מחקר: עישון מגדיל הישנות סרטן הערמונית ואת הסיכון למות ממנו

קישור בין עישון לסרטן הערמונית – קישור בין פחד לעישון

ד"ר דיוויד סמאדי מעיר על מחקר חדש המקשר בין עישון

והגדלת הסיכון למות מסרטן הערמונית

 

ניו יורק, ניו יורק –10 ביולי 2011 , (נוי תקשורת- MARKET WIRE***):

 

­עישון מזיק לבריאות. עישון גורם לסרטן הריאות. האמירות האלה ידועות לכל. מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת של ההסתדרות הרפואית האמריקנית (JAMA) מגלה שאצל גברים עם סרטן הערמונית שמעשנים הסיכון שהמחלה תחזור אחרי הטיפול גדול ב-61% וגם שיעור מקרי המוות כתוצאה מסרטן הערמונית גדול ב-61%. המחקר גם מגלה שלגברים מעשנים שמאובחן אצלם סרטן הערמונית יש יותר סיכוי לפתח צורה יותר אגרסיבית וקטלנית של הסרטן. במקרה, מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) הודיע השבוע על חובה להציג אזהרות בריאות חדשות על כל האריזות של סיגריות ופרסומות לסיגריות בארצות הברית החל מספטמבר 2012 לכל המאוחר. תוויות האזהרה החדשות גדולות יותר ומציגות תמונות של ההשפעה שיש לעישון על בריאות האדם בפירוט גרפי. מטרתן להשפיע על בריאות הציבור על ידי הרתעת צעירים מעישון ועידוד מעשנים קיימים להפסיק.

 

סרטן הערמונית הוא גורם המוות מספר שתיים בקרב גברים בארצות הברית. ד"ר דיוויד סמאדי, מומחה מוביל בטיפול בסרטן הערמונית, הסרה רובוטית של הערמונית וניתוחים רובוטיים, אומר: "אין דרכים ידועות למניעת סרטן הערמונית ולסרטן הערמונית אין תסמינים שניתן להבחין בהם בשלבים המוקדמים שלו. לכן חשוב שגברים, בייחוד מעל גיל חמישים, יעברו בדיקה שנתית הכוללת בדיקת PSA בדם ובדיקה רקטלית דיגיטלית של הערמונית. גברים עם גורמי סיכון גבוהים, כגון היסטוריה של המחלה במשפחה, צריכים להתחיל את בדיקות הערמונית בגיל ארבעים". ד"ר סמאדי גם מבצע טיפולים מתקדמים עם פולשנות מינימלית בסרטן הערמונית, כולל טכניקת הניתוח המיוחדת שלו SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) שמשפרת מאוד את הסיכויים של המטופל להחזיר לעצמו את הנקיטה והתפקוד המיני אחרי ניתוח להסרת הערמונית.

 

ד"ר סמאדי לא הופתע לשמוע שבמחקר שפורסם ב-JAMA נמצא שהסיכון למות מסרטן הערמונית גדול ב-61% אצל מעשנים וכך גם הסיכוי להישנות המחלה. על סמך מחקר אחר, ד"ר סמאדי אמר: "עישון של אפילו סיגריה אחת גורם נזק לדנ"א כמעט מייד. סרטן היא מחלה מערכתית. ברגע שהדנ"א עבר מוטציה וזורם בדם, כל האיברים בסכנה".

 

ה-FDA בחר תשע אזהרות בריאות כדי להעביר את המסר של התוצאות השליליות של עישון. האזהרות הן תמונות מפורטות, שלפעמים צובטות את הלב, שיוצגו באופן בולט על אריזות של סיגריות ופרסומות לסיגריות. בכל פעם שהמעשן ייקח ליד חפיסת סיגריות הוא יקבל תזכורת ויזואלית לסכנות שבה יחד עם המילים "1-800-QUITNOW", המעודדות את מעשנים להתקשר למספר חינם לגמילה מעישון. "זה שנוי במחלוקת", העיר ד"ר סמאדי. "התמונות מאוד גרפיות, ועכשיו שאנו מוצאים קשר בין עישון לסוגי סרטן שקודם לכן לא היו קשורים, זהו כלי נוסף במלחמה נגד עישון וסרטן הערמונית".

 

עישון קשור לסיכון מוגדל לסרטן הערמונית, קובע מחקר ב-JAMA

 

http://www.youtube.com/watch?v=Tzbfcp7dTsg

 

קישורים קשורים:  
http://il.smart-surgery.com/ 
RoboticOncology.com 

 

ד"ר דייויד סמאדי
טל. 1-212-241-8779
http://www.smart-surgery.com/ 
http://www.roboticoncology.com/

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית MARKET WIRE