בנקי המזון של GFN סיפקו בשנת 2020 ארוחות ל-40 מיליון איש בצל משבר הקורונה

 

 

בנקי המזון של GFN סיפקו בשנת 2020 ארוחות ל-40 מיליון איש בצל משבר הקורונה

 

בנקי המזון הגדילו את תפוצתם ב-132% בשנה שחלפה, בשל הביקוש הגובר למזון, שנוצר עקב המגפה והסביבה הכלכלית הלא יציבה

 

שיקגו, אילינוי, 7 ביולי 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

The Global FoodBanking Network (GFN) הודיעה היום כי בנקים של מזון ב-44 מדינות שירתו 40 מיליון איש ב-2020, עלייה של 132% לעומת מספר המשתמשים בשירות ב-2019. הנתונים הם חלק מסקר הרשת השנתי של GFN, אשר השנה כולל מידע על האופן שבו בנקים של מזון הנתמכים על ידי GFN ברחבי העולם הגיבו לקורונה.

 

העלייה המשמעותית במספר האנשים שנעזרים בשירותי בנקים של  מזון משקפת את מחיר המגפה. כאשר הדרישה למזון עלתה מקהילות מנותקות או מבודדות, בנקים של  מזון פרסו במהירות את תשתיות התחבורה, המלאי והלוגיסטיקה שלהם על מנת לסייע לאנשים שבודדו בשל סגירת בתי ספר ופעילויות תמיכה ציבוריות או מערכות בריאות שהיו שקועות בעבודה.

 

"בנקים של  מזון שימשו חבל הצלה למיליוני אנשים במהלך המשבר הבריאותי", אמרה ליסה מון, נשיאה ומנכ"לית ארגון הגג של בנקי מזון ואגודות בנקאיות לאומיות ואזוריות ברחבי העולם. "כשהמגפה טלטלה את הכלכלות ומנעה גישה למזון, בנקים של המזון הגיבו היכן שהתשתיות הקיימות כשלו. הם הוכיחו זריזות ותושייה, מתן סיוע חירום ותקווה לקהילותיהם".

 

בנקים של  מזון אפריקנים, ששירתו 169% יותר אנשים מהשנה שקדמה לכך, דיווחו על העלייה הגבוהה ביותר במספר האנשים שקיבלו שירות ברחבי העולם, כאשר אחריה בנקים של מזון באמריקה הלטינית, שהעניקו שירות ל-157% יותר אנשים מאשר ב-2019.

 

בנקים של מזון רבים אימצו מודל של הפצה המונית באמצעות אתרי הסעדה המוניים ומשלוחי ערכות להכנת ארוחות, במטרה להגיע למספר הרב ביותר של אנשים. יותר ממחצית מהאנשים שקיבלו תמיכה בידי בנקים של המזון השותפים של GFN בשנת 2020 היו נשים וילדות.

 

ילדים היו פגיעים במיוחד במהלך הסגר והגבלות התנועה. בתגובה לסגירת בתי הספר הנרחבת, רוב בנקים של  המזון השותפים של GFN שהפעילו או תמכו בתוכניות הסעדה לילדים בגיל בית הספר (כולל ארוחות צוהריים בבתי ספר, חטיפים לאחר הלימודים ותוכניות "תיקי גב") מיהרו להתאים עצמם למודלים חלופיים, כגון אספקת מזון ישירות למשפחות או ארגון אירועי הפצת מזון בבתי ספר ובמעונות יום.

 

כאשר הקורונה שיבשה את שרשרת אספקת המזון העולמית, בנקים של מזון ראו שינוי במקורם של המוצרים שנתרמו. על פי הסקר, בנקים של המזון חוו ירידה עצומה בתרומות משירותי מזון, מסעדות, בתי מלון, מכולות ושווקים. במקביל, תרומות המזון מהמגזר החקלאי כמעט והוכפלו ב-2020, בין היתר משום שלחוות לא היה כוח עבודה בלתי פורמלי הדרוש לקציר.

 

השנה הנוכחית צפויה להיות עוד שנה מאתגרת עבור בנקים של מזון. בסקר של GFN, בנקים של מזון במדינות רבות דיווחו על דאגה עמוקה מפני השקות חיסון איטיות, גלים נוספים של זיהומים, התאוששות כלכלית ומיתון, ושחיקה בקרב הצוותים והמתנדבים.

 

"הקורונה הפכה את משבר הרעב לדחוף עוד יותר", אמרה מון. "כעת, יותר מתמיד, חשוב שממשלות, עסקים ומנהיגי קהילה אחרים ישתפו פעולה עם בנקי מזון, שהם נכסים קהילתיים הפועלים על מנת להבטיח שלכל האנשים תהיה גישה למזון".

 

אודות The Global FoodBanking Network

 

The Global FoodBanking Network - ארגון הגג של בנקי מזון ואגודות בנקאיות לאומיות ואזוריות ברחבי העולם, תומכת בפתרונות המונעים בידי הקהילה, על מנת להקל על הרעב ביותר מ-40 מדינות. בעוד מיליונים נאבקים במטרה לקבל גישה לכמות מספקת של מזון בטוח ומזין, כמעט שליש מכל המזון המיוצר מבוזבז או נזרק. אנחנו משנים את זה. אנו מאמינים כי בנקים של מזון המנוהלים על ידי מנהיגים מקומיים הם המפתח להשגת "אפס רעב", ובניית מערכות מזון עמידות. למידע נוסף בקרו באתר foodbanking.org.

 

לפרטים נוספים:

 

Nina Rabinovitch Blecker
The Global FoodBanking Network
+1-617-823-4107
nblecker@foodbanking.org

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE