פריצת דרך באבחון סרטן הערמונית

ד"ר דיוויד סמאדי, מנתח סרטן ערמונית מוביל,

מעדכן על העתיד של אבחון סרטן הערמונית באמצעות דימות MRI משופר

 

ניו יורק – אבחון מדויק יותר של סרטן הערמונית יכול להיות ממש מעבר לפינה, הודות להתפתחות של יכולות ה-MRI. המומחה ההולנדי ל-MRI ומחלות של איברי המין ודרכי השתן, ד"ר ילה בארנץ, מתקדם מאוד בשיפור טכנולוגיית ה-MRI כדי לאבחן ולקבוע את השלב של גידולי סרטן הערמונית עם שיעור הצלחה של 90 אחוז.

קפיצה ברמת ה-PSA שמתגלה באמצעות בדיקת דם פשוטה היא בדרך כלל הסימן הראשון לקיום האפשרי של סרטן הערמונית. לאחר מכן מתבצעת ביופסיה של סרטן הערמונית באמצעות סדרה של 12 החדרות, לפעמים כואבות, של מחט. למרות ההליכים האלה, היכולות הנוכחיות לקבוע את השלב של סרטן הערמונית הן מוגבלות במקצת והביופסיות באמצעות מחט לא תמיד מגדירות באופן ברור את גבולות הגידול.

ד"ר דיוויד סמאדי, מנתח סרטן ערמונית מוביל אמריקני, מפרט כיצד פיתוחי ה-MRI של ד"ר בארנץ יוכלו לשפר משמעותית את היכולת להגדיר במדויק את הדרגה של סרטן הערמונית של גבר. "באמצעות אמצעי האבחון הקיימים אני לא מקבל תמונה מושלמת של סרטן הערמונית לפני שאני רואה אותו בעצמי במהלך ניתוח ערמונית רובוטי. הבהירות המיקרוסקופית של טכנולוגיית ה-MRI החדשה של ד"ר בארנץ עשויה בקרוב לאפשר לראות באמת את הערמונית, את הסרטן ואת הגבולות שלו לפני ביצוע הניתוח", הסביר ד"ר סמאדי.

לדימות MRI מדויק יותר יש פוטנציאל לשפר את האבחון של סרטן הערמונית בשתי דרכים עיקריות. ראשית, אפשר יהיה לצמצם את הביופסיה באמצעות המחט להחדרה אחת או שתיים מאוד ממוקדות על סמך דימות מדויק של מקום הגידול. שנית, דימות מדויק יותר יוכל להפחית את הצורך בביופסיה בגברים שאצלם לא רואים אי תקינות בערמונית.

יש מבקרים הטוענים שבדיקות PSA סדירות מובילות לביופסיות מיותרות משום שלא כל עלייה ברמת ה-PSA נגרמת מסרטן הערמונית. ד"ר בארנץ מאמין שאפשר יהיה להפחית את ביופסיות סרטן הערמונית בעד שני שלישים באמצעות הדימות המדויק יותר שלו.

בסוף 2011, ד"ר סמאדי נסע להולנד כדי לעבוד יחד עם ד"ר בארנץ במרכז הרפואי של The Dutch Radboud University Nijmegen. במהלך ביקורו, ד"ר סמאדי ביצע כמה ניתוחים רובוטיים חיים להסרת הערמונית כדי להכשיר מומחים מקומיים בשיטה שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

"כשהייתי בהולנד, ראיתי את הפוטנציאל המלהיב של דימות MRI המתקדם של ד"ר בארנץ", אמר ד"ר סמאדי. "יכולנו לשלב את העוצמה של הטכנולוגיה שלו עם הדיוק של ניתוחי SMART שלי כדי להפיק תוצאות מוצלחות מאוד. אני באמת מאמין שלעבודה שלו תהיה השפעה רבה על היכולת לאבחן ולסלק את סרטן הערמונית אצל גברים בכל העולם".

ד"ר דיוויד סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני". מהמרפאה שלו בניו יורק, ד"ר סמאדי נוסע לעיתים תכופות לחו"ל כדי "לטפל וללמד" את שיטת הניתוח שלו SMART ומקבל בברכה באופן שגרתי חולים מכל העולם לניתוחים בארה"ב. עד היום, 4,000 גברים נהנו מהתוצאות מצילות החיים של הניתוח המיומן שלו להסרת הערמונית.

קישורים קשורים:

http://il.­smart-­surgery.­com/
http://www.smart-surgery.com/

http://www.roboticoncology-il.com/
http://www.roboticoncology.com/

 

סרטונים קשורים:

PSA Test: Prostate Screening Saves Lives
http://www.youtube.com/watch?v=HYxPqdPdZIA&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=6&feature=plcp

Robotic Prostate Surgery SMART Technique
http://www.youtube.com/watch?v=ogZCZRj7ONw&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=5&feature=plcp

The Benefits of Robotic Prostate Cancer Surgery
http://www.youtube.com/watch?v=OZcT1bH_PwQ&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=1&feature=plcp

Learn About Robotic Prostate Surgery
http://www.youtube.com/watch?v=Wr8EEhQrNl0&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=9&feature=plcp

 

ליצירת קשר

  טלפון בארץ 057-945-9279

ד"ר דיוויד סמאדי

1-212-241-8779

מקור: http://www.il.smart-surgery.com/

ד"ר דיוויד סמאדי צילום יח"צ Don Hamerman