חברת עריכת הגנים אמנדוביו נרכשה על ידי AnGes, Inc.

 

 

חברת עריכת הגנים אמנדוביו נרכשה על ידי AnGes, Inc.

- אמנדוביו תפעל כחברת בת עצמאית של אנגס עם גישה מלאה למשאבי הפיתוח הגלובליים של אנגס כדי להאיץ את יכולות הפיתוח והייצור של שתי הפלטפורמות הטכנולוגיות של עריכת גנום OMNI™ של אמנדוביו

-- הרכישה מגדילה משמעותית את ההובלה הגלובלית של אנגס, היכולות הרחבות ברפואה גנטית וגם את צנרת הפיתוח והפלטפורמות שלה

ניו יורק ותל אביב, ישראל ואוסקה, יפן, 15 בדצמבר 2020, (BUSINESS WIRE):

EmendoBio Inc., מובילה בטכנולוגיות חדישות מהדור הבא של גילוי נוקלאזים ועריכת גנים, הודיעה היום ש-AnGes, Inc., חברת ביו תרופות יפנית בשלב המסחרי שמתמקדת בתרופות מבוססות גנים, השלימה את הרכישה של אמנדוביו לפי שווי של 250 מיליון דולר. אמנדוביו היא עכשיו חברת בת עצמאית בבעלות מלאה של אנגס, ותמשיך לקיים את הפעילות העסקית שלה במתקנים שלה בניו יורק, ניו יורק ותל אביב, ישראל. הרכישה הושלמה ב-15 בדצמבר 2020.

דוד ברעם, Ph.D., נשיא ומנהל העסקים הראשי של אמנדוביו, אמר: "העסקה הזאת מדגישה את הפוטנציאל של פלטפורמות הטכנולוגיות החדשניות של אמנדוביו, ההבטחה של התרופות הפוטנציאליות שלנו והערך שהעובדים, השותפים האסטרטגיים והמשקיעים המייסדים שלנו OrbiMed ו-Takeda Ventures, Inc. יצרו בחברה. הברית עם אנגס מביאה משאבים וסינרגיות חדשים לפעילות שלנו שתאיץ פיתוח מוצרים, שותפויות והזדמנויות מסחריות בשנים שלפנינו".

"אנחנו מאוד גאים בצוות של אמנדוביו ובעבודה שלו לפתח פלטפורמות טכנולוגיות קנייניות כדי לאפשר עריכת גנים מאוד מדויקת לאורך כל הגנום", אמר קרל גורדסון, שותף מנהל ומנהל משותף של השקעות פרטיות גלובליות ב-OrbiMed. "החיבור הזה עם אנגס מתבסס על בסיס שכבר עכשיו חזק להאצת המחקר ופיתוח של צנרת פיתוח תרופות רחבה לטיפול בהרבה מחלות הרסניות".

אי ימדה, נשיא ומנכ"ל AnGes, Inc., אמר: "הרכישה של אמנדוביו היא צעד חשוב באסטרטגיה של אנגס להתמקד בתרופות חדשניות למחלות עם צרכים רפואיים רבים שלא נענו על ידי זיהוי שילובים ייחודיים של תרופות גנטיות ואמצעי ריפוי על בסיס מדע פורץ דרך. העסקה הזאת ממצבת את אנגס להרחיב את צנרת הפיתוח והשותפויות שלה ולהכניס יכולות של עריכת גנים על ידי שימוש בפלטפורמות הקנייניות של אמנדוביו, הצוות של מדענים וחוקרים מנוסים והקשרים רבי הערך שלה עם משתפי פעולה באקדמיה ויועצים מדעיים".

"הרכישה הזאת מפגישה מובילים חדשניים ברפואה גנטית כדי להאיץ מחקרים מבטיחים ולהרחיב את ההגעה הגלובלית כדי לתת מענה לתחומים חשובים של צורך רפואי שלא נענה בטיפול הרפואי", אמר רוב וודמן, Ph.D., שותף בכיר ב-Takeda Ventures, Inc.. "כמשקיעים מייסדים של אמנדוביו, אנחנו מצפים שאמנדוביו ואנגס ישיגו רמות חדשות של תנופה בשנים הבאות".

אמנדוביו מפתחת את הטכנולוגיות החלוציות שלה OMNI™, פלטפורמת גילוי נוקלאזים חדשנית מהדור הבא ופלטפורמת מיטוב נוקלאזים שכוללת הנדסת חלבונים מתוחכמת ויכולות של אבולוציה ישירה. אמנדוביו משתמשת בטכנולוגיות הפלטפורמות האלה כדי להרחיב אפשרויות בפיתוח תרופות המבוסס על עריכת גנים, על ידי עריכה מאוד מדויקת, כולל עריכה של אללים ספציפיים ,תוך שמירה על יעילות גבוהה. הגישה הייחודית של אמנדוביו משנה את הסביבה של  הרפואה הגנטית בכך שהיא מאפשרת רמות שלא הוצגו קודם לכן של עריכת גנים מדויקת ומיטוב ספציפי למטרה כדי להפוך כל גן למטרה אפשרית ולשחרר דרך לטיפול במגוון רחב של מחלות גנטיות כולל כאלה שבעבר נחשבו כבלתי ניתנות לטיפול.

Morgan, Lewis & Bockius LLP שימשו כיועצים המשפטיים של אמנדוביו.

אודות אמנדוביו

אמנדוביוEmendoBio  היא חברת עריכת גנים CRISPR מהדור הבא שמשתמשת בשתי פלטפורמות טכנולוגיות קנייניות כדי לאפשר עריכת גנים מאוד מדויקת לכל אורך הגנום. פלטפורמת גילוי הנוקלאזים החדישה של אמנדוביו הרחיבה את תחום המטרה של הגנום ואילו פלטפורמת המיטוב לגנים ספציפיים מאפשרת עריכה מאוד מדויקת, כולל עריכה של אללים ספציפיים, תוך שמירה על יעילות גבוהה. היכולות של פלטפורמות הטכנולוגיות OMNI, יחד עם מומחיות עמוקה ברפואה גנומית, הנדסת חלבונים ופיתוח תרופות, מעניקים לאמנדוביו יתרון ייחודי בטיפול בהתוויות בהמטולוגיה, אונקולוגיה, רפואת עיניים ותחומי מחלות אחרים. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.emendobio.com.

אודות אנגס

AnGes, Inc., חברת ביו פארמה שהוקמה ב-1999 מתמקדת בפיתוח של תרופות מבוססות גנים. במרץ 2019 אנגס קיבלה אישור מותנה ומוגבל בזמן למוצר המוביל שלה, Collategene® (גורם גדילה הפטוציט, HGF, ריפוי גנטי עם פלסמיד) לטיפול בכיבים איסכמיים בגפיים התחתונות. בספטמבר 2019 אנגס התחילה את המסחור ביפן של Collategene®. Collategene® היא התרופה המשווקת הראשונה בעולם שמשתמשת בדנ"א פלסמיד. אנגס מתמקדת עכשיו בפיתוח של חיסוני דנ"א לקוביד-19 ויתר לחץ דם, אגוניסט קולטן קינזת טירוזין לטיפול בקוביד-19 ואוליגונוקלאוטיד פיתיון NF-κB לכאבי גב מותניים דיסקוגניים כרוניים. יתר על כן, אנגס רכשה את אמנדוביו כדי להרחיב את היכולות שלה בטכנולוגיות של עריכת גנים בדצמבר 2020. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://www.anges.co.jp/en/.

אנשי קשר

Media Contact:
Lynn Granito
Berry & Company Public Relations, LLC
lgranito@berrypr.com
T: 212 253-8881

 

מקור:  EmendoBio Inc.

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE