דואר ישראל מפרגן

בכנס הבולאות השנתי הוענק פרס מיוחד לבולאי השנה: הצלחת תערוכת הבולים העולמית הפנתה את כל הזרקורים לאיש שעשה את מלאכת יחסי הציבור של תערוכת הבולים - והפך אותה ל"תפוח אדמה לוהט", לחוויה שסוחפת משפחות והמונים.

 

זוהר נוי, נבחר על ידי חברת דואר ישראל לבצע את עבודת יחסי הציבור של התערוכה הבינלאומית "ישראל 2010".  הוטל עליו לקדם את מוצרי השירות הבולאי שהונפקו לקראת התערוכה, ולמשוך אליה קהל מבקרים רב ככל האפשר.

 

האתגר שניצב בפני זוהר נוי לא היה קל: התקשורת הישראלית ודעת הקהל הכללית אינם מעריכים כיום את תחביב הבולאות באותה מידה, שבה הוערך לפני 20 או 30 שנה.  לא קל לאיש יחסי ציבור הפועל במסגרת חברת פרסום ענקית או קטנה, טוב ככל שיהיה, להצליח במשימה.

חבר השופטים שהעניק לו את הפרס הדגיש את גודל המאמץ ואת הדרך היצירתית: הפרס לזוהר נוי הוא על עבודת יחסי ציבור מיוחדת במינה.  בכישרון יוצא דופן, במאמץ כביר, ובהשקעה רבה של זמן - עורר זוהר את תודעת הבולאות בקרב מגוון גדול של כלי תקשורת.  הוא הכין סדרת ידיעות מכוונות היטב בעזרתן הצליח לחדור אל מספר ערוצי טלוויזיה, לתכניות רדיו שונות, לעיתונות הארצית והמקומית, ולמדיה המקוונת. 

בכתבות הרבות, שיזם, הוצגו בפני הקהל הרחב המוצרים המעניינים של השירות הבולאי.  בכלי התקשורת הופיעו מציגים בכירים ולצידם אספנים מן השורה, ילדים ומבוגרים כאחד.  פעולות מוצלחות אלו הביאו לחשיפה ללא תקדים של פניה המגוונות והחיוביות של הבולאות בישראל.

בדברי חבר השופטים בלטה ההערכה להצטיינותו של זוהר: "זוהר הוכיח שהידע  הבולאי וההיכרות העמוקה עם כל רבדיה של הבולאות בישראל תורמים רבות להצלחת משימת יחסי הציבור. אנו מקווים שהוא הצליח לשכנע את הנהלת הדואר ואת השירות הבולאי שעדיף גם בעתיד ליחצן את המוצרים ואת התחביב בכפיפה אחת".