ויקטור פ. "טריי" טרהאן השלישי, חבר מכון האדריכלות האמריקני, נבחר לחתן הפרס האמריקני לאדריכלות לשנת 2021

 

ויקטור פ. "טריי" טרהאן השלישי, חבר מכון האדריכלות האמריקני, נבחר לחתן הפרס האמריקני לאדריכלות לשנת 2021 הן על ידי אתנאום שיקגו: מוזיאון האדריכלות והמרכז האירופי לאדירכלות עיצוב אומנותי ולימודים עירוניים

 

ניו אורלינס, לוס אנג‘לס / ניו יורק, 16 בנובמבר 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

ויקטור פ. "טריי" טרהאן השלישי, חבר מכון האדריכלות האמריקני, נבחר לחתן הפרס האמריקני לאדריכלות לשנת 2021 הן על ידי אתנאום שיקגו: מוזיאון האדריכלות והמרכז האירופי לאדירכלות עיצוב אומנותי ולימודים עירוניים.

 

טרהאן אדריכלים, משרד אדריכלות עולמי, בעל סטודיו בניו אורלינס וסטודיו נוסף בניו יורק, הכריז היום כי מייסד ומנכ"ל המשרד, ויקטור פ. "טריי" טרהאן השלישי, חבר מכון האדריכלות האמריקני, נבחר כחתן פרס האדריכלות לשנת 2021, על ידי אתנאום שיקגו: מוזיאון האדריכלות והעיצוב ועל ידי המרכז האירופי ללימודי אדריכלות עיצוב אומנותי ולימודים עירוניים.

 

נוסף על כך, אתנאום שיקגו הגיש את מועמדותם של שני פרויקטים מטרהאן לפרסי האדריכלות האמריקנית, מרכז אוכסנר לחדשנות והפיתוח הרב-תכליתי בניו אינגלנד.

 

"טוב לב וחמלה הם הערכים הממחישים באופן המדויק ביותר את עבודתו של ויקטור פ. "טריי" טרהאן השלישי, חבר מכון האדריכלות האמריקני," אמר כריסטיאן נרקיוויץ‘-ליין, מבקר אדריכלות ונשיא/מנכ"ל אתנאום שיקגו. "בשלושת העשורים שחלפו, הבניינים של טרהאן המחישו שילוב של ערכים כגון כשרון, חזון ומחויבות אשר הניבו תרומות מתמידות ומשמעותיות לאנושות ולסביבה הבנויה באמצעות אומנות האדריכלות. למשרד יש יכולת מיוחדת להפגין מאפיינים סותרים לכאורה – כוח ופשטות, תעוזה ועידון, סמכות ציבורית ויוהרה, לצד תחושת אינטימיות וענוה".

 

נרקוויץ‘-ליין ממשיך, "ביצירה טמונה כנות בעלת כוח, והיא אותנטית – יצירות מופת נשגבות המבטאות כנות, למדנות, עתירות ידע בתחום האדריכלות ושאיפות למודעות תרבותית עמוקה. יצירות הבניה שלו מעניקות הזדמנות ושוויון לאלו שפחות שפר עליהם גורלם, ממתנות את השפעות אסונות הטבי, מצמצמות צריכת אנרגיה ומיישמות אג‘נדה הומניטרית מוצקה, העומדת בקריטריונים וביעדים החברתיים הגבוהים ביותר, ואף מעניקה חללים בעלי איכות, המקבלים בברכה את הציבור הרחב. בהיותה חדשנית ומעוררת השראה, היא ממחישה כיצד אדריכלות יכולה וצריכה לשפר את חייהם של אנשים ולהשפיע על קיומנו, שהיה אפרורי בלעדיה, בכך שהיא מרימה אותנו מעל ומעבר לאופיים הקדחתני והכאוטי של התקופה, המקום והערים שלנו. בעשור זה, האדריכל הוא זה שראוי לתהילה מקצועית וציבורית גדולה אף יותר".

 

הפרס, אשר ניתן בחסות משותפת של שני ארגונים ציבוריים, אתנאום שיקגו: מוזיאון האדריכלות והעיצוב, והמרכז האירופי לאדריכלות, עיצוב אומנותי ולימודים עירוניים, כמו גם חברות אדריכלות עולמיות אחרות, בעלות משרדים במספר יבשות, אשר גוף העבודה האדריכלית שלהם, במשך הזמן, ממחישה עיצוב עילי ואידיאלים הומניסטיים. הפרס האמריקני לאדריכלות מוקיר את רוחו של מייסד המודרניזם, לואיס סאליבן, ואת הדורות העוקבים של אדריכלים משיקגו, כמו פרנק לויד רייט, דניאל ה. ברנהם והולבירד ורוט. פרס זה אף מעניק פרסום עולמי נרחב לתרומות המשמעותיות של מקצוע האדריכלות העשיר ומעורר ההשראה באמריקה ולמורשת החיה שלו.

 

"הבחירה כחתן הפרס האמריקני לאדריכלות על ידי הוועדה המייעצת הבינלאומי של האתנאום בשקיגו ומתן פרס לשני פרויקטים שלנו הינה כבוד," אומר טרהאן. "הפרסים הללו ממחישים את האתוס שלנו ומחויבותנו לשורשיות, אומנות חומריות ואחריות לעיצוב הגינות מרחבית".

 

על חתני הפרס הקודמים נמנים סר נורמן פוסטר, מייקל גרייבס, מנהל השירותים הכללי, ריצ‘רד מאייר, אדריאן סמית וגורדון גיל אדריכלים, Form4Architecture, ג‘יימס פון קלמפרר מחברת Kohn Pederson Fox Associates PC., ארקוויטקטוניה. בשנה שעברה, הפרס הוענק לאריק אוון מוס.

 

"טרהאן מייצגת את תחייתו של האדריכל המחובר יותר פואטית ואינאלקטואלית, אשר מקדם את תפקיד האדריכל בנענה לאתגר לשרת יותר צרכים חברתיים, תרבותיים והומניטריים, כמו גם את ענייני התרבות והחברה שלנו," אמר נרקוויץ‘-ליין. "כל אחד מהבניינים של טרהאן מבטא הבנה מדויקת לאופן בו אנשים משתמשים במתקן, את המחשבה העומדת מאחורי שימוש הולם בחומרים ומחויבות ליצירת חללים ציבוריים אשר יתרמו ויועילו לקהילה כולה.

 

בזכות הדוגמא המקצועית שלו, הוא הרחיב באופן כה משמעותי את תפקיד האדריכל. מעטים במקצוע זה כיום עומדים בדרישות עבודת האדריכלות כאומנות. זהו אדריכל אשר מאמין בכל לבו בפשטות הפואטית של חומרים ושל מיקום, ועולם אינו מגלה יד קשה ברעיון העיצוב, בכוונה או בתוצאה. בזכות ההשראה שהוא מעניק, מתוך הדוגמא המורכבת והאינטלקטואלית ותרומותיו מלאות העושר לאדריכלות לאנושות, בעבר ובעתיד, טריי טרהאן זוכה בפרס האמריקני לאדריכלות לשנת 2021".

 

טרהאן אדריכלים נוסד על ידי טרהאן מתוך האמונה כי עיצוב קשוב של חללים יומיומיים יכול לרומם את החוויה האנושית. זהו משרד רב-תחומי, המדורג כמשרד עיצוב מספר אחת על ידי Architect 50, הדירוג השנתי על ידי Architect Magazine, הפרסום הרשמי של מכון האדריכלים האמריקני, אשר הגיע לראש הרשימה בזכות בניה של "פרויקטים דרמטיים, מפוארים ומפורטים". טרהאן אדריכלים זכתה ביותר ממאה פרסים לאומיים ומקומיים, כמו גם במספר תחרויות עיצוב בינלאומיות, לרבות חמישה פרסי AIA ארציים.

 

קבצים מצורפים

 

קשרי מדיה

 

Julia LeBlanc

Trahan Architects

4152156517

jleblanc@trahanarchitects.com

 


*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769