AG&P City Gas מרוויחה 120 מיליון דולר בהשקעה בהון העצמי של הקונסורציום היפני הבולט Osaka Gas ו- JOIN

 

AG&P City Gas מרוויחה 120 מיליון דולר בהשקעה בהון העצמי של הקונסורציום היפני הבולט Osaka Gas ו- JOIN

 

*ההשקעה מאיצה את הרחבת פלטפורמת ה-  LNG של AG&P ותיק פיתוח התשתיות

*מייצג את ההשקעה היפנית הראשונה במגזר הפצת הגז העירוני בעיר (CGD) המתפתח בהודו

*התחייבות מחודשת של Osaka Gas  בעקבות השקעת ההון הגדולה שלהם ב- AG&Pב-2019 בתמיכה ביוזמות ה-LNG של AG&P ברחבי העולם

*מאותת על חשיבות גוברת של מעבר לגז טבעי נקי יותר בשוק ההודי

 

סינגפור, 20 בדצמבר 2021, (BUSINESS WIRE):

 

Atlantic, Gulf & Pacific International Holdings (AG&P), חברה מובילה לפיתוח פלטפורמת LNG ותשתיות במורד הזרם, הודיעה היום כי Osaka Gas Co. Ltd, באמצעות שותפתה Osaka Gas Singapore Pte. Ltd.  ו- JOIN (יפן חו"ל תשתיות השקעה תאגיד לתחבורה ופיתוח עירוני), חיזקו את מחויבותם ל- AG&P על ידי השקעה של עד 120 מיליון דולר בחברת AG&P CGD HoldCo SPV3 (Singapore) Pte. Ltd. (AG&P City Gas), חברה שבסיסה בסינגפור המפתחת 12 רשתות הפצת גז עירוניות, או זיכיונות, בהודו תחת שם המותג AG&P Pratham.

 

ההון העצמי החדש ישמש להמשך ביצוע הבנייה שלAG&P City Gas  מתוך 12 הזיכיונות הבלעדיים שלה בדרום הודו ובראג‘סטאן. רשתAG&P  מתרחבת מדי יום כדי להגיע למיליוני אנשים עם דלק נקי, כולל גז טבעי דחוס (CNG) לכלי הרכב שלהם וגז טבעי (PNG) בצנרת בבתיהם, כמו גם לספק דלק ללקוחות תעשייתיים ומסחריים גדולים וקטנים.

 

Osaka Gas היא חברת אנרגיה מובילה וספקית הגז השנייה בגודלה ביפן עם היסטוריה של יותר ממאה שנה. החברה, שנוסדה בשנת 1897 ומופעלת מאז 1905, משרתת כ-5 מיליון לקוחות גז טבעי באזור קנסאי, האזור המאוכלס ביותר במערב יפן, כולל אוסקה, שם ממוקמת החברה.

 

"אנחנו החברה היפנית הראשונה שהשקיעה במגזר הגז העירוני בהודו באמצעות AG&P City Gas. הוא מסמן אבן דרך במערכת יחסים ארוכת טווח שבה AG&P  ו- Osaka Gas עבדו יחד לפיתוח פרויקטי תשתית גז טבעי נוזלי בדרום אסיה ובדרום מזרח אסיה, בין היתר. אנו מאמינים מאוד שהשקעתנו ב- AG&P City Gas תספק ל- Osaka Gas נכס בעל ערך. אנו מצפים לפתח אותו לאחד מעסקי הליבה שלנו באסיה. עם זכויות בלעדיות לחלק עצום של דרום הודו, בערך שווה ערך לשלושה רבעים משטח יפן, 12 הזיכיונות האלה צפויים לייצר לאורך זמן ביקוש של 3.5 מיליארד מ"ק בהיקף מכירות הגז, או כ-50% מהיקף מכירות הגז של Osaka Gas  בשנה שעברה על בסיס לא מאוחד. אנו זכינו לעבוד עם השותף הוותיק שלנו AG&P ולהפוך את האנרגיה הנקייה הזו לזמינה במהירות ובבטחה לאזרחי הודו המתגוררים באזורים אלה", אמר מר כץ סאטו, מנהל בכיר, מחלקת אסיה לעסקי אנרגיה ב- Osaka Gas.

 

JOIN, חברת קרן השקעות בתשתיות בחסות ממשלתית יפנית עם שווי שוק של 1.4 מיליארד דולר נכון ליוני 2021, הוקמה בשנת 2014 כדי לתמוך בעסקים יפניים המפתחים פרויקטי תשתית בחו"ל. JOIN קיבלה אישור משר התשתיות, התחבורה והתיירות של יפן להשקיע ב- AG&P City Gas כדי לתמוך בשיתוף הפעולה המתמשך של Osaka Gas עם AG&P בהרחבת עסקיה בחו"ל.

 

"אנו, לצד Osaka Gas, נרגשים להשתתף בעתיד של AG&P ולזרז את הפריסה של רשת הגז החיונית, אחסון LNG ופתרונות תחבורה שנבנים בהודו על ידי AG&P City Gas. במהלך השנים הקרובות, רשת AG&P City Gas תמשיך לצמוח ולשרת מיליוני לקוחות בבתיהם עם דלק נקי, זול ובטוח ובמקביל תמשיך לבנות תחנות CNG לכלי רכב למעבר ולפעול על דלק נקי בצורה חלקה. השותפות עם AG&P  ו- Osaka Gasחשובה מאוד גם משום שהיא תסייע לחברות יפניות לפתח עסק הובלת מטענים חזק באמצעות רכבי CNG בהודו, אשר יתרום למדיניות העדיפות של יפן של ניטרליות פחמן ויגן על בריאותם וחייהם של אלפי הודים", אמר מר טושיוקי סוזוקי, מנכ"ל וראש מחלקת הפרויקטים ל- JOIN.

 

"כמשקיעה קיימת בהורה של AG&P, Osaka Gas המשיכה להפגין את תמיכתה בעסקי ה-LNG והגז הטבעי של AG&P במורד הזרם. לכבוד הוא לנו לקבל בברכה את הצטרפותנו. היציבות והעוצמה של JOIN והמומחיות הטכנית והמסחרית של Osaka Gas וההיסטוריה הארוכה שלה בגז עירוני תאיץ את הפריסה החכמה של הרשת שלנו על פני הזיכיונות שלנו בהודו", אמר מר ג‘וזף סיגלמן, יו"ר ומנכ"ל AG&P.

 

מר סיגלמן המשיך: "הכי חשוב, שותפות זו מגיעה בתקופה שבה הגז הטבעי מוכר כדלק המעבר הקריטי שתהיה לו השפעה עמוקה על הפחתת הפחמן, NOX, SOX וחלקיקים אשר לא רק תורמים לשינוי האקלים, אלא גם לבריאות של אלפי הודים מדי שנה. אנו מצפים לרשת שיכולה להיות לה השפעה כה גדולה. אנחנו באמת צנועים אסירי תודה לעבוד עם Osaka Gas  ולהצטרף."

 

מר אבהילש גופטה, מנכ"לAG&P City Gas  ציין: " AG&P City Gasנהנית מקבוצה מובילה בעולם של מנהלים, משקיעים ומומחים טכניים ומסחריים, המביאה ידע מקומי בהודו וניסיון גלובלי שנולד במשך עשרות שנים".

 

זוהי ההשקעה השנייה ש- AG&P City Gas קיבלה ב-4 חודשים. באוגוסט 2021 קיבלה AG&P City Gas 200 מיליון דולר מ- I Squared Capital, באמצעות קרן התשתיות הגלובליות ISQ III  וקרן התשתיות ISQ Growth Markets. בשילוב עם ההשקעה מקונסורציום Osaka Gas  וה-JOIN, סך ההון העצמי הזמין עבור AG&P City Gas  הוא מעל 300 מיליון דולר.

 

אודות קבוצת AG&P: אטלנטיק גולף אנד פסיפיק (AG&P)  מפתחת מתקני יבוא וגז של גז טבעי נוזלי (LNG) וכן רשתות גז עירוניות במורד הזרם. AG&P מספקת גם שירותי הנדסה וניהול פרויקטים עבור גז טבעי נוזלי ותשתיות אחרות. AG&P נמצאת בבעלות חלקית של Osaka Gas, JBIC (הבנק היפני לשיתוף פעולה בינלאומי) ו-Asiya, קרן כווית הנסחרת בבורסה, כמו גם הנהלתה.

 

אודות AG&P City Gas: פועלת תחת המותג AG&P Pratham,  AG&P City Gasהיא אחת מחברות הפצת הגז הפרטיות הגדולות ביותר בעיר (CGD) בהודו. החברה מפתחת רשתות CGD על פני 12 זיכיונות במדינות ההודיות של רג‘סטאן, אנדרה פראדש, טמיל נאדו, קרנטקה וקרלה.

 

אודות Osaka Gas

למידע נוסף על Osaka Gas, בקרו בבקשה בכתובת https://www.osakagas.co.jp/en/

אודות Japan Overseas Infrastructure Investment Corporation for Transport & Urban Development (JOIN)

למידע נוסף על JOIN, בקרו בבקשה בכתובת https://www.join-future.co.jp/english/

אנשי קשר

 

AG&P Media

Anupam Ahuja
SVP, Strategic Services, AG&P Group
anupam.ahuja@agpglobal.com
+63 (998) 966 5444

Sard Verbinnen & Co
AGP-SVC@SARDVERB.com

 

מקור: Atlantic, Gulf & Pacific International Holdings

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE