השמנה מעלה את הסיכון לסרטן הערמונית לפני ואחרי הניתוח

חדשות טובות לגברים שמנים: ניתוחי ערמונית רובוטיים מצליחים אצל ד"ר דיוויד סמאדי מבית החולים לנוקס היל

 

ניו יורק -- השמנה וסרטן הערמונית הן שתיים מהמחלות הכי נפוצות בקרב גברים בארה"ב. אצל אחד משישה יאובחן סרטן הערמונית. גבר אחד משלושה שמן. הסיכוי שאצל גברים שמנים יאובחן סרטן הערמונית גבוה יותר, ובנוסף משקל עודף הופך את הטיפול בסרטן הערמונית ואת הדרך להחלמה להרבה יותר קשים.

 

מנתח ניתוחי הערמונית הרובוטיים בעל השם העולמי ד"ר דיוויד סמאדי מביא חדשות טובות לגברים האלה בדמות אפשרות לניתוח. כמנהל מחלקת אורולוגיה, ראש היחידה לניתוחים רובוטיים בבית החולים לנוקס היל ופרופסור לאורולוגיה בבית הספר לרפואה Hofstra North Shore-LIJ, ד"ר סמאדי הוא אחד מהמומחים המעטים לניתוחי ערמונית רובוטיים בסיכון גבוה שמיומן בטיפול בסיבוכים הנוספים שקיימים בטיפול בסרטן הערמונית אצל גברים שמנים.

 

ד"ר סמאדי משתמש בשיטת ניתוחים רובוטיים מותאמת, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי), ומפגין הצלחה מתמשכת בניתוחים בקרב גברים שמנים. ד"ר סמאדי המאוד מבוקש ביצע בהצלחה יותר מ-5,000 ניתוחי ערמונית רובוטיים. ההליך הזעיר פולשני שלו ומספר הניתוחים הרב נותנים לגברים שמנים את אותם סיכויי התמודדות כמו לגברים עם משקל ממוצע.

"סרטן הערמונית והשמנה הן שתי מחלות שונות", מסביר ד"ר סמאדי. "על הגוף של גבר שמן כבר מוטל נטל, לעיתים קרובות תסמין מטבולי. התוספת של סרטן ערמונית אגרסיבי לתמהיל מאתגרת גם את המטופל וגם את המנתח. באמצעות ניתוחי SMART, אנחנו יכולים להתגבר על רבים מהאתגרים האלה".

במחקר איטלקי שהתפרסם לאחרונה בכתב העת Renal & Urology News, http://www.renalandurologynews.com/prostate-cancer-surgery-outcomes-worse-in-obese-men/article/302300/#, נמצא שלגברים עם השמנה בטנית יש סיכון גבוה יותר לסיבוכים תוך ניתוחיים ועירויי דם הקשורים לנפח גדול יותר של הסרטן ואגרסיביות גבוהה יותר של המחלה.

שני מחקרים רפואיים משנת 2013 מדגישים אף הם את הקשר בין השמנה וסרטן הערמונית:

http://www.roboticoncology.com/pdf/AUA%20Metabolic%20Syndrome%20Abstract.pdf

http://cebp.aacrjournals.org/content/early/2013/04/22/1055-9965.EPI-12-0965.abstract

"הנזק של השמנה הוא הרבה יותר מקו המותניים והוא אחד מגורמי הסיכון המעטים שאפשר למנוע", מדגיש ד"ר סמאדי. "שמירה על משקל בריא יכולה למנוע מספר מחלות ולמטב את כוח הלחימה של הגוף כשהן קיימות".

לניתוחים של ד"ר סמאדי יש היסטוריה מוכחת של הצלחה בשיעורי הריפוי של סרטן הערמונית, אונות מינית אחרי הניתוח ושליטה על השתן אחרי הניתוח. בידיים שלו, גברים שמנים יכולים להשיג תוצאות דומות בניתוחי ערמונית רובוטיים כמו גברים לא שמנים.

ד"ר סמאדי הוא  מנהל מחלקת אורולוגיה וראש היחידה לניתוחים רובוטיים בבית החולים לנוקס היל. כאורולוג מומחה ואונקולוג שמתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא גם מתמחה בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל טכניקת הניתוח הרובוטי החדשנית שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי). מידע נוסף על ד"ר סמאדי אפשר למצוא באתר שלו http://il.smart-surgery.com/

ד"ר דיוויד ב. סמאדי

מנהל מחלקת אורולוגיה,

ראש היחידה לניתוחים רובוטיים

בבית החולים לנוקס היל

פרופסור לאורולוגיה

בבית הספר לרפואה Hofstra North Shore-LIJ

אן אנגקאיה, מנהלת המרפאה

485 Madison Avenue

New York, NY 10022

טלפון: (212) 365-5000

http://il.smart-surgery.com/contact/

 

 

מקור:  http://il.smart-surgery.com/