טכנולוגיית התסיסה של חברת קונג'ן תתמוך בתוכנית משאבי הקיימות של DARPA

 

טכנולוגיית התסיסה של חברת קונג‘ן תתמוך בתוכנית משאבי הקיימות של DARPA

 

 

 

בדפורד, מסצ‘וסטס, 8 בדצמבר 2021 (GLOBE NEWSWIRE):

 

Conagen , חברת הביו-טק השוכנת במסצ‘וסטס, הודיעה על היותה חלק משיתוף פעולה, לצורך תמיכה בתוכנית משאבים הממומנת על ידי מענק מחלקת הבטחון האמריקנית. הפרויקט נועד למנף את טכנולוגיית התסיסה, קניין חברת Conagen על מנת להמיר פלסטיק ופסולת צפופה באנרגיה לחומרים בעלי ערך ושימושיים.

 

"על האנושות להשתמש בצורה טובה יותר במשאבי פלסטיק ולשבור את מעגל המחזור", כך אמר ד"ר קייסי ליפמאייר, סגן נשיא לחדשנות בקונג‘ן. הסכם שיתופי זה ימחיש את ערך החומר הממוחזר בבניית תשתית ברת-קיימא".

 

תחת משרד ההגנה, משרד הטכנולוגיות הביולוגיות של הסוכנות האמריקאית למחקר מתקדם (DARPA) גיבשה את תוכנית המשאבים במטרה לחקור ולפתח מערכת עצמאית ומשולבת. הפרויקט עוסק בבדיקה ובגילוי תוך שימוש בשילוב שבין ביולוגיה סינתטית ובין טכנולוגיה כימית לצורך הפיכת פסולת פלסטיק לחומרים ולציוד חיוניים.

 

פרופ‘ כריס א. ווט, Ph.D., מוביל את הפרויקט במכון הטכנולוגי במסצ‘וסטס (MIT), בשיתוף פעולה בין Conagen ו-Novoloop. מעבדת Voigt  הינה בעלת מומחיות בעיצוב ובהדסה גנטית מיקרוביאלית, ויצרה כלים ופלטפורמות טכנולוגיים חיוניים ביותר לעבודה.

 

Conagen נבחרה כשותפה לצורך הרחבת התסיסה, וזאת בזכות מומחיותה בביולוגיה סינתטית, יכולת פיתוח תהליך טיהור וייצור בקנה מידה עולמי.

 

"אף כי במשך מאות שנים התסיסה הקונבנציונלית שמשה לצורך ייצור מזון ומשקאות, התסיסה המדויקת הפכה למשאב העיקרי בכל הנוגע למסחור מוצרי ביולוגיה סינתטית טבעיים וברי-קיימא", אמר ליפמאייר.

 

נובולופ מיישמת טכנולוגיות כימיות לצורך פירוק פסולת פלסטיק לצורך יצירת אבני בניין כימיות, ובכך מאפשרת לתסיסה המורדית להניב תוצרים ביולוגיים.

 

"מחזור פסולת פלסטיק הוא רק ההתחלה," אומר ליפמאייר. "פרויקט זה במימון DARPA שואף בעיקר לשפר ולייעל את השימוש במשאבים על ידי הצוותים שלנו. ברם, טכנולוגיית המרת פלסטיק וביו-פלסטיק לחומרים אחרים, בעלי ערך גבוה יותר אמורה לייצר תמריצים לסלק את החומרים המזהמים הללו מהסביבה ולתמוך במאמצים הומניטריים באמצעות משאבי מזון, תזונה ומים ברי-חידוש".

 

כעת, משהושלם שלב 1, צוות MIT, לרבות Conagen, יתקדמו לשלב 2, בשאיפה להגיע לכדי טיהור פסולת ושדרוגה לכדי חומרים בעלי ערך.

אודות Voigt Lab, MIT

Voigt Lab מתמקדת בפיתוח שפת תכנות לתאים. תוכנית גנטית מורכבת משילוב של מעגלים גנטיים, שכל אחד מהם משתמש בביוכימיה כדי לשכפל פונקציה מקבילה למעגל אלקטרוני (למשל, שער לוגי) וליישם כלים אלה לבעיות בביוטכנולוגיה http://web.mit.edu/voigtlab/.

אודות Conagen

Conagen קונג‘ן היא חברת מו"פ ביולוגית מלאכותית הממוקדת במוצר עם יכולות ייצור בקנה מידה גדול. המדענים והמהנדסים שלנו משתמשים בכלי הביולוגיה המלאכותית החדשניים ביותר כדי לפתח מולקולות בנות קיימא על בסיס טבעי המיוצרות באופן ביולוגי למוצרים בעלי האיכות הגבוהה ביותר שקיימים. אנו מתמקדים בייצור ביולוגי של מרכיבים בעלי ערך גבוה לתעשיות המזון, התזונה, הטעמים וניחוחות, תרופות וחומרים מתחדשים. למידע נוסף, בקרו באתר www.conagen.com 

אודות Novoloop

Novoloop הוקמה בשנת 2015 על מנת לספק את חומרי הדור הבא, העשויים מפסולת פלסטיק. זאת, באמצעות טכנולוגיית שדרוג דלת-פחמן, פטנט הרשום על שמה ATODTM. באמצעות פלטפורמת החומצה הדיקרבוקסילית שבבעלותה, פסולת פלסטיק קשה למחזור מומרת לחומרים באיכות בתולית, בעלי קיימות גבוהה, במחיר תחרותי. עם המוצר הראשון שלה,  OistreTM, חברת נובולופ מספקת פתרונות פוליאוריטן תרמופלסטי ברי-קיימא ומותאמים אישית למגזרי ההנעלה, ציוד הספורט והרכב.

 

הצהרת הפצה “A”

 

אושר להפצה באופן בלתי מוגבל. לשאלות בנוגע ל-DARPA, יש ליצור קשר עם מרכז ההפצה לציבור.

קובץ מצורף

ליצירת קשר:

 

Ana Arakelian

Conagen

+1.781.271.1588

ana.arakelian@conagen.com

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE