MSD Animal Health מפגינה מחויבות לביעור הכלבת ברחבי העולם באמצעות תרומה של יותר משני מיליון מנות חיסון עד היום

 

מדיסון, ניו ג'רזי, 28 בספטמבר 2016, (BUSINESS WIRE):

 MSD Animal Health (שנקראת Merck Animal Health בארצות הברית וקנדה) גאה להודיע על הישג שהוא ציון דרך במאבק שלה נגד הכלבת באמצעות התרומה של החיסון נגד כלבת שלה NOBIVAC®, שעברה עכשיו את סף שני מיליון המנות, לארגונים שפועלים לביעור המחלה הזאת שניתנת למניעה לחלוטין. תרומת החיסונים והמשאבים האחרים השנה לפרויקט אפיה סרנגטי ול-Mission Rabies באזורי העולם שנמצאים בסיכון הרב ביותר מבטאת את המשך המחויבות העמוקה ורבת השנים של החברה למאבק בכלבת.

בכל שנה, 59,000 אנשים לפי ההערכות מתים מכלבת, ו-40% ממקרי המוות האלה הם ילדים מתחת לגיל 151. כלבת, מחלה מוזנחת של אוכלוסיות פגיעות, מתרחשת בעיקר בקהילות כפריות מרוחקות וילדים בגילים 5-14 הם לעיתים קרובות הקורבנות. אפריקה והודו נושאת בנטל הכבד ביותר מבחינת המספר הכולל השנתי של מקרי מוות מכלבת2. היות שכלבים הם המקור של רוב רובם של המקרים בבני אדם והמאגרים העיקריים, חיסון נרחב של כלבים הוא שיטה יעיל לביעור המחלה2.

"ביום הכלבת העולמי הזה ובכל יום, MSD Animal Health גאה להרחיב את שיתוף הפעולה שלנו עם פרויקט אפיה סרנגטי, שאנחנו מחויבים לו כבר יותר מ-15 שנה, ועם Mission Rabies, במאבקנו המתמשך בכלבת", אמרה אינגריד דויצמן, מנהלת שיווק גלובלי, MSD Animal Health. "כלבת היא מחלה ניתנת למניעה עם השפעה הרסנית על אוכלוסיות פגיעות, ואנחנו מחויבים לשיתופי הפעולה והמאמצים האלה לבער אותה בכל העולם".

הצטרפו למאבק בכלבת

ביותר מעשרים מדינות משתתפות, כשהבעלים והווטרינרים של חיות מחמד בוחרים חיסוני NOBIVAC®, MSD Animal Health התחייבה להשוות אותם בתרומה של חיסוני כלבת NOBIVAC® לפרויקט אפיה סרנגטי ול-Mission Rabies.

"כל שנה 25 מיליון אנשים ברחבי העולם מקבלים חיסון אחרי נשיכה, שמונע מאות אלפי מקרי מוות מכלבת בכל שנה. אבל באזורים ללא גישה מספקת לטיפול ובתי חולים, ההשפעה של הכלבת היא נוראה. בכל יום אנשים נחשפים לכלבת ואז הם ניצבים בפני מרוץ נגד הזמן, שתוצאותיו יכולות להיות לפעמים קטלניות וטרגיות", אמרה פרופסור שרה קליבלנד, המייסדת של פרויקט אפיה סרנגטי. "אנחנו, והקהילות שנתמכות על ידי הפרויקט הזה, אסירי תודה על התמיכה המתמשכת של MSD Animal Health שמאפשרת לנו לשלוט על הכלבת ולהציל חיים באזורים פגיעים".

"חיסונים נרחבים לכלבים מונעים את החורבן המיותר שכלבת יכולה לגרום באנשים ובבעלי חיים", אמר לוק גמבל, המייסד של Mission Rabies. שיתוף הפעולה שלנו עם MSD Animal Health הוא משאב רב ערך במשימתנו לבער את הכלבת בכל העולם עד 2030".

למידע נוסף, בקרו באתרים www.afya.org, www.missionrabies.com ו-rabiesalliance.org/world-rabies-day. מידע נוסף על חיסוני NOBIVAC® אפשר למצוא באתר www.nobivac.com.

הצלת חיים בסרנגטי

פרויקט אפיה סרנגטי (Afya Serengeti) מנע מאות מקרי מוות מחרידים בסרנגטי באמצעות חיסון נרחב של כלבי בית. בכל שנה, יותר מ-600 מקרים של כלבת בכלבים נמנעים וחייהם של 23 אנשים ניצלים3. החיסון ההמוני של כלבים הצליח בתחילה להפחית את מקרי הכלבת למינימום של כל הזמנים4, אבל היה צורך להגביר את המאמצים בשנים האחרונות כדי להתמודד עם העלייה במספר המקרים שמקורם בהכנסות מחוץ לאזור החיסון, שם הכלבת עדיין נפוצה. למרבה המזל, עם התנופה המחודשת הזאת, מספר המקרים ירד משמעותית בשלוש השנים האחרונות ונראה מבטיח מבחינת ביעור. השליטה היעילה על הכלבת באמצעות חיסון כלבים הועילה גם לחיות הבר, ביניהן כלבי הבר האפריקנים שבסכנת הכחדה, שהתבססו מחדש בפארק הלאומי סרנגטי לראשונה מאז שהאוכלוסייה נעלמה כתוצאה מהתפרצות של כלבת בתחילת שנות התשעים.

מתוך הבנת החשיבות של הספקת חיסונים לאזורים אחרים שבסיכון, פרויקט אפיה מתמקד עכשיו בהרחבת אזור השירות שלו. לאחרונה, התוכנית הורחבה לקניה, בנגלור ואזור פונה בהודו.

ביעור הכלבת בהודו ובאפריקה

מאז 2013, תוכנית Mission Rabies קבעה כיעד לחסן כלבים באזורי סיכון של כלבת בהודו, שבה מתרחשים יותר משליש ממקרי המוות מכלבת של בני אדם5. על סמך ההצלחה של התוכנית בהודו, Mission Rabies הרחיבה את התמיכה שלה לאפריקה.

אנשי Mission Rabies לא רק מחסנים מאות אלפי כלבים מפני כלבת כל שנה. הם גם הולכים לבתי ספר, מלמדים ילדים באותן קהילות, ומוסרים להם מידע על החומרה של המחלה. ילדים הם אלה שנפגעים הכי הרבה מכלבת כי הם משחקים עם כלבים ולא מבינים כמה קטלנית כלבת יכולה להיות.

באמצעות צוותים מהירים של וטרינרים ומתנדבים, בתוכנית Mission Rabies חיסנו עד עכשיו יותר מ-449,000 כלבים, הכשירו 80 וטרינרים ולימדו יותר מ-622,000 ילדים על הסכנה שבכלבת. רק בשנה הזאת, אנשי Mission Rabies ביקרו בגואה, הודו, בלנטייר, מאלאווי, רנצ'י סיטי, הודו, נוויה, אוגנדה, מרו, טנזניה ונגומבו, סרי לנקה.

"כשאנו מציינים את יום הכלבת העולמי העשירי, ציון דרך במניעת כלבת שמצילה חיים, MSD Animal Health מתכבדת להמשיך לתמוך בפרויקט אפיה סרנגטי וב-Mission Rabies עם ציון הדרך שלנו - יותר משני מיליון מנות של החיסון לכלבת NOBIVAC® שנתרמו", אמר ד"ר דייוויד סאטן, מנהל טכני, MSD Animal Health.

אודות MSD Animal Health

MSD כיום היא מובילה גלובלית בבריאות שפועלת לעזור לעולם להיות בריא. MSD Animal Health, שנקראת Merck Animal Health בארצות הברית וקנדה, היא היחידה העסקית הגלובלית של MSD שעוסקת בבריאות בעלי חיים. באמצעות המחויבות שלה למדע של בעלי חיים בריאים יותר (Science of Healthier Animals™), MSD Animal Health מציעה לווטרינרים, חקלאים, בעלים של חיות מחמד וממשלות את אחד המגוונים הכי רחבים של תרופות, חיסונים ופתרונות ושירותי ניהול בריאות וטרינריים. MSD Animal Health מחויבת לשימור ושיפור הבריאות, הרווחה והביצועים של בעלי חיים. היא משקיעה הרבה במשאבי מו"פ דינמיים ומקיפים ובשרשרת אספקה מודרנית וגלובלית. ל-MSD Animal Health יש נוכחות ביותר מ-50 מדינות, ואילו המוצרים שלה זמינים בכ-150 שווקים. למידע נוסף, בקרו באתר www.msd-animal-health.com או התחברו איתנו ב-LinkedIn.

מידע צופה פני עתיד של Merck & Co., Inc., קנילוורת, ניו ג'רזי, ארה"ב

ההודעה לעיתונות הזאת של Merck & Co., Inc, קנילוורת, ניו ג'רזי, ארה"ב ("החברה") כוללת אמירות שהן "מידע צופה פני עתיד" כמשמעותו בהוראות נמל המבטחים של החוק האמריקני Private Securities Litigation Reform Act של 1995. האמירות האלה מבוססות על הדעות והציפיות הנוכחיות של הנהלת החברה והן נתונות לסיכונים ואי ודאויות משמעותיים. אם הנחות היסוד יוכחו כלא מדויקות או שסיכונים או אי ודאויות יתממשו, התוצאות בפועל עשויות להיות שונות מהותית מאלה המצוינות במידע צופה פני עתיד.

הסיכונים ואי הוודאויות כוללים אך לא רק את התנאים והתחרות בכלל הענף; גורמים כלכליים כלליים, כולל תנודות בשיעורי הריבית ובשערי החליפין של מטבעות; ההשפעה של הרגולציה בענף התרופות וחוקי הבריאות בארצות הברית ובעולם; מגמות גלובליות להכלת עלויות בריאות; התפתחויות טכנולוגיות, מוצרים ופטנטים חדשים שמשיגים המתחרים; קשיים שטבועים בפיתוח מוצרים חדשים, כולל השגת אישורים רגולטוריים; היכולת של החברה לנבא במדויק את תנאי השוק העתידיים; קשיים או עיכובים בייצור; אי יציבות פיננסית של כלכלות בעולם והסיכון הריבוני; תלות ביעילות של הפטנטים של החברה והגנות אחרות על מוצרים חדשים; והחשיפה להתדיינות משפטית, כולל התדיינות על פטנטים, ו/או פעולות רגולטוריות.

החברה לא מתחייבת לעדכן בפומבי מידע צופה פני עתיד כלשהו, בין אם כתוצאה ממידע חדש, אירועים עתידיים או מסיבה אחרת. גורמים נוספים שיכולים לגרום לתוצאות להיות שונות מהותית מאלה המתוארות במידע צופה פני עתיד אפשר למצוא בדוח השנתי של החברה ל-2015 על גבי טופס 10-K והדיווחים האחרים שהחברה מגישה לרשות האמריקנית לניירות ערך (SEC) שזמינים באתר האינטרנט של SEC (www.sec.gov).

 

_______________

1

 

Hampson K, Coudeville L, Lembo T, Sambo M, Kieffer A, Attlan M, Barrat J, Blanton JD, Briggs DJ, Cleaveland S et al. (2015) Estimating the Global Burden of Endemic Canine Rabies. PLoS Negl Trop Dis 9(4): e0003709. doi:10.1371/journal.pntd.0003709

2

 

World Health Organization. Rabies Fact Sheet: Epidemiology. Accessed August 31, 2016 via http://www.who.int/rabies/epidemiology/en/.

3

 

Hampson, K. Contact-tracing study data [unpublished]. June 2013.

4

 

Kaare M, Lembo T, Hampson K, et al. Rabies control in rural Africa: evaluating strategies for effective domestic dog vaccination. Vaccine. 2009;27(1):152–160.

5

 

World Health Organization. Bulletin of the World Health Organization. “India’s ongoing war against rabies.” Bulletin of the World Health Organization. Volume 87, Number 12, December 2009, 885-964. Accessed June 17, 2015 via http://www.who.int/bulletin/volumes/87/12/09-021209/en/.

   

 

NOBIVAC® הוא שם מסחר רשום של Intervet International B.V, חברת בת של Merck & Co., Inc., קנילוורת, ניו ג'רזי.

אנשי קשר

MSD Animal Health
Amy Firsching, +1-973-937-5453
amy.firsching@merck.com

 

מקור:  MSD Animal Health

 

צפו בהודעה לעיתונות הזאת במקור בשפה האנגלית באינטרנט בכתובת:

http://www.businesswire.com/news/home/20160927000000/en

 

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE