מדד CBI 2022 מציע הצצה לעתיד האזרחות על ידי תעשיית ההשקעות: CS Global Partners

 

 

מדד CBI 2022 מציע הצצה לעתיד האזרחות על ידי תעשיית ההשקעות: CS Global Partners

 

לונדון, 22 באוגוסט 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

המדריך המובהק ביותר בעולם לאזרחות לפי השקעה, מדד CBI, פורסם היום על ידי PWM Magazine, פרסום של הפייננשל טיימס בשיתוף עם CS Global Partners ומציע לקוראים מבט על תעשייה במטמורפוזה.

מדד ה-CBI, שפורסם על רקע שנה שהתאפיינה שוב באי-ודאות מוגברת, סיכון ביטחוני מוגבר, חוסר יציבות פוליטית וקריאות גוברות והולכות  לפעול נגד איום ההתחממות הגלובלית, מגיע בתקופה שבה רוב האנשים מעריכים מחדש את הבסיס שהם מכנים בית ומחפשים סביבות יציבות יותר שמציעות לא רק ביטחון אלא גם עסקים, הזדמנויות בריאות וחינוך לדורות הבאים.

למרות סביבה גלובלית סוערת ותעשיית השקעות שנפגעה מביקורת מצד האיחוד האירופי וארה"ב, מדד ה-CBI השנה רומז על הזדמנות בתוך הכאוס - הזדמנות לתעשיית ה-CBI להתפתח ואולי להיות התשובה למי שמסתכל עליה כדי לרתום את ההיצע העולמי.

מדד ה-CBI, שנחשב לעתים קרובות כתוכנית ב‘, מסיק כי באיפוס שלאחר המגפה, חל שינוי באמון הרחק מהממשלה כאשר אנשים מקבלים אזרחות שנייה, או מרובה, ומשתלטים על גורלם. האזרח הגלובלי החדש יחפש להשקיע ב‘תוכנית א‘, ובעתיד חיובי יותר לאנשים ולכדור הארץ.

בעוד שמדד CBI הוא מערכת דירוג שנועדה למדוד את הביצועים והמשיכה של תוכניות אזרחות גלובלית על ידי השקעות (CBI) במגוון רחב של אינדיקטורים, הוא גם קול לתעשייה ומדריך צופה פני עתיד המציע לקוראים הצצה למה שניתן לספק לתעשייה ששחקנים בתעשייה יתאחדו ויעצבו את סביבת הרגולציה שלה כדי להיטיב לא רק עם המדינות המארחות, אבל אזרחים ברחבי העולם שהבינו שהבית לא צריך להיות מקום הלידה שלהם, אלא היכן טמונות הזדמנויות.

מדד זה מיועד ככלי מעשי, הן עבור אלה המעוניינים להשוות בין תוכניות CBI בכללותן והן עבור אלה המעוניינים להשוות היבטים ספציפיים של כל תוכנית.

מטרתו היא לספק מנגנון קפדני ושיטתי לתוכניות הערכה, להקל על תהליך קבלת ההחלטות עבור אנשים השוקלים אותן, ולהביא ערך לתעשיית ה- CBI.

מדד CBI מעריך את כל המדינות עם תוכניות CBI תפעוליות, אשר, בשנת 2022, כולל אנטיגואה וברבודה, אוסטריה, קמבודיה, דומיניקה, מצרים, גרנדה, ירדן, מלטה, מונטנגרו, סנט קיטס ונוויס, סנט לוסיה, טורקיה וונואטו.

מדד CBI מדרג את תוכניות CBI על פי תשעת עמודי התווך הבאים: חופש תנועה, רמת חיים, הוצאה מינימלית של השקעות, חובה לנסיעות או מגורים, ציר זמן לאזרחות, קלות עיבוד, בדיקת נאותות, משפחה וודאות של מוצר.

חופש התנועה מודד את החוזק היחסי של האזרחות של כל מדינה בהתבסס על שלושה גורמים משוקללים באותה מידה: מספר היעדים שאליהם הדרכון של מדינה מאפשר נסיעה ללא הגבלה, מספר מרכזי העסקים העיקריים שאליהם היא מספקת גישה, והמידה שבה אזרחות נתונה מספקת זכויות פשרה במדינות אחרות.

עמוד רמת החיים הוא מדד לאיכות החיים המוצעת על ידי 13 תחומי השיפוט של CBI הנמצאים תחת הערכה ועמוד זה חיוני לאלה הכמהים לעבור דירה ולהבטיח אורח חיים משגשג ומספק. באופן דומה, זה המפתח לאלה שרוצים לנצל הזדמנויות עסקיות מקומיות או צריכים להעביר ולהגן על הנכסים שלהם.

עמוד ההוצאה המינימלית להשקעה מודד את אחד השיקולים המעשיים והראשוניים ביותר של CBI - כמה הון נדרש למשקיע כדי להפוך למועמד כשיר לתוכנית לפי בחירתו. העלות של הגשת בקשה ל-CBI עולה עם מספר התלויים - או בני המשפחה הזכאים - הכלולים בבקשה. בתחומי שיפוט מסוימים עלייה זו היא פרופורציונלית, בעוד שבאחרים העלות עולה רק לאחר הכללתם של תלויים מרובים.

חובת נסיעה או מגורים בוחנת את תנאי הנסיעה או המגורים המוטלים על המועמדים הן לפני מתן האזרחות והן לאחריה.

עמוד ציר הזמן לאזרחות בוחן את הזמן הממוצע שלוקח לאזרחות להיות מובטחת על ידי המבקש.

עמוד קלות העיבוד מודד את המורכבות מקצה לקצה של תהליך היישום של CBI. בתחומי שיפוט מסוימים, תהליך הגשת המועמדות יכול להיות משימה עתירת עבודה וקפדנית שגוזלת זמן רב עבור המבקש; באחרים, הוא מתייעל, והמבקש מקבל הנחיות ברורות כיצד להמשיך. חוסר המאמץ הכולל של תהליך הגשת הבקשה הוא מרכיב חשוב במיוחד, וההבטחה לתהליך חלק ונטול טרחה יכולה ליצור מוכנות למעורבות בתוכנית.

עמוד בדיקת הנאותות מתמקד במחויבות של כל מדינה להבטיח שהתוכנית שלה תישאר שקופה ויעילה בהערכת מועמדים פוטנציאליים לאזרחות. לכן זהו מדד ליושרה של כל תוכנית.

עמוד התווך של המשפחה מודד את המידה שבה משקיעים יכולים לקבל אזרחות עבור משפחתם הקרובה והמורחבת. מדד CBI מכיר בכך שעלייתם של מערכות יחסים משפחתיות מורכבות יותר ויותר מניעה משקיעים לחפש תוכניות המאפשרות לכלול מגוון רחב יותר של בני משפחה תחת יישום ראשוני.

לבסוף, ודאות המוצר כוללת מגוון גורמים המודדים את הוודאות של התוכנית בחמישה ממדים שונים: אריכות ימים, פופולריות ומוניטין, יציבות, מוניטין ויכולת הסתגלות. בנוסף, הוא מעריך את ההיענות של תוכנית לאירועים גלובליים גדולים, כגון מגיפת קוביד-19 והמלחמה באוקראינה שהשפיעו באופן משמעותי על דרישות הניידות ובדיקת הנאותות העולמיות.

בזמן שתעשיית ה-CBI עוברת אתגרים ומטמורפוזות משלה, מדד ה-CBI נותן למשקיעים ברחבי העולם ניתוח אמין של תוכניות מכובדות שיאפשרו להם לבחור אזרחות שנייה ביעדים שימלאו את צרכיהם.

הורידו את הדו"ח המלא כאן כדי לראות מי מבין שלוש עשרה המדינות תפסה את המקום הראשון ולקבל תובנות נוספות על תעשיית ה- CBI.

למידע נוסף:

PR CS Global Partners

CS Global Partners

+44 (0) 207 318 4343

mildred.thabane@csglobalpartners.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE