היטאצ'י אנרג'י ו-H2 Green Steel שותפות למינוף חשמול, דיגיטליזציה ומימן לייצור פלדה ירוקה

 

היטאצ‘י אנרג‘י ו-H2 Green Steel שותפות למינוף חשמול, דיגיטליזציה ומימן לייצור פלדה ירוקה

 

מזכר הבנות מתאר שיתוף פעולה כדי לתמוך בהפחתת הפחמן של תעשיית הפלדה על ידי שימוש בטכנולוגיה משבשת והפחתת פליטת פחמן

 

 

 

ציריך, שוויץ, 20 ביולי 2022, (GLOBE NEWSWIRE):

היטאצ‘י אנרג‘י Hitachi Energy מודיעה היום כי חתמה על מזכר הבנות (MoU) עם H2 Green Steel כדי למנף חשמול, דיגיטליזציה ומימן כדי לתמוך בהפחתת הפחמן של תעשיית הפלדה.

H2 Green Steel, סטארט-אפ תעשייתי שוודי, נמצא במשימה להאיץ את השינוי הטכנולוגי הגדול ביותר של תעשיית הפלדה העולמית על ידי ביטול כמעט כל פליטת הפחמן הדו חמצני (CO2) מתהליך ייצור הפלדה. היא מתכננת להקים את מפעל הפלדה הראשון ללא מאובנים שלה בבודן, שוודיה, לצד מפעל אלקטרוליזרי (תהליך הפרדת פרודות מים באמצעות חשמל) בקנה מידה עצום לייצור מימן ירוק.

 

מזכר ההבנות מתאר שיתוף פעולה אשר בנוי על שלושה (3) עמודי תווך: 1) השקעת ההון של Hitachi Energy ב-H2 Green Steel; 2) מוצרים ושירותים מבית Hitachi Energy הדרושים לבנייה ולשיפור תשתית החשמל להנעת ייצור פלדה ומפעלי אלקטרוליזטור בקנה מידה עצום; 3) פלדה ירוקה לשימוש בייצור מוצרי Hitachi Energy, ברגע שה-H2 Green Steel מתחיל בייצור.

 

במהלך העשור האחרון, הרחבת ייצור הפלדה הגדילה את הביקוש הכולל לאנרגיה ואת פליטת ה-CO2, 1  שתורמת לכשמונה אחוז מפליטת הפחמן התעשייתית העולמית.   2

 

החל מהמפעל בבודן, H2 Green Steel תמנף את היכולות של Hitachi Energy לייעל את שרשרת הערך של הלקוחות לתכנון, בנייה, הפעלה ותחזוקה של תשתית החשמל הכוללת IT וטכנולוגיה תפעולית (OT). ייצור הפלדה בבודן ישתמש במימן ירוק במקום בפחם בתהליך משולב לחלוטין תוך שימוש בדיגיטליזציה מקצה לקצה, אשר מפחית עד 95 אחוז פליטת CO23  בהשוואה לייצור פלדה מסורתית. זה יהיה שווה ערך להוצאת 3 מיליון מכוניות נוסעים בשנה מכביש.

 

"השגת ניטרליות פחמן ברחבי העולם דורשת מאמצים מכל התעשיות כדי להאיץ את מעבר האנרגיה באמצעות שיתופי פעולה", אומר יוהאן סודרסטרום, ראש אירופה, המזרח התיכון ואפריקה ב-Hitachi Energy. "שיתוף הפעולה הזה עם H2 Green Steel הוא דוגמה חלוצית לאופן שבו אנו עובדים יחד ויוצרים יתרונות נוספים עבור הלקוחות שלנו. אנו תומכים בפרויקט החשמול של H2 Green Steel ובמקביל, אנו מסוגלים להבטיח פלדה ירוקה למוצרים שלנו, מה שעולה בקנה אחד עם המטרה שלנו: קידום עתיד אנרגיה בת קיימא לכולם", הוסיף.

 

"השותפות שנכנסנו אליה עם Hitachi Energy מתחזקת עוד יותר על ידי השקעה בהון ב-H2 Green Steel. השותפים שאנו בוחרים לעבוד איתם צריכים לחלוק את הערכים שלנו, להתחייב אמיתית לעמוד בהסכם פריז, וכן עובדים ביחד כדי למנף את החוזקות של כל אחד מהצדדים. עם Hitachi Energy יש לנו את זה, כמו גם את ההיסטוריה הארוכה, הניסיון הרחב וההצעות החדשניות שלהם", אומר הנריק הנריקסון, מנכ"ל H2 Green Steel.

IEA, Iron and Steel

McKinsey, Decarbonization challenge for steel (World Steel Organization)

Based on average 160 g CO2/km and average distance of 15,000 km

אודות Hitachi Energy

היטאצ‘י אנרג‘י היא מובילה טכנולוגית עולמית שמקדמת עתיד אנרגיה בת קיימא לכולם. אנו משרתים לקוחות בענף השירות, התעשייה והתשתיות עם פתרונות ושירותים חדשניים לאורך שרשרת הערך. יחד עם לקוחות ושותפים, אנו חלוצים בטכנולוגיות ומאפשרים את הטרנספורמציה הדיגיטלית הנדרשת כדי להאיץ את המעבר האנרגטי לעבר עתיד ניטרלי מבחינה פחמנית. אנו מקדמים את מערכת האנרגיה העולמית להפוך לבת קיימא, גמישה ובטוחה יותר תוך איזון בין ערך חברתי, סביבתי וכלכלי. ל- Hitachi Energy יש רקורד מוכח ובסיס מותקן שאין שני לו ביותר מ-140 מדינות. המטה שלנו בשוויץ, אנו מעסיקים כ -38,000 אנשים ב -90 מדינות ומייצרים נפחים עסקיים של כ -10 מיליארד דולר. 

https://www.hitachienergy.com

https://www.linkedin.com/company/hitachienergy

https://twitter.com/HitachiEnergy

אודות Hitachi, Ltd

 

היטאצ‘י מניעה את עסקי החדשנות החברתית, ויוצרת חברה בת קיימא עם נתונים וטכנולוגיה. היטאצ‘י פותרת את הבעיות העומדות בפני הלקוחות והחברה באמצעות פתרונות Lumada הממנפים IT, OT (טכנולוגיה תפעולית) ומוצרים, תחת המבנה העסקי של מערכות ושירותים דיגיטליים, אנרגיה ירוקה וניידות, התעשייה ומערכות רכב. מונעים על ידי ירוק, דיגיטלי וחדשנות, אנו שואפים לצמיחה באמצעות שיתוף פעולה עם הלקוחות שלנו. ההכנסות המאוחדות של החברה לשנת הכספים 2021 (שהסתיימה ביום 31 במרץ 2022) הסתכמו ב-10,264.6 מיליארד ין (84,136 מיליון דולר אמריקני), עם 853 חברות בנות מאוחדות וכ-370,000 עובדים ברחבי העולם. למידע נוסף על היטאצ‘י, בקרו באתר החברה בכתובת https://www.hitachi.com.

 

אודות H2 Green Steel

H2 Green Steel  (H2GS AB) נוסדה בשנת 2020 עם השאיפה להאיץ את הדה-קרבוניזציה של תעשיית הפלדה, באמצעות מימן ירוק. פלדה, שהיא אחת מפולטות הפחמן הדו-חמצני הגדולות בעולם, היא הענף העסקי הראשון של החברה. המייסד ובעל המניות הגדול ביותר של H2 Green Steel  הוא ורגאס, שהוא גם מייסד שותף ואחד מבעלי המניות הגדולים יותר ביצרנית הסוללות השוודית Northvolt. המטה של H2 Green Steel  נמצא בסטוקהולם, שבדיה, עם מפעל הפלדה הירוקה הראשון שלה בפיתוח בבודן, צפון שבדיה. www.h2greensteel.com

קבצים מצורפים:

 קשרי מדיה

Jocelyn Chang

Hitachi Energy Ltd.

+41 79384 7775

jocelyn.chang@hitachienergy.com

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE