אינסייט מדיה מפרסמת סקירה טכנית על טכנולוגיית הנקודות הקוונטיות

הסקירה מפרטת איך טכנולוגיית הנקודות הקוונטיות מרחיבה את טווח הצבעים של הטלוויזיה ומשפרת את ה-HDR

נורווק, קונטיקט, 15 בנובמבר 2016, (BUSINESS WIRE) :

אינסייט מדיה (Insight Media) הודיעה היום על פרסום סקירה טכנית חדשה שמתעמקת במדע שמאחורי טכנולוגיית הנקודות הקוונטיות בהקשר של צגים. כריס צ'ינוק מאינסייט מדיה חיבר את הסקירה הטכנית, Quantum Dots will Power Display Products to the Next Level (נקודות קוונטיות יניעו מוצרי תצוגה לרמה הבאה), שמפרטת מגוון של נושאים כגון אפשרויות של סולם צבעים רחב, טווח דינמי גבוה (HDR), המורכבות של טכנולוגיית הנקודות הקוונטיות.

בסקירה הטכנית יש מבט כלל על שלוש טכנולוגיות שבדרך כלל משתמשים בהן ליצירת צג עם סולם צבעים רחב (WCG): OLED, LCD ונקודות קוואנטיות.

במקרה של טלוויזיה OLED, לדוגמה, למרות שהיא יכולה להפיק את רוב סולם הצבעים DCI-P3 המלא ברמות בהיקות נמוכות, המגבלות בפליטה והבהירות הכי גבוהים פוגעות ביכולות תיצוג (rendering) הצבעים של הצג. זה גורם לתמונות להיראות דהויות וברמות בהיקות גבוהות ומקטין את עוצמת הצבע. השימוש במבני מיקרו-חללים בצגי OLED מאפשר צבעים יותר רוויים וסולם צבעים רחב יותר. שקלול התמורות במבנה הזה הוא צמצום זוויות הצפייה של הצג.

27 העמודים של הסקירה הטכנית מתעמקים בטכנולוגיה שמאחורי כל סוג של צג ומציינים את החוזקות והחולשות הייחודיות שלהם.

הנושאים שכלולים בסקירה הטכנית הם (לחלופין אפשר להשתמש בתמונה של תוכן העניינים האמיתי להלן):

"נקודות קוונטיות הן חומרים מדהימים עם פוטנציאל שאנחנו רק מתחילים לגלות", ציין כריס צ'ינוק, הנשיא והמייסד של אינסייט מדיה. "הסקירה הטכנית הזאת מתארת את ההזדמנות הגדולה שנקודות קוונטיות מציעות בצגים, במיוחד כשהצגים מותחים את יכולות הצבע שלהם כדי להשיג את סולם הצבעים הרחב BT.2020. אבל אפשר השתמש בהן ביישומים אחרים שנעים מתאים סולריים ועד לתאורה ודימות ביולוגי, כך שזאת בהחלט טכנולוגיה שצריך לעקוב אחריה".

טכנולוגיית הנקודות הקוונטיות מפעילה עכשיו מגוון של צגי LCD, ומציעה WCG שיכול להיות גדול יותר ממה שמציעים צגי OLED וטכנולוגיות LCD אחרות. יחד עם HDR, צגי נקודות קוונטיות מציעים ביצועי תמונות מהטובים ביותר שקיימים בשוק.

כדי להוריד את הסקירה הטכנית המלאה, Quantum Dots will Power Display Products to the Next Level, בקרו בקשה באתר Insight Media.

אודות אינסייט מדיה

אינסייט מדיה היא חברת ייעוץ שמתמקדת בטכנולוגיות הכי חדישות בדימות וצגים לשוקי השידור, קולנוע, AV מקצועי, אלקטרוניקה צרכנית וצגים. מידע נוסף באתר www.insightmedia.info.

אנשי קשר

Insight Media
Chris Chinnock, 203-831-8464
Chris@insightmedia.info

 

מקור: Insight Media

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire