שארג'ה הוכרזה לאורחת כבוד מיוחדת ביריד הספרים של פריס 2018

ההזמנה נמסרה על ידי נשיא צרפת פרנסואה הולנד לשליט שארג‘ה

פריס, 30 במרץ 2017, (BUSINESS WIRE) :

האמירות השלישית בגודלה באיחוד האמירויות, שארג‘ה, הוכרזה לאחרונה לאורחת כבוד מיוחדת במהדורת 2018 של Salon Livre Paris (יריד הספרים של פריס). ההכרזה עולה בקנה אחד עם ההערכה ארוכת השנים שצרפת רוחשת למחויבות של שארג‘ה למצוינות באמנות ובתרבות. האמירות תתפוס מקום בולט ביריד הספרים בשנה הבאה, עם תצוגה עשירה של תרבות וספרות ערבית.

ההזמנה נמסרה על ידי נשיא צרפת פרנסואה הולנד לשייח ד"ר סולטן בין מוחמד אל קסימי, חבר המועצה העליונה של איחוד האמירויות ושליט שארג‘ה, במהלך ביקורו בביתן של רשות הספרים של שארג‘ה ביריד הספרים של פריס שהסתיים לאחרונה.

ההזמנה מבטאת צעד נוסף בסדרה מתמשכת של פעילויות, שנעשות על ידי צרפת ואיחוד האמירויות כדי לחזק את היחסים הדו צדדיים על ידי ציון הלהט המשותף לעיסוק בתרבות ולחילופי תרבות.

בנאום בטקס ההשקה של ספרו בפריס, Sous le Drapeau de l’occupant, השייח ד"ר סולטן אל קסימי אמר: "התרבות של צרפת מהווה השראה קרובה לליבי ולכתביי שנים רבות. יש לי ספריה מלאה בפרסומים צרפתיים -- אלה שעוסקים באוצרות האדריכלות של מצרים, המורשת ההיסטורית, הסביבתית והאנושית העשירה שלה הן החביבות עליי. היצירות האלה אינו רק יצירות מופת, אלא משקפות במידה רבה את הלהט של העם הצרפתי לצלול ללא פחד לתוך התרבויות של העולם".

מוקדם יותר השנה, התקיימה באיחוד האמירויות תוכנית התרבות צרפת- אמירויות שכללה מערך מגוון של אירועים ביניהם כוריאוגרפיה של פרשים שהוקדשה לציון לובר אבו דאבי הקרוב.

אמירות שארג‘ה נהנית ממעמד תרבותי ייחודי, שיצרה על ידי מיזוג המורשת האיסלמית העשירה שלה עם קבלה פתוחה של תרבויות העולם. ב-1998 שארג‘ה הוכרזה "בירת התרבות של העולם הערבי" על ידי אונסקו, וב-2014 "בירת התרבות האיסלמית" על ידי הארגון האיסלמי לחינוך, מדע ותרבות (איסקו).

אנשי קשר

National Network Communications
Fadia Daouk, T: +971 52 617 2111
E: f.daouk@nncpr.com

מקור: שארג‘ה

גלריית מולטימדיה חכמה

 

(משמאל לימין) נשיא צרפת פרנסואה הולנד והשייח ד"ר סולטן בין מוחמד אל קסימי, חבר המועצה העליונה של איחוד האמירויות ושליט שארג‘ה ביריד הספרים של פריס 2017 (תמונה: Business Wire) 

מעגל הספר בשארג‘ה (תמונה: Business Wire)

 

 

גלריית תמונות/מולטימדיה/ הודעה לעיתונות בשפה האנגלית, אפשר למצוא בכתובת:


http://www.businesswire.com/news/home/20170328005845/en

 

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire