הסבר על מחקר תופעות הלוואי של הטיפולים בסרטן הערמונית

המשתתף בתחום הרפואה ברשת פוקס ניוז מסביר את המחקר על תופעות הלוואי של הטיפולים בסרטן הערמונית

לדברי ד"ר דיוויד סמאדי, ניתוחי כריתת ערמונית רובוטיים חדשניים משפרים את איכות החיים אחרי סרטן הערמונית 

ניו יורק -- מחקר חדש על התוצאות של סרטן הערמונית  בגיליון 31 בינואר 2013 של כתב העת New England Journal of Medicine מדווח על המצב התפקודי של גברים שעברו ניתוח ערמונית רובוטי והקרנה חיצונית (EBRT) לטיפול בסרטן ערמונית מקומי. רוב הגברים במחקר (כיום בני 70-89) דיווחו על בעיות מסוימות בשליטה על השתן ובמין אחרי הטיפול בסרטן הערמונית. תופעות הלוואי בטווח הארוך, 15 שנים אחרי כריתת הערמונית או ההקרנות, לא היו שונות באופן משמעותי.

 

ד"ר דיוויד סמאדי, סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק ומשתתף בתחום הרפואה ברשת פוקס ניוז, דיבר ברשת אתמול על התוצאות שדווחו במחקר הזה. "הגברים האלה עברו טיפולים בסרטן הערמונית באמצע עד סוף שנות התשעים כשההקרנות היו פחות מתקדמות וניתוחי כריתת ערמונית בוצעו באמצעות פתיחת בטן או לפרוסקופיה. הניתוחים, במיוחד, התקדמו מאוד בחמש עשרה השנים האחרונות", אמר ד"ר סמאדי, המבצע ניתוחים להסרת הערמונית בטכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי (SMART).

 

כיום, מנתחי ערמונית מנוסים כמו ד"ר סמאדי שיפרו את הגישה לערמונית. במהלך הניתוח הרובוטי לכריתת הערמונית, הודות לחתכים קטנים יותר והשימוש ב-CO2 להרחבת הבטן יש איבוד דם מינימלי. "השיפור הניכר בראות משמעו שאני כבר לא צריך להסתמך על משוב באמצעות מישוש. קווי ראייה ברורים מאפשרים הסרה יסודית יותר של סרטן הערמונית והגנה רבה יותר על העצבים שמסביב", מסביר ד"ר סמאדי, שזוקף את השיפור בתוצאות אצל המטופלים, במיוחד בתפקוד המיני ותפקוד השתן, לזכות השיפורים האלה ולניסיון שלו כמנתח.

 

ניתוחי SMART לכריתת הערמונית משפרים את שביעות הרצון של המטופלים

 

כדי לתמוך בגברים באמצעות נתונים יותר מעודכנים, ד"ר סמאדי והצוות שלו ערכו מחקר נפרד עם קרוב לאלף מטופלים שעברו ניתוחי SMART עוקבים. שמונים ושמונים אחוזים מהגברים שמילאו את השאלון דיווחו על שביעות רצון מההחלטה שלהם לגבי הטיפול. התוצאות פורסמו בגיליון דצמבר 2012 של כתב העת The Journal of Urology. "רוב הגברים שבחרו ניתוחי SMART מרוצים מאיכות החיים שלהם פחות משנה אחרי הניתוח, במיוחד בקשר להנאה מינית ושליטה על השתן", אמר ד"ר סמאדי.

 

ד"ר סמאדי מעודד גברים לקחת שליטה על הטיפול בסרטן הערמונית שלהם, במיוחד כשהם מאובחנים מוקדם, על ידי יצירת שותפות עם מומחה בשיטת הטיפול שבחרו. "הרפואה נעשתה מאוד מורכבת. הגברים צריכים לבחור שותף לסרטן הערמונית שהמומחיות שלו מתאימה לטיפול שהעדיפו. במקרה של ניתוח, חייבים להביא בחשבון את כמות הניתוחים והתוצאות שלהם", הדגיש ד"ר סמאדי, שביצע יותר מ-4,500 ניתוחי כריתת ערמונית מוצלחים.

 

ד"ר דיוויד ב. סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. כאורולוג ואונקולוג מומחה המתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא מתמחה גם בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל הניתוח הרובוטי החדיש ביותר שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

 

אתרים קשורים:

http://il.smart-surgery.com/

http://www.smart-surgery.com/

סרטונים קשורים:

תוצאות הלוואי של הטיפולים בסרטן הערמונית - לחצו כאן

סקס אחרי סרטן הערמונית: מבט גלוי לב - לחצו כאן

 

מידע ליצירת קשר

ד"ר דיוויד סמאדי
אן אנגקאיה
טלפון בישראל: 057-945-9279

 מקור: http://www.il.smart-surgery.com/