סרו דומינדור, בבעלות EIG, חונכת מפעל כח סולארי מרוכז (CSP) בצ'ילה

 

סרו דומינדור, בבעלות EIG, חונכת מפעל כח סולארי מרוכז (CSP) בצ‘ילה

זהו מפעל ה-CSP הראשון באמריקה הלטינית שיספק 100% אנרגיה מתחדשת 24 שעות ביממה

המתקן יספק למערכת החשמל הלאומית של צ‘ילה אנרגיה גמישה, אמינה ובטוחה

 

וושינגטון, 8 ביוני 2021, (BUSINESS WIRE):

 

EIG, משקיע מוסדי מוביל במגזר האנרגיה העולמי, ואחד המשקיעים המובילים בעולם בתחום התשתיות, הודיע היום על חנוכת המתחם הסולארי סרו דומינדור (Cerro Dominador), לאחר השלמת סנכרון מוצלח עם מערכת החשמל הלאומית הצ‘יליאנית. סרו דומינדור נמצא בבעלות מלאה של קרנות המנוהלות על ידי EIG.

המתחם, הממוקם בלב מדבר אטקמה בצ‘ילה, אחד המיקומים הטובים ביותר בעולם לייצור סולארי, כולל מפעל CSP בקיבולת של 110 מגה-ואט ומפעל פוטו-וולטאי ("PV") רציף של 100 מגה-ואט, הפעיל מאז 2017. מפעל CSP פועל בטכנולוגיה חדשנית המשתמשת באנרגיה סולארית על מנת לחמם מלח מותך, אשר מאוחסן לאחר מכן במכלים גדולים במטרה לשמש לייצור חשמל באמצעות טורבינת קיטור. טכנולוגיה זו מספקת עד 17.5 שעות של אנרגיה אגורה, ובכך מאפשרת ייצור של 100% אנרגיה מתחדשת 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. המתחם יכול לקזז כ-640,000 טון פליטת פחמן דו-חמצני בשנה, ולייצר מספיק אנרגיה להפעלת כ-380,000 בתים.

ר. בלייר תומאס, יו"ר ומנכ"ל EIG, אמר: "אנו גאים לתמוך בפרויקט פורץ הדרך הזה, שיספק לרשת הלאומית הצ‘יליאנית אנרגיה מתחדשת גמישה, בטוחה ואמינה, ויתרום באופן משמעותי להפחתת פליטת הפחמן הדו-חמצני בצ‘ילה. הפרויקט משתלב באופן מלא עם המטרות וסדרי העדיפויות שלנו בתחום ה-ESG, ומסייע להניח את היסודות לעתיד עם פליטת פחמן נמוכה באמצעות ייצור אנרגיה נקייה, אמינה וחסכונית. אנו מחויבים להמשך ההשקעה בפרויקטים עתידיים של CSP בצ‘ילה ובחלקים אחרים של העולם".

במסגרת חנוכת המתחם הסולארי, התקיים במתקן בסרו דומינדור טקס בו השתתפו הנשיא סבסטיאן פיניירה מצ‘ילה, חואן קרלוס ג‘ובה, שר האנרגיה והכרייה של צ‘ילה, קרולינה שמידט, השרה לאיכות הסביבה של צ‘ילה ופקידי ממשל בכירים אחרים. מר תומס ופרננדו גונזלס, מנכ"ל סרו דומינדור, השתתפו גם הם.

אודות EIG

EIG היא משקיעה מוסדית מובילה במגזר האנרגיה הגלובלי עם 21.7 מיליארד דולר מנוהלים נכון ל-31 במרץ 2021. EIG מתמחה בהשקעות פרטיות בתשתיות של אנרגיה ושקשורות לאנרגיה על בסיס גלובלי. ב-39 שנות ההיסטוריה שלה, EIG הקצתה יותר מ-37 מיליארד דולר למגזר האנרגיה באמצעות 370 פרויקטים או חברות ב-37 מדינות בשש יבשות. הלקוחות של EIG כוללים רבות מקרנות הפנסיה המובילות, חברות ביטוח, הקדשים, קרנות וקרנות עושר ממשלתיות בארה"ב, אסיה ואירופה. המטה של EIG נמצא בוושינגטון הבירה, עם משרדים ביוסטון, לונדון, סידני, ריו דה ז‘נרו, הונג קונג וסיאול. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר של EIG בכתובת www.eigpartners.com.

 

אודות Cerro Dominador

סרו דומינדור היא הבעלים של המתחם הסולארי סרו דומינדור, עם קיבולת של 210 מגה-ואט, המשלב מפעל פוטו-וולטאי בהספק של 100 מגה-ואט, והמפעל התרמי הסולארי הראשון באמריקה הלטינית עם קיבולת של 110 מגה-ואט ו-17.5 שעות אחסון תרמי. החברה, בבעלות קרנות המנוהלות על ידי EIG, מבקשת לתרום לשינוי מטריצת האנרגיה על ידי פיתוח פרויקטים של אנרגיה מתחדשת. סרו דומינדור נעזרת בחדשנות על מנת ליצור פרויקטים של אנרגיה מתחדשת גמישים, ניתנים לניהול וברי קיימא.

ליצירת קשר:

Media:
EIG
Sard Verbinnen & Co.
Kelly Kimberly / Brandon Messina
+1 212-687-8080
EIG-SVC@sardverb.com

Cerro Dominador
María José López
mjlopez@cerrodominador.com
Corporate Affairs Director
Cerro Dominador

 

מקור: EIG

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire