Parexel ירכש על ידי EQT Private Equity ו-Goldman Sachs Asset Management

 

Parexel ירכש על ידי EQT Private Equity ו-Goldman Sachs Asset Management

בוסטון ודורהאם, צפון קרוליינה , 2 ביולי 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

Parexel, ארגון מחקר קליני גלובלי (CRO) מוביל המתמקד בפיתוח ואספקת טיפולים חדשים וחדשניים לקידום בריאות המטופלים, הודיע היום על ביצוע הסכם סופי למיזוג, במסגרתו הוא ירכש על ידי קרן EQT IX ("EQT Private Equity") ופעילות הפרייבט אקוויטי של גולדמן זאקס ניהול נכסים ("גולדמן זאקס") מידי Pamplona Capital Management LP , תמורת 8.5 מיליארד דולר.

 

"במהלך 18 החודשים האחרונים פארקסל המשיך בנתיב הצמיחה החזק שלו, ומימש את הבטחתו למיקוד במטופלים ולהאצת טיפולים חדשים למטופלים הזקוקים להם ברחבי העולם", אמר מנכ"ל פארקסל, ג‘יימי מקדונלד. "השוק לשירותי מחקר קליני במיקור חוץ צפוי לגדול בגידול שנתי ממוצע שמרני של 8% עד 9%, ואנו ממשיכים להתמקד בקידומו של פארקסל והגברת החדשנות שלו, על מנת לענות על הצרכים של הלקוחות שלנו בנוף הפיתוח הקליני המתפתח. EQT וגולדמן זאקס תומכים בחזון זה, ומחויבים להשקיע בפארקסל ובאנשינו במטרה לנצל את הזדמנות השוק המרגשת הזו ולחולל שינוי עבור המטופלים".

 

אריק ליו, שותף ומנהל גלובלי משותף של תחום הבריאות ב-EQT, ציין: "עקבנו מקרוב אחרי פארקסל בשנים האחרונות והתרשמנו מההתפתחות והמסלול של הארגון. ההשקעה שלנו בפארקסל משקפת את המיקוד של EQT בתעשיית מדעי החיים, כמו גם את המחויבות שלנו לשיתוף פעולה עם עסקים שיש להם השפעה חיובית על החברה. אנו נרגשים לשתף פעולה עם גולדמן זאקס בשלב הבא במסעה של פארקסל, ולהשקיע בג‘יימי, שלפני תפקידו בפארקסל היה במשך זמן רב יועץ בכיר ל-EQT, כמו גם לשאר צוות פארקסל".

 

ג‘ו נאטאורי, שותף ומנהל הפעילות הגלובלית להשקעות פרטיות בתחום ניהול הנכסים בגולדמן זאקס, ציין: "אנו נרגשים לשתף פעולה עם ג‘יימי מקדונלד, כל צוות הניהול של פארקסל ו- EQT, ולתמוך בפארקסל, שיש לו רקורד מכובד של אספקת מצוינות קלינית ללקוחות הפארמה והביוטכנולוגיה הגדולים שלה ברחבי העולם. אנו מאמינים כי השקעה זו תאיץ את צמיחתו של פארקסל, הנשענת על פעילותו הגלובלית של הארגון, היכולות התפעוליות החזקות והרשת הנרחבת שלו בתחום הבריאות".

 

ג‘ון הלסטד, שותף מנהל ב- Pamplona Capital Management, ציין: "אנו גאים מאוד בהתקדמותו של פארקסל בארבע השנים האחרונות, ובעבודה החשובה שהם עושים בסיוע להבאת טיפולים חדשים ומלהיבים לחולים במצוקה. בפרט, הם התאימו בהצלחה את פעילות הארגון לצרכי השוק בעיצומה של מגפה עולמית, ותמכו בפיתוח טיפולים למאבק במגפת הקורונה עצמה. אנו מאחלים להם את כל ההצלחה בשלב הבא של הצמיחה".

 

"נהנינו מהשותפות שלנו עם פמפלונה, ואנו מודים להם על מנהיגותם ותמיכתם בסיוע לשינוי שעבר פארקסל תחת בעלותם", סיכם מקדונלד. "במהלך החודשים האחרונים, היכולת שלנו להתאים את עצמנו ולהסתגל טיפחה דרכי עבודה חדשות, תוך פיתוח רקורד חזק של איכות ואספקה ללקוחות ברחבי העולם. בעודנו ממשיכים בעידן החדש של פיתוח קליני ומתמקדים באגרסיביות בעמידה בצרכי הלקוחות שלנו לחדשנות בתחומים כמו "הוכחות מהעולם האמיתי" (Real World Evidence), ניסויים קליניים מבוזרים, ביוסטטיסטיקה וניהול נתונים - ובאזורי מפתח כמו אסיה/פסיפיק שבהם אנחנו בין ארגוני המחקר הקליני הגדולים ובעלי זמני פעילות הארוכים ביותר - אנו נרגשים להיות שותפים עם EQT וגולדמן זאקס. אנו מצפים ליהנות מהניסיון החזק שלהם בתעשייה ולהאיץ עוד יותר את פארקסל כאחד מארגוני המחקר הקליני המובילים והצומחים ביותר בעולם".

 

העסקה כפופה לתנאים המקובלים, לרבות קבלת אישורים רגולטוריים רלוונטיים. Evercore שימשה כיועצת הפיננסית של פארקסל, וקירקלנד ואליס LLP סיפקו יעוץ משפטי בהקשר לעסקה. גולדמן זאקס וג‘פריס בע"מ שימשו כיועצים פיננסיים ל-EQT פרייבט אקוויטי וגולדמן זאקס ניהול נכסים, וסימפסון תאצ‘ר וברטלט LLP סיפקו יעוץ משפטי בהקשר לעסקה.

 

אודות Parexel

 

פארקסל Parexel  מסייע לפיתוח תרופות חדשות וחדשניות לשיפור בריאות המטופלים. אנו מספקים שירותים המסייעים ללקוחות מתחומי מדעי החיים וביופארמה בכל מקום להפוך תגליות מדעיות לטיפולים חדשים. מניסויים קליניים מבוזרים לשירותי ייעוץ רגולטוריים ועד למינוף תובנות מהעולם האמיתי - היכולת הטיפולית, הטכנית והתפקודית שלנו מושתתת על אמונה עמוקה במה שאנו עושים. בדצמבר 2020 זכה פארקסל בתואר "Best Contract Research Organization" על ידי פאנל עצמאי של Informa Pharma Intelligence. לקבלת מידע נוסף, בקרו ב-parexel.com  ועקבו אחרינו  בלינקדאין, טוויטר ואינסטגרם.

 

אודות EQT

 

EQT הוא ארגון השקעות גלובלי מונחה מטרה, עם יותר מ-67 מיליארד יורו בנכסים בניהול ב-26 קרנות פעילות. לקרנות EQT חברות פורטפוליו באירופה, אסיה-פסיפיק ואמריקה, עם מכירות כוללות של כ-29 מיליארד יורו ויותר מ-175,000 עובדים. EQT פועלת יחד עם חברות הפורטפוליו במטרה להשיג צמיחה בת קיימא, מצוינות תפעולית ומובילות שוק. לקבלת מידע נוסף, בקרו ב-www.eqtgroup.com  או עקבו אחר EQT בלינקדאין, טוויטרYouTube ואינסטגרם.

 

אודות Goldman Sachs Asset Management Private Equity

גולדמן זאקס ניהול נכסים מספק ללקוחות ברחבי העולם שותפות ייעודית ומתמקד בביצועים ארוכי טווח. כפעילות ההשקעות העיקרית בתוך גולדמן זאקס (NYSE: GS), אנו מספקים שירותי השקעה וייעוץ עבור המוסדות, היועצים הפיננסיים והמשקיעים הפרטניים המובילים בעולם, נסמכים על הרשת הגלובלית המחוברת שלנו ותובנות מומחים מותאמות אישית, בכל אזור ושוק – ומנהלים נכסים בשווי של יותר מ-2 טריליון דולר הנמצאים תחת פיקוחנו ברחבי העולם נכון ל-31 במרץ 2021. אנו מונעים על ידי תשוקה לביצועים של הלקוחות שלנו, ומבקשים לבנות מערכות יחסים ארוכות טווח המבוססות על מסירות, תוצאות בנות קיימא והצלחה משותפת לאורך זמן. גולדמן זאקס ניהול נכסים משקיעה במלוא קשת ההשקעות האלטרנטיביות, לרבות הון פרטי, הון עצמי, אשראי פרטי, נדל"ן ותשתיות. פעילות הפרייבט אקוויטי בתוך גולדמן זאקס ניהול נכסים נוסדה בשנת 1986, והשקיענ מעל 75 מיליארד דולר מאז הקמתה. אנו משלבים את רשת הקשרים הגלובלית שלנו, את התובנה הייחודית שלנו בשווקים, בתעשיות ובאזורים, ואת המשאבים העולמיים של גולדמן זאקס לבניית עסקים ולהאצת יצירת הערך בתיקים שלנו. עקבו אחרינו בלינקדאין.

 

אודות Pamplona Capital Management

 

Pamplona Capital Management פמפלונה ניהול הון מתמחים בניהול השקעות, הוקמה בשנת 2005 ומספקת פלטפורמת השקעות אלטרנטיבית למשקיעי הון פרטי ובאסטרטגיות מגוונות אחרות. עם משרדים בניו יורק, לונדון, מדריד ומלטה, פמפלונה מנהלת נכסים בשווי של למעלה מ-11 מיליארד דולר עבור מגוון לקוחות, כולל קרנות פנסיה ציבוריות, מנהלי הון בינלאומיים, תאגידים רב-לאומיים, פמילי אופיס וקרנות גידור. פמפלונה משקיעה הון לטווח ארוך בכל חלקי מבנה ההון של חברות הפורטפוליו שלה הן בשוק הציבורי והן בשוק הפרטי.

 

ליצירת קשר:

For Parexel:
Lori Dorer
Senior Vice President, Corporate Communications
+1 513 496 8121

Lindsay LeCain
Real Chemistry
+ 1 508 259 9521

For EQT:
Daniel Yunger, Kekst CNC, + 1 917 574 8582
EQT Press Office, press@eqtpartners.com, +46 8 506 55 334

For Goldman Sachs:
Leslie Shribman
+1 212 902 5400

For Pamplona Capital Management:
Ed Orlebar, TB Cardew
ed.orlebar@tbcardew.com
+44 (0)7738724630

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE