חברת קונג'ן מרחיבה את השימור הטבעי באמצעות תסיסה

 

חברת קונג‘ן מרחיבה את השימור הטבעי באמצעות תסיסה

 

בדפורד, מסצ‘וסטס, 24 באוגוסט 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

במקביל לשגשוג מגמת "המותגים הנקיים" בקטגוריות מוצרי צריכה רבים, חברת הביו-טכנולוגיה Conagen, הממוקמת במסצ‘וסטס, הודיעה על השקת המשמר הטבעי PCA  (חומצה קומרית-P). מוצר זה של חברת קונג‘ן מיוצר באמצעות תסיסה ומרחיב את מגוון המשמרים הטבעיים המוצע על ידי שותפתה לענייני מסחור "בלו קליפורניה" (Blue California).

 

שוק המשמרים הטבעיים פועל מכוח חיפוש מותגים נקיים בקטגוריות מזון, משקאות, טיפול אישי וקוסמטיקה מצד הצרכנים, אשר אינם מכילים רכיבים מלאכותיים, ויחד עם זה, בעלי חיי מדף ממושכים.

 

בדו"ח חברת "מינטל" שפורסם בפברואר 2021, צרכנים בארצות הברית נשאלו לגבי הקישור בין "טבעיות" ובין "בריאות". 43% מכלל הצרכנים בארצות הברית סבורים כי "טבעי לחלוטין" הינו גורם חשוב בבחירת מזון ומשקאות בריאים."

 

יצרני מזון ומשקאות מפסיקים לשלב מרכיבים מלאכותיים בשיטות העיבוד והאריזה שלהם. לפיכך, מקורות משמרים טבעיים חדשים, כגון PCA, הנוצר מתסיסה, מבית חברת קונג‘ן, הם אידיאליים מבחינת מותגים על מנת לקדם מעבר חלק מרכיבי שימור סינתטיים לרכיבי שימור טבעיים.

 

"המוצר שלנו, PCA מגדיל את ארגז הכלים עבור מפתחי מוצרים, המחפשים פתרון טבעי, מדרגי, בעל עלות שימוש נמוכה, אשר יאריך את חיי המדף של המזון מבלי לשנות את טעם המוצרים שלהם," אמרה ד"ר קייסי  ליפמאייר, סמנכ"ל חדשנות בחברת קונג‘ן.

 

החומצה (PCA) היא תרכובת נוגדת חמצון ואנטי-מיקרוביאלית טבעית, המצויה בכל הצמחים, ובעיקר בבוטן, עגבניה, גזר, ריחן (בזיליקום) ושום. החומצה מהווה מרכיב חשוב ביין, חומץ ודבש.

 

קונג‘ן מייצרת PCA באמצעות תהליך תסיסה מדויק וחדשני. טכנולוגיה זו מאפשרת גידול מיקרו-אורגניזמים, המתוכנתים לייצר מוצרים בני-קיימא טבעיים וטהורים ביותר במחיר שהוא בר תחרות ל-PCA סינתטי. PCA המיוצר בתסיסה הוא אידיאלי גם לשימוש תעשייתי.

 

לדברי ליפמאייר, "מקור PCA בר-קיימא הינו מבוקש גם כפרקורסור לביו-פולימרים שונים ולחומרים ביולוגיים עתירי טכנולוגיה, המיוצרים באמצעות ‘כימיה ירוקה‘".

 

כימיקלים ירוקים הם חלק מהשיח הגלובלי בנוגע לשינוי האקלים והאימוץ ההולך וגדל של חומרים בני-קיימא מצד החברות הכימיות. ליפמאייר גרסה כי "הפולימרים והקופולימרים החדשניים, אשר ניתנים להפקה מ-PCA המיוצר בתסיסה מאפשרים פיתוח ביופלסטיקים בטוחים לסביבה וכן יישומים חדשים בביו-רפואה".

 

כחלופה לתרכובות המופקות כימית, כגון ביספנול-איי, PCA מהווה פתרון טבעי רב-שימושי ובר-קיימא, הנמצא במזון, המאפשר מוצרים חדשים וחדשניים על ידי פורמולטורים ומהנדסי חומרים.

בתחום היישומים התעשייתיים, PCA הינו חומר אידיאלי בתחומים כגון ציפוי, תרכובות, מדבקות ופולימרים בתחומי הביו-רפואה, תחבורה, חלל ותעופה, אלקטרוניקה ואריזה.

 

בלו קליפורניה וקונג‘ן חברו אשתקד  והכריזו על מסחור המוצר רוזוול, חומצה רוזמרינית, משמר 98% טבעי, ללא העוצמה של הטעם והצבע האופייניים לצמח הרוזמרין, אשר קיימים ברוב הרכיבים הסינתטיים. מולקולת שימור טבעית חשובה נוספת, המיוצרת באמצעות טכנולוגיות הפלטפורמה של חברת קונג‘ן היא טקסיפולין DHQTM-BC, אשר השיגה מעמד GRAS, כפי שהוכרז במאי האחרון.

אודות Conagen

Conagen קונג‘ן הופכת את הבלתי אפשרי לאפשרי. המדענים והמהנדסים שלנו משתמשים בכלי הביולוגיה המלאכותית החדשניים ביותר כדי לפתח מולקולות בנות קיימא על בסיס טבעי המיוצרות באופן ביולוגי למוצרים בעלי האיכות הגבוהה ביותר שקיימים. אנו מתמקדים בייצור ביולוגי של מרכיבים בעלי ערך גבוה לתעשיות המזון, התזונה, הטעמים וניחוחות,  התרופות והחומרים מתחדשים. למידע נוסף, בקרו באתר www.conagen.com

אודות Blue California

חברת Blue California הינה חברת טכנולוגיה משולבת, המספקת פתרונות בדמות רכיבים חדשניים לשותפים ברחבי העולם. עם הצלחה של מעל 20 שנה, הרכיבים שלנו משמשים כמוצרים וכיישומים מסחריים בתעשיות התזונה, הטיפול האישי, ההתבגרות הבריאה והבריאות, כמו גם בתעשיות המזון והמשקאות הפונקציונליים והיופי. www.bluecal-ingredients.com

קבצים מצורפים:


ליצירת קשר:

 

Ana Arakelian

Conagen

+1.781.271.1588

ana.arakelian@conagen.com

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire