ארגון של האו"ם קורא לתמוך בבנייה מחדש של בתים בעזה

 

בעזה משפחות רבות ממשיכות לגור בשיכון זמני.

קופנהגן, 14 בספטמבר 2017, (GLOBE NEWSWIRE) -- [הודעה לעיתונות בערבית מצורפת] :

"ל-29,000 איש בעזה כיום אין בית", אמר ניק או‘ריגן, מנהל צוות התשתיות של UNOPS ולשעבר מנהל המשרד של הארגון בעזה, שציטט נתונים מ-Shelter Cluster.

"מתוך אוכלוסייה של שני מיליון איש, רק לחלק קטן יש גישה למי שתייה בבית שלהם. לאלפים אין אפילו בית, וגם לא יכולת לבנות מחדש את זה שנהרס לפני כמה שנים", המשיך.

UNOPS מזמין את הציבור לתרום כדי לעזור למשפחות חסרות בית בעזה להחזיר את חייהם למסלול.

"הפרויקט הזה קטן, אבל אופן הפעולה שלו שונה מרבים מפרויקטי השיקום המסורתיים. יצרנו גישה חדשה כדי לעזור לזהות את האנשים הכי פגיעים, ואנחנו מתמקדים במתן תמיכה למשפחות עם הצרכים הכי גדולים", הסביר מר או‘ריגן.

מתנהלים עכשיו מאמצי גיוס כספים גדולים אחרים, כולל התרמה של 4.5 מיליון דולר על ידי ארגון בריאות העולמי, שמתמקדת בתמיכה מיידית למגזר הבריאות בעזה. במקרה שלנו, אנחנו מביטים על ההשפעה האישית ארוכת הטווח, גם במובן החברתי וגם במובן הרגשי, של בנייה מחדש של בתים לאלה שאיבדו אותם.

מידע נוסף

בשיתוף עם מועצת הפליטים הנורווגית ובאמצעות מימון מהבנק הגרמני לפיתוח (Bank aus Verantwortung), הפרויקט. נכון להיום, בנה בסביבות 72 בתים, ומספר דומה של בתים חדשים נבנים עכשיו. אפשר לצפות בזמן אמת בפרטים על פעילויות הבנייה הנוכחיות.

חומרי בניין נכנסים לטריטוריה דרך המנגנון לשיקום עזה - הסכם בין ממשלת ישראל ומדינת פלסטין.

פרט לבנייה, הפרויקט נותן תמיכה משפטית, כספית וטכנית. נשים, קשישים ואנשים שחיים עם נכויות הם בין רוב הנהנים מפרויקט השיקום הזה. על המענקים במזומן לרכישת חומרי בניין חותמים ביחד שני ראשי משק הבית, וזה עוזר להבטיח את זכויות הרכוש של נשים.

כספים שמגויסים דרך ההתרמה הזאת יכולים לשמש לחומרי בניין, עבודה או להספקת שירותי תמיכה למשפחות. שום עלויות של UNOPS לא יכוסו באמצעות תרומות. כל הכספים שיתקבלו ילכו ישירות לפרויקט בעזה.

צרופות:

http://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/008a0daa-ff9e-4fad-a4ad-1fd87e2732d5

צרופות:

תמונה שנלווית להודעה זאת זמינה בכתובת

http://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/7b73a529-d528-4db0-9cea-52b9306f10aa

צרופות:

תמונה שנלווית להודעה זאת זמינה בכתובת

http://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/09dea0b0-af7b-41d6-af3f-d5cc2d3bb138

 

 

Cheryl Haines
UNOPS
+45 4533 7827
communications@unops.org

 

 

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBENEWSWIRE