SK Capital הודיעה על הסכם לרכישת עסקי בטיחות אש ותוספי שמן מכימיקלים לישראל בע"מ

ניו יורק, 8 בדצמבר 2017, (BUSINESS WIRE):

SK Capital, חברת השקעות פרטיות שמתמקדת במגזרים של חומרים ייחודיים, כימיקלים ופארמה, הודיעה היום שחתמה על הסכם סופי לרכישת עסקי בטיחות האש ותוספי השמן ("החברה") של כימיקלים לישראל בע"מ (כי"ל) תמורת בערך מיליארד דולר. העסקה צפויה להיסגר במחצית הראשונה של 2018, ולפני כן ייבחר ויוכרז שם מסחר חדש לחברה.

לעסקים, שהמטה שלהם נמצא בסנט לואיס, מיזורי, יש פעילות גלובלית ומובילת שוק בכל אחד מהמגזרים שלהם. עסק בטיחות האש של כי"ל הוא פורמולטור ויצרן של כימיקלים לניהול שריפות. מעכבי הבעירה שלו Phos-Chek, הקצף סוג A וסוג B והג‘לים לחיזוק מים הם הפתרונות הכימיים המובילים בעולם לטיפול בשריפות בשטחי בר, בצבא, בתעשייה ובערים, והם משמשים בשותפות עם סוכנויות לניהול שריפות ברחבי העולם. עסק תוספי השמן של כי"ל מספק זרחן פנטה סולפיד באיכות גבוהה שמשמש בהכנה של תוספי סיכה מבוססי ZDDP, בתמיסות קריטיות נגד בלאי של מנועים שמאריכות את התפקוד של מנועי בעירה פנימית וגם ביישומים של חומרי הדברה וכימיקלים לכרייה.

אהרון דבנפורט, מנהל כללי של SK Capital, אמר: "הרכישה הזאת מוסיפה לניסיון הנרחב של SK Capital בשיתוף פעולה עם מוכרים תאגידיים לביצוע הוצאה של עסקים לא ליבתיים ועבודה עם ההנהלה להפיכתם לחברות עצמאיות משגשגות. כמובילת הענף הגלובלית בשני המגזרים שלה, החברה מציעה הצעת ערך חיונית שאין כמותה ללקוחותיה עם אמות המידה הגבוהות ביותר באיכות ומחויבות לשירות מהמעלה הראשונה".

סטיבן דינצ‘לי, מנהל של SK Capital, אמר: "אנחנו רואים הזדמנויות רבות להשקיע בצמיחה אורגנית וגם רכישתית כדי להאיץ את האסטרטגיה של החברה להציג את הטכנולוגיה המובדלת שלה, הפורמולציות הקנייניות ופעילות השירותים המתקדמת לערוצים, אזורים ג"ג ושווקים חדשים". בארי פני, מנהל של SK Capital, הוסיף: "אנחנו מצפים לעבודה המשותפת עם אדי גולדברג, המנהל של העסקים האלה, שאר צוות ההנהלה והעובדים המסורים כדי לתמוך בהמשך הצמיחה שלהם כחברה עצמאית".

The Valence Group, Rothschild & Co. ו-HSBC Securities (USA) Inc. שימשו כיועצי מיזוגים ורכישות ל-SK Capital. Kirkland & Ellis LLP שימשו כיועצים משפטיים ומימון חוב מחויב סופק על ידי Barclays, Goldman Sachs USA ו-HSBC Securities (USA) Inc..

אודות SK Capital

SK Capital היא חברת השקעות פרטיות עם מיקוד במגזרים של חומרים ייחודיים, כימיקלים ופארמה. מטרת החברה היא לבנות עסקים חזקים וצומחים, וליצור ערך כלכלי משמעותי לטווח ארוך. SK מנצלת את הניסיון בתעשייה, תפעול והשקעות, כדי לזהות הזדמנויות להפיכת עסקים לארגונים בעלי ביצועים גבוהים יותר, עם מיצוב אסטרטגי, צמיחה ורווחיות משופרים, וכן עם סיכון תפעולי נמוך יותר. תיק העסקים של SK מייצר הכנסות שנתיות של קרוב ל-6 מיליארד דולר, מעסיק יותר מ-8,700 אנשים ברחבי העולם, ומפעיל יותר מ-60 מפעלים ב-25 מדינות. החברה מחזיקה כיום בניהולה נכסים בהיקף של כ-1.9 מיליארד דולר. למידע נוסף, בקרו באתר www.skcapitalpartners.com

אודות כי"ל

כי"ל היא יצרנית גלובלית של מוצרים המבוססים על מחצבים מיוחדים שממלאים את הצרכים החיוניים של האנושות בעיקר בשלושה שווקים: חקלאות, מזון וחומרים מהונדסים. המניות של כי"ל רשומות ברישום כפול בבורסה לניירות ערך של ניו יורק ובבורסה לניירות ערך של תל אביב (NYSE and TASE: ICL). החברה מעסיקה בערך 13,000 איש ברחבי העולם, והמכירות שלה ב-2016 הסתכמו ב-5.4 מיליארד דולר. למידע נוסף, בקרו באתר החברה בכתובת www.icl-group.com.

אנשי קשר

BackBay Communications
Philip Nunes, 617-391-0792
phil.nunes@backbaycommunications.com

 

מקור: SK Capital

צפו בהודעה הזאת במקור בשפה האנגלית באינטרנט בכתובת:
http://www.businesswire.com/news/home/20171208005285/en

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire