מגדל משרדים היסטורי יקרא על שמו של האדריכל האגדי ארתור אריקסון

 

מגדל משרדים היסטורי יקרא על שמו של האדריכל האגדי ארתור אריקסון

 

את עיצוביו של אריקסון ניתן למצוא ברחבי העולם, כולל ברחבי המזרח התיכון

 

Arthur Erickson Place

מגדל משרדים קנדי זה הוא ציון דרך  היסטורי לאומי

 

קבוצת הבעלים

 

קינגסט קפיטל, קרסטפוינט השקעות נדל"ן וריליאנס נכסים רכשו את הבניין עטור הפרסים בשנת 2019.

 

וונקובר, קולומביה הבריטית, 26 בספטמבר 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

במה שנחשב לכבוד נדיר לאדריכל, בנין מקמילן בלודל ההיסטורי בוונקובר - אחד ממגדלי המשרדים המוכרים והמוערכים ביותר בקנדה – ישנה את שמו רשמית  ל"ארתור אריקסון פלייס". האדריכל המהולל ארתור אריקסון יצר בשנות השישים את המגדל המודרניסטי המרשים עבור ענקית הייעור מקמילן בלודל. המבנה, העשוי בטון חשוף, מתנשא מעל רחבה ציבורית מרווחת עם בריכות הנפרשות לכל אורך הבניין.

 

"נדיר שאדריכל יכובד בדרך שכזו, ואני יודע שארתור היה גאה מאוד שהבניין יישא את שמו, מכיוון שהוא מתמצת את כל מה שהוא שאף להשיג מבחינה ארכיטקטונית", אמר אחיינו של אריקסון, כריסטופר אריקסון. "היופי הקלאסי של הבניין ובהירותו של המבנה מבטאים את החספוס של אדמתנו ואת תפארת היערות שלנו עם מקצב רב עוצמה המתחבר לאינסוף בעת שהוא נובע משורשיו".

 

הבניין בן 27 הקומות – שהיה הגבוה ביותר בוונקובר עם השלמתו בשנת 1968 - הפך לנקודת ציון מורשת לאומית עטורת פרסים בזכות טכניקת הבניה של בטון יצוק במקום, אסתטיקה מרשימה של קירות מחודדים וחלונות השקועים עמוק, והקישור לאריקסון  ומאקבלו, שהייתה באותה עת חברת הייעור הגדולה ביותר בקנדה.

 

"ארתור היה גאה מאוד בבניין הזה – הוא היה אחד מהחביבים עליו", אמר ג‘פרי אריקסון  על דודו, שהיה ידוע כ"אדון הבטון". "הבניין הזה נועז ואמיץ, והוא פרץ דרך חדשה בהנדסה, תכנון משרדים ושימוש בבטון".

 

אריקסון ועיצובו הנועז הוצגו במגזין טיים בשנות השישים, והבניין זכה ב"מדליית מאסי לאדריכלות" המוערכת לשנת 1970, כמו גם ברבים אחרים.

 

בנין הבטון המכובד, הניצב מזה 53 שנים, המשיך להיקרא מאקבלו למרות שהחברה חדלה מלהתקיים לפני 22 שנה. לפני שנתיים, קינגסט קפיטל,  קרסטפוינט השקעות נדל"ן ו- Reliance Properties, קנו במשותף את הבניין והתכוונו להפכו מחדש למיקום המשרדים לחברות המוביל במרכז העיר ונקובר.  

 

"הגיע הזמן לתת לבניין המשרדים רב העוצמה והמונוליטי הזה את המקום הראוי לו על קו הרקיע של ונקובר, באמצעות קריאתו על שם ארתור אריקסון ולכבד את המצוינות שלו", אמר ג‘ון סטובל, נשיא ומנכ"ל Reliance Properties. "עם המוסרת המובחנת שלו, מיקומו במרכז העיר, והנראות החזקה שלו, ארתור אריקסון פלייס ימשיך להיות כתובת עם יוקרה".

 

עיצובים במזרח התיכון

 

אריקסון נולד בוונקובר והפך לאדריכל מודרניסטי ורב-אמן עולמי בתכנון. כ-40 מעיצוביו מצויים ברחבי המזרח התיכון, רבים מהם הינם פרויקטים ציבוריים רחבי היקף, כולל תוכניות אב, אוניברסיטאות ומוזיאונים. הוא תכנן רק תשעה בנייני משרדים בפורטפוליו העולמי העצום שלו הכולל 700 עיצובים. שניים מבנייני המשרדים האלה נמצאים במרכז העיר ונקובר – בנין אוורגרין  וארתור אריקסון פלייס, שניהם מופיעים במרשם המורשת של קנדה.

 

"ארתור אריקסון פלייס הוא נוכחות אייקונית בלב ונקובר, הבאה לידי ביטוי ברוגע ועדינות נצחית", אמר כריסטופר אריקסון. "ארתור תמיד אמר שהמוח נועד לשירות הלב, וזה הוכח באמנותו הנשגבת של ארתור אריקסון פלייס".

 

אריקסון נפטר בשנת 2009 בגיל 84.

 

**פניות לתקשורת: Renu Bakshi  604 787 1873  או renu@renubakshi.com

 

פרופילי בעלות

 

קינגסט קפיטל היא חברת ההשקעות הפרטית המובילה בנדל"ן בקנדה. קינגסט, שנוסדה בשנת 2002, גייסה הון עצמי של 12.5 מיליארד דולר לטובת אסטרטגיות הצמיחה, ההכנסות, הפעילות האורבנית, המשכנתאות והדיור בר השגה שלה, וביצעה עד כה עסקאות בשווי של יותר מ-50 מיליארד דולר. נכון לעכשיו, לקינגסט יש נכסים בשווי 16.2 מיליארד דולר תחת ניהולה, בתיק השקעות בשווי 19 מיליארד דולר. קינגסט ממשיכה לחפש הזדמנויות נוספות להשקעה במגוון רחב של נכסי נדל"ן, פיתוחים, מיזמים משותפים והלוואות משכנתא. www.kingsettcapital.com

 

קרסטפוינט השקעות נדל"ן בע"מ הינה מנהלת השקעות בנדל"ן מסחרי, עם נכסים בשווי ברוטו של כ-6.3 מיליארד דולר בניהולה, המאפשרים לספק גישה ישירה למשקיעים לנכסי נדל"ן מסחריים. קרסטפוינט היא חלק מקבוצת קונור, קלארק ולון פיננסים, חברת ניהול נכסים רב-בוטיקית המספקת מוצרים ושירותים לניהול השקעות ללקוחות מוסדיים וגבוהים. עם משרדים ברחבי קנדה ובשיקגו, ניו יורק ולונדון, קבוצת הפיננסים קונור, קלארק ולון והחברות המסונפות אליה, אחראיות לניהול נכסים של מעל 100 מיליארד דולר. www.crestpoint.ca

 

Reliance Properties, חברה בבעלות משפחתית שנוסדה בשנת 1955, היא אחת מבעלות הנדל"ן, היזמיות ומנהלות הנכסים הוותיקות ביותר של קולומביה הבריטית, ובאמתחתה נכסים למגורים, משרדים, מתחמי Live-Work וקמעונאות. החברה מחזיקה בפורטפוליו הפרטי הגדול ביותר של מבני מורשת במערב קנדה, וזכתה במספר פרסים אזוריים ולאומיים על עיצוב, חדשנות והתחדשות המורשת האדריכלית. עבודתה הענפה של Reliance כוללת גם שיקום מורשת עטורת פרסים ותוספות מודרניות לחלל מסחרי.  www.relianceproperties.ca

 

תמונות יח"צ הנלוות להודעה זו זמינות ב-

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/91b62668-cf57-47cd-bed3-bda70fc3542b

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/477f1246-f9af-41f9-a7c8-31a28597062a

 

קרדיט צילומים: 1075 West Georgia Ltd

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire