעות של SBGI, כולל אחזקותיה ב-Boston Dynamics, SoFi, Fortress, T-Mobile, ו-ARM, בין שאר חברות הפורטפוליו. יחד עם SoftBank Vision Funds, SBGI אחראית על כל הפעילויות של SoftBank Group Corp מחוץ ליפן, כולל ברחבי אירופה, ארצות הברית, אסיה ואמריקה הדרומית.

 

מסאיושי סון, מנהל נציג, מנהל תאגידי, יו"ר ומנכ"ל SoftBank Group Corp, אמר: "בהתבסס על יותר משני עשורים של ניסיון בפיתוח תאגידי והשקעות, אלכס היה זה מכבר מנהל מהימן עבור SoftBank במספר מיקומים ברחבי העולם. אני בטוח שהניסיון שלו - בשילוב עם צוות SoftBank החזק סביבו - ישרת אותנו היטב כשנמשיך את המסע שלנו כבעלי חזון קפיטליסטים".

 

מר סון המשיך, "אני רוצה להודות למישל על תרומתו המכרעת ל-SoftBank בחמש השנים האחרונות. הוא מילא תפקיד קריטי בכמה מההשקעות והנכסים החשובים ביותר שלנו, ואני מאחל לו כל טוב עם תוכניותיו העתידיות. אני שמח שהוא יישאר חלק ממשפחת SoftBank על ידי כך שימשיך לייצג אותנו במועצות של חברות פורטפוליו שונות".

 

מר קלאוול הגיב, "אני מרגיש כבוד בזכות האמון שנתן בי מסא להובלת SBGI ואני בר מזל שעבדתי לצד מישל. אני נרגש לבנות על ההצלחה שלנו ולקראת מה שיבוא".

 

מר קומבס אמר, "היה תענוג לעבוד עם מסא והצוותים המוכשרים ברחבי SoftBank. אני עוזב את SoftBank גאה על כך שהשגתי את מה שהתכוונתי לעשות כאן, כולל המהפך ב-Sprint וביצוע המיזוג שלה עם T-Mobile, מיצוב מחדש של WeWork והנפקתה לציבור בהצלחה, ולאחרונה, שילוב קרנות SoftBank Latin America ל-Vision Fund, כמו גם פיקוח על ההשקעות האסטרטגיות של SoftBank בחברות פורטפוליו צרפתיות ואירופיות. אני שמח להעביר את השרביט לאלכס. הוא היה השותף שלי בשנתיים האחרונות ואני בטוח שהוא ממוקם היטב להוביל את הצוות ולהוביל את ההצלחה שלנו אל העתיד".

 

אלכס קלאוול - מידע ביוגרפי

 

לאחרונה, מר קלאוול היה אחראי על ניהול כמה מפלטפורמות ההשקעות הבינלאומיות של SoftBank מחוץ ל-Vision Funds, כולל T-Mobile, Deutsche Telecom, WeWork ו-OneWeb. הוא מכהן כדירקטור במועצות המנהלים של מספר רב של חברות וכלי השקעה, כולל Arm China, Boston Dynamics, InMobi, SB Energy, Goggo ו-Lever Holdings Corp. מר קלאוול הצטרף ל-SoftBank בטוקיו ב-2015 ועבר בסניף עמק הסיליקון של החברה לפני שעבר לניו יורק עם SoftBank ב-2018.

 

לפני שהצטרף לסופטבנק, מר קלאוול עבד 19 שנים במורגן סטנלי בבנקאות השקעות, שם התמקד במיזוגים ורכישות בטכנולוגיה, מדיה וטלקום. הוא סיים את לימודיו באוניברסיטת פרינסטון ודובר צרפתית, יפנית וסינית מנדרינית.

 

אודות SoftBank Group

 

קבוצת SoftBank משקיעה בטכנולוגיה פורצת דרך לשיפור איכות החיים של אנשים ברחבי העולם. קבוצת SoftBank מורכבת מחברת SoftBank Group Corp (טוקיו: 9984), חברת אחזקות להשקעות הכוללת מניות בתחום התקשורת, שירותי אינטרנט, בינה מלאכותית, רובוטיקה חכמה, IoT וספקי טכנולוגיית אנרגיה נקייה; קרנות ויז‘ן של סופטבנק, המשקיעות יותר מ-140 מיליארד דולר במטרה לעזור ליזמים יוצאי דופן לשנות תעשיות ולעצב תעשיות חדשות; קרן סופטבנק אמריקה הלטינית, קרן ההון סיכון הגדולה ביותר באזור המנהלת 8 מיליארד דולר, וקרן ההזדמנות של SB, קרן של יותר מ- 100 מיליון דולר המוקדשת להשקעה במיזמים שנוסדו על ידי יזמים מאוכלוסיות לא לבנות בארה"ב ותוכנית Emerge הגלובלית של יועצי ההשקעות של SoftBank. למידע נוסף, אנא בקרו בכתובת- https://group.softbank/en.

 

ליצירת קשר:

 

יפן

 

sbpr@softbank.co.jp
+81 3 6889 2300

 

ארה"ב

FGS Global
Benjamin Spicehandler / Hannah Dunning
SoftBank-SVC@sardverb.com

 

מקור: SoftBank Group Corp.

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire