Ma'aden ו-Ivanhoe Electric מקימות מיזם משותף בחלוקה שווה לחיפוש אחר נחושת, זהב, כסף ומתכות חשמליות בממלכת ערב הסעודית

 

Ma‘aden ו-Ivanhoe Electric מקימות מיזם משותף בחלוקה שווה לחיפוש אחר נחושת, זהב, כסף ומתכות חשמליות בממלכת ערב הסעודית

 

מדובר במיזם משותף לחקר סעודיה ולפריסה של העוצמה משנת התמונה של Typhoon™ בקנה מידה רחב המכסה כ-48,500 קמ"ר שטרם נחקרו

 

Ma‘aden תבצע השקעה אסטרטגית בגובה של 126.4 מיליון דולר ב-Ivanhoe Electric כדי לממן את המיזם המשותף ואת הפרויקטים של החברה בארצות הברית

 

 

פיניקס, אריזונה וריאד, ערב הסעודית, 11 בינואר 2023, (ACCESSWIRE) :

יו"ר ההנהלה של Ivanhoe Electric (NYSE American:IE) (TSX:IE) רוברט פרידלנד, והנשיא והמנכ"ל טיילור מלווין, שמחים להודיע ​​כי החברה חתמה היום על הסכם תנאים מחייב בראשי פרקים ("ההסכם") עם חברת הכרייה  Ma‘aden מערב הסעודית (בורסת סעודיה Tadawul: 1211). Ma‘aden היא בין חברות הכרייה הצומחות ביותר בעולם וחברת הכרייה והמתכות העוסקת בריבוי סחורות הגדולה ביותר במזרח התיכון, עם חזון להיות להוביל את תחום הכרייה ברת הקיימא עם נוכחות גלובלית. Ma‘aden מחפשת, וכורה, מינרלים בתוך ערב הסעודית, כולל זהב, כסף, נחושת, אבץ, פוספט ומינרלים תעשייתיים אחרים, ושווי השוק שלה עומד על כ-48 מיליארד דולר.

 

  1. ההסכם קובע את המסגרת המחייבת להשקעה אסטרטגית של 126.4 מיליון דולר על ידי Ma‘aden  במניות המשותפות של  Ivanhoe Electricובמקביל להקמתו של מיזם משותף בחלוקה שווה לחיפושים בסעודיה ("המיזם המשותף").

 

הסכם זה נחתם היום בפורום מינרלי העתיד המתקיים בריאד, ערב הסעודית, וצפוי להסתיים עד סוף הרבעון הראשון של 2023.

 

תנאי מפתח של ההשקעה האסטרטגית

 

  1. * Ivanhoe Electric  תנפיק כ-10.2 מיליון מניות רגילות חדשות ל- Ma‘aden במחיר של 12.38 דולר למניה בתמורה ברוטו של 126.4 מיליון דולר, וכתוצאה מכך Ma‘aden  תהפוך לבעלת מניות של 9.9%. ל- Ma‘aden יהיו זכויות נגד דילול שיאפשרו לה לשמור על 9.9% הבעלות שלה.

* 60 מיליון דולר מההכנסות ברוטו יישמרו על ידי Ivanhoe Electric  לשימוש בקידום פרויקטי המינרלים שלה בארה"ב, וכן להון חוזר ולמטרות תאגידיות כלליות.

* Ma‘aden  תקבל את הזכות למנות דירקטור בלתי תלוי אחד לדירקטוריון Ivanhoe Electric, ובכך להביא את גודל הדירקטוריון של החברה לתשעה חברים.

 

תנאי מפתח של המיזם המשותף

 

* Ivanhoe Electric ו- Ma‘aden יקימו מיזם משותף חדש לחיפושים בסעודיה, שיהיה בבעלות בחלוקה שווה ויוקם לתקופה ראשונית של 5 שנים. ניתן להאריך אותו עד 10 שנים בהסכמה הדדית.

* Ma‘aden  תעמיד לרשותה כ-48,500 קמ"ר של קרקע תחת רישיון חיפוש או בקשת רישיון בתוך ערב הסעודית לצורך חיפושים על ידי המיזם המשותף.

* Ivanhoe Electric  תתרום כ-66 מיליון דולר למיזם המשותף, מתוכם עד 13 מיליון דולר ישמשו למימון רכישת שלוש מכונות Typhoon™  מהדור החדש שיהיו בבעלות המיזם המשותף. לפני מסירת יחידות Typhoon™  החדשות, Ivanhoe Electric   תעמיד לרשות עצמה יחידת Typhoon™  קיימת כדי להתחיל בסקרים בערב הסעודית.

* Ivanhoe Electric  תספק למיזם המשותף רישיון ללא תמלוגים להשתמש ב- Typhoon™ בתוך ערב הסעודית לצורך חיפוש מינרלים. הרישיון יישאר בלעדי למיזם המשותף בסעודיה ובתוקף כל עוד המיזם המשותף נמשך.

* המיזם המשותף יפעל באמצעות דירקטוריון וועדה טכנית המהווים שווי ערך.

רוברט פרידלנד הגיב מפורום מינרלי העתיד, המתקיים בימים אלה בריאד, ערב הסעודית: "ההסכם של היום הוא העסקה הגדולה הראשונה שלנו מאז שהשלמנו בהצלחה את ההנפקה שלנו באמצע 2022. העסקה משלבת השקעה קונבנציונלית ברמת החברה עם מיזם משותף פורץ דרך שבמרכזו יישום טכנולוגיית Typhoon™  משנת התמונה שלIvanhoe Electric  בממלכת ערב הסעודית. ההשקעה המוצהרת של Ma‘aden  היא הצבעת אמון ברורה של חברת כרייה גדולה בפרויקטים שלנו בארה"ב ובחזון שלנו להמציא מחדש את הכרייה לחשמול הכול, על ידי הסכמה להפוך לאחד מבעלי המניות הגדולים ביותר שלנו".

 

רוברט פרידלנד המשיך: "המיזם המשותף הזה בסעודיה יוציא אותנו לדרך חדשה עם Typhoon™ . זה יהיה השימוש והפריסה הנרחבים הראשונים של כלי הסקר הגיאופיזי משנה התמונה שלנו לצד שלישי, לתועלת הדדית של שתי החברות ובעלי העניין שלהן. כאשר Ma‘aden  הציעה את הרעיון להשתמש בכלי המדידה הגיאופיזי הטוב ביותר בעולם על אחד האזורים היבשתיים הפוטנציאליים ביותר בעולם אך לא נחקרו בממלכה, כל הצוות שלנו קפץ על ההזדמנות להיות חלק מהמיזם החדש הזה עם ההשפעה הפוטנציאלית שלו על חזון 2030".

 

מנכ"ל Ma‘aden, רוברט וילט, ציין: "ההשקעה האסטרטגית של Ma‘aden  ב- Ivanhoe Electric  היא רגע בעל חשיבות קריטית במסע שלנו להפוך לספק מוביל של מינרלים אסטרטגיים, אשר יתדלקו את הצמיחה הכלכלית העולמית בעשור הקרוב. למרות השותפות שלנו עם Ivanhoe Electric  אנו מקדמים את יכולתנו לממש את הפוטנציאל של תיק החיפושים שלנו כדי להבטיח אספקה של מינרלים אסטרטגיים וחיזוק הנוכחות הבינלאומית שלנו. אנו בוחנים ללא הרף הזדמנויות כמו זו לפיתוח עושר המינרלים העצום של ערב הסעודית, ו- Ivanhoe Electric היא שותפה אידיאלית".

 

הכוח משנה התמונה של Typhoon™  ותוכנה מתקדמת מאוד של Computational Geoscience Inc.  לחיפוש מרבצי מינרלים נסתרים במדבר הסעודי

 

Typhoon™ הוא שם המותג של משדר הסקר הגיאופיזי החשמלי הקנייני של Ivanhoe Electric, אשר יכול לזהות נוכחות של מינרלים גופרתיים המכילים נחושת, ניקל, זהב וכסף (כמו גם מים ושמן). הטכנולוגיה פותחה על ידי חברת האם שלנו לשעבר, I-Pulse, כדי לפתוח את החיפושים באזורים שבהם מרבצים פוטנציאליים מוסתרים על ידי כיסוי, שבהם עומקי המטרה חורגים מהטווח של מערכות מדידה גיאופיזיות קונבנציונליות, או שבהם קנה המידה והטופוגרפיה של אזור יעד חקר מונעים מדידה קונבנציונלית יעילה וחסכונית.

Typhoon™ משיגה זאת באמצעות המפרטים הייחודיים שלה, הכוללים תפוקת זרם של עד 200 אמפר ויציאת מתח של עד 10,000 וולט. המשדר משתמש במתגים ובמערכות קיבוליות המייצרים אות משודר טהור ויציב מאוד, וכתוצאה מכך יחס אות לרעש גבוה במיוחד. Typhoon™ מסוגל גם לשדר הן קיטוב מושרה והן אותות אלקטרומגנטיים, כלומר ניתן להשתמש באותו משדר כדי לחפש מגוון רחב של סוגי מרבצי מינרלים.

 

Typhoon™ פותח במיוחד כדי לערוך ביעילות סקרים גדולים ולזהות אנומליות גיאופיזיות עמוקות בסביבות בעלות תנאי שטח עמידים מאוד, כמו אלה שנראו במגן הערבי. Typhoon™ הוא הכלי האידיאלי לסקר חלקים רבים של ערב הסעודית שבהם סלע האם מוסתר על ידי חול וכיסוי חצץ שיכול לעלות על קילומטר אחד בעומק - כפי שחווה באופן דומה בפרויקט סנטה קרוז של Ivanhoe Electric באריזונה, ארה"ב.

 

  1. ל- Ivanhoe Electric יש כיום שלוש יחידות Typhoon™  ושלוש נוספות ייוצרו עבור המיזם המשותף במחצית הראשונה של 2024. שלוש יחידות Typhoon™  נוספות בהזמנה עם I-Pulse יימסרו לאחר מכן ל-Ivanhoe Electric. כאשר תושלם בנייתן ומסירתן של שש יחידות הדור החדש, הצי העולמי של יחידות Typhoon™  ישלש את עצמו משלוש לתשע.

 

  1. טיילור מלווין הגיב: " Typhoon™היא טכנולוגיה מהפכנית ונכס ייחודי עבור Ivanhoe Electric. המכונות וניתוח נתוני CGI התומכים יכולים לפתוח הזדמנויות עסקיות חדשות ומדהימות עבורנו. אנו מתכוונים להגדיל את מספר יחידות Typhoon™  כדי לענות על צרכי החיפוש העתידיים של Ivanhoe Electric בארה"ב ולתמוך בהזדמנויות חדשות. המיזם המשותף עם Ma‘aden  הוא רק הניסיון הראשון שלנו לאופן שבו אנו יכולים ללכוד בצורה הטובה ביותר את הערך של Typhoon™ מחוץ לחקר הפרויקטים שלנו".

 

Typhoon™ רואה מה שטכנולוגיות אחרות לא יכולות

 

 

טכנולוגיית Typhoon™ קניינית של Ivanhoe Electric  

לחצו על קישור הווידאו המקושר לתמונה כאן:

 

 

("CGI"). CGI נוסדה בשנת 2010 כדי למסחר טכנולוגיה חדשנית שפותחה באוניברסיטת קולומביה הבריטית, קנדה כדי לשפר ולשפר את חקר המינרלים. טכנולוגיית CGI מורכבת מקודים מתוחכמים לעיבוד נתונים גיאופיזיים ולבניית תמונות תת-קרקעיות תלת-ממדיות שיכולות להצביע על נוכחות של מתכות ומינרלים שונים. תוכנת עיבוד הנתונים והבינה המלאכותית שפותחה על ידי CGI משלימה את טכנולוגיית הטייפון שלנו ומייצגת את מוצר התוכנה היחיד שיכול לעבד את כל הספקטרום של נתונים גיאופיזיים המיוצרים על ידי Typhoon™  ביעילות.

 

CGI תעבד את כמויות הנתונים האדירות שיופקו על ידי מיזם החיפושים הסעודי.

 

Typhoon™ בפעולה בפרויקט נחושת-זהב טינטי של Ivanhoe Electric ביוטה, ארה"ב

 

 

 

ההשלמה צפויה עד סוף הרבעון הראשון של 2023

 

ההסכם שנחתם היום בריאד הוא הסכם מסגרת הקובע את הפרמטרים המחייבים של העסקאות שנחשפו היום. הוא יוחלף בהסכם סופי מפורט יותר, שהצדדים הסכימו עליו שיכלול את תנאי המפתח מההסכם של היום, ואשר ניתן לשנותו רק אם נדרש כדי לעמוד בדרישות משפטיות או רגולטוריות, להקמת ישות המיזם המשותף הסעודי, או אם נדרש לעמוד במפרטים הטכניים ובצרכים לשימוש ב- Typhoon™ בממלכה. ההסכם יסתיים שלושה חודשים מיום החתימה אם ההסכמים הסופיים המפורטים יותר לא יבוצעו עד למועד זה.

 

תנאים אחרים של ההסכם

 

* Ivanhoe Electric תשיג קיפאון של חמש שנים שימנע מ- Ma‘aden להגדיל את אחזקותיה מעבר ל-19.9% ללא אישור מועצת המנהלים של Ivanhoe Electric.

* Ma‘adenתסכים במשך חמש שנים להצביע בעד עניינים מסוימים כבעלת מניות כל עוד יש לה זכות למינוי דירקטורים, לרבות להצביע בעד בחירת כל המועמדים לדירקטורים ולהצביע בעד כל העניינים שאושרו ברוב הדירקטורים הבלתי תלויים של Ivanhoe Electric.

*כמו כן, Ma‘aden  תסכים במשך חמש שנים שלא להיפטר ממניות כלשהן, אלא בתנאים מסוימים.

*ועדה טכנית תפקח על פעילויות החיפוש של המיזם המשותף, כולל "שלב זיהוי קרקע" ראשוני שבו הקרקע ש- Ma‘aden  מעמידה לרשותה תיבדק ותצומצם לאזורים הפוטנציאליים ביותר לפריסת TyphoonTM. לאחר מכן יתקיימו שלבי חיפוש וקידוח גנרטיביים שמטרתם לזהות משאבים מינרליים.

* Ivanhoe Electric תהיה המפעילה במהלך שלב החיפושים. Ma‘aden   תיקח על עצמה את תפקיד המפעילה אם יימצא פיקדון בר-קיימא מבחינה כלכלית, והוא מיועד על ידי המיזם המשותף להמשך פיתוח.

* Ivanhoe Electric תספק הכשרה ופיתוח למספר מוסכם של עובדים של המיזם המשותף, על חקר מינרלים, גיאולוגיה, והפעלת יחידות Typhoon™.

*הצדדים הסכימו לדון בפוטנציאל לרישום מקומי לבורסה הסעודית עבור ישות המיזם המשותף, ולדון באפשרות של Ivanhoe Electric  להמיר את עניין ההון שלה בתגליות עתידיות לתמלוגים.

העסקאות גם נשארות בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים, כולל:

*משא ומתן וביצוע ההסכמים הסופיים.

*אישור בקשה משלימה לרישום בבורסה לניירות ערך בניו יורק.

*אישור בורסת טורונטו.

*אישורים רגולטוריים מקובלים אחרים.

 

גילוי העסקאות בהודעה לעיתונות זו הוא בהכרח בעל אופי מסכם והוא מוסמך על ידי טקסט של ראשי התנאים עצמו אשר יוגש לרשות ניירות ערך האמריקאית.

 

אודות Ma‘aden

 

Ma‘aden היא בין חברות הכרייה הצומחות ביותר בעולם וחברת הכרייה והמתכות העוסקת בריבוי סחורות הגדולה ביותר במזרח התיכון, עם הכנסות של 26.7 מיליארד SAR (7.12 מיליארד דולר ארה"ב) בשנת 2021. Ma‘aden מפתחת את תעשיית הכרייה והופכת אותה לעמוד התווך השלישי של הכלכלה הסעודית בהתאם לחזון 2030, ושואפת להוות מודל לחיקוי בפעולות אחראיות ובנות קיימא. Ma‘aden מפעילה 17 מכרות ואתרים, מעסיקה למעלה מ- 6,000 עובדים ישירים ומייצאת מוצרים ליותר מ-30 מדינות. Ma‘aden יוצאת לצמיחה מסיבית ב-18 השנים הקרובות בפוספט, אלומיניום, זהב, נחושת ומינרלים חדשים.

 

אתר: https://www.maaden.com.sa/

 

אודות Ivanhoe Electric

 

Ivanhoe Electric היא חברת טכנולוגיות וחקר מינרלים אמריקאית שממציאה מחדש את הכרייה כדי לספק חשמל לכל על ידי שילוב של טכנולוגיות מתקדמות לחיפוש מינרלים, פתרונות אחסון אנרגיה מתחדשת ופרויקטים של מתכות חשמליות הממוקמות בעיקר בארצות הברית. Ivanhoe Electric משתמשת במשדר ה-Typhoon™ שלה, מערכת סקר גיאופיזית מדויקת ועוצמתית, יחד עם אנליטיקה מתקדמת המסופקת בידי חברת הבת שלה, Computational Geosciences, כדי להאיץ ולהוריד את הסיכון של תהליך חיפוש המינרלים, כמו גם כדי לגלות משקעים של מתכות קריטיות שאחרת לא יהיה ניתן כנראה לזהות אותן באמצעות טכנולוגיות סריקה מסורתיות. באמצעות השליטה שלה ב-VRB Energy. Ivanhoe Electric מפתחת ומייצרת בנוסף סוללות ונדיום בחמצון חיזור מתקדמות ברמת הרשת. לבסוף, באמצעות קידום הפורטפוליו של פרויקטי המתכות החשמליים הממוקמים בעיקר בארצות הברית, ובראשם פרויקט הנחושת בסנטה קרוז, אריזונה ופרויקט הנחושת טינטית-זהב ביוטה, כמו גם פרויקטים במונטנה, אורגון וצפון קרוליינה, Ivanhoe Electric ממוקמת היטב לתמוך בעצמאות שרשרת האספקה ​​האמריקאית על ידי אספקת המתכות הקריטיות הדרושות לכלכת החשמל.

למידע נוסף

 

Valerie Kimball, Director of Investor Relations
+1.720.933.1150
Website www.ivanhoeelectric.com

 

הצהרות צופות פני עתיד

 

Certain statements in this news release constitute "forward-looking statements" or "forward-looking information" within the meaning of applicable US and Canadian securities laws. Such statements and information involve known and unknown risks, uncertainties and other factors that may cause the actual results, performance or achievements of the company, its projects, or industry results, to be materially different from any future results, performance or achievements expressed or implied by such forward-looking statements or information. Such statements can be identified by the use of words such as "may", "would", "could", "will", "intend", "expect", "believe", "plan", "anticipate", "estimate", "scheduled", "forecast", "predict" and other similar terminology, or state that certain actions, events or results "may", "could", "would", "might" or "will" be taken, occur or be achieved. These statements reflect the company‘s current expectations regarding future events, performance and results and speak only as of the date of this news release.

Such statements in this news release include, without limitation: uncertainties as to the timing of entering into definitive agreements, including the potential failure to enter into definitive agreements at all; the Company and Ma‘aden‘s ability to satisfy the conditions to the proposed transactions on the anticipated timeline or at all; the satisfaction of conditions, including applicable regulatory clearances and approvals; the risk that the Joint Venture, if established, will not be successful in its exploration activities and fail to identify any economically viable mineral deposits; the risk that even if an economically viable mineral deposit is identified that the Company may have limited ability to monetize its interest in such a discovery; and other risks detailed in the Company‘s Registration Statement on Form S-1, as amended, filed with the US Securities and Exchange Commission and base PREP prospectus filed with Canadian securities commissions.

Forward-looking statements are based on management‘s beliefs and assumptions and on information currently available to management. Such statements are subject to significant risks and uncertainties, and actual results may differ materially from those expressed or implied in the forward-looking statements due to various factors, including changes in the prices of copper or other metals Ivanhoe Electric is exploring for; the results of exploration and drilling activities and/or the failure of exploration programs or studies to deliver anticipated results or results that would justify and support continued exploration, studies, development or operations; the final assessment of exploration results and information that is preliminary; the significant risk and hazards associated with any future mining operations, extensive regulation by the US government as well as local governments; changes in laws, rules or regulations, or their enforcement by applicable authorities; the failure of parties to contracts with the company to perform as agreed; and the impact of political, economic and other uncertainties associated with operating in foreign countries, and the impact of the COVID-19 pandemic and the global economy. These factors should not be construed as exhaustive and should be read in conjunction with the other cautionary statements described in Ivanhoe Electric‘s registration statement on Form S-1, as amended, filed with the US Securities and Exchange Commission and base PREP prospectus filed with Canadian securities commissions.

No assurance can be given that such future results will be achieved. Forward-looking statements speak only as of the date of this news release. Ivanhoe Electric cautions you not to place undue reliance on these forward-looking statements. Subject to applicable securities laws, the company does not assume any obligation to update or revise the forward-looking statements contained herein to reflect events or circumstances occurring after the date of this news release, and Ivanhoe Electric expressly disclaims any requirement to do so.

 

 

 

 

מקור: Ivanhoe Electric Inc.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית ACCESSWIRE