טכניקה חדשה של ניתוחים רובוטיים שומרת על התפקוד המיני אחרי ניתוח סרטן הערמונית

הטכניקה SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) משפרת את הדיוק הכירורגי ושומרת על התפקוד המיני אחרי טיפול בסרטן הערמונית

ניו יורק, ניו יורק (Marketwire – נוי תקשורת) – 29 באוגוסט 2011:

ד"ר דיוויד סמאדי, סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני", מכיר את מנעד הרגשות והחששות שאיתם מתמודדים גברים עם סרטן הערמונית.  כמומחה להסרה רובוטית של הערמונית ולטיפול בסרטן הערמונית, סמאדי דואג למטופל כמכלול, ועוזר לו להתמודד עם כל ההיבטים של הטיפול, ההתאוששות והריפוי. ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית, המבוצעים כדי להסיר את בלוטת הערמונית והסרטן שמסביב, יכולים להביא תוצאות מצוינות בריפוי הסרטן, למרות שגברים רבים פוחדים מתופעות הלוואי האפשריות של הניתוח. החשש שבראש הרשימה: האם יוכלו לקיים יחסי מין מהנים אחרי הטיפול בסרטן הערמונית?

ד"ר דיוויד סמאדי מבין את החשש הזה. "אצל רוב הגברים, לתפקוד המיני יש חשיבות שווה כמו לסילוק סרטן הערמונית. חלק גדול מהחששות שלהם לגבי מין אחרי הניתוח הוא השלכה ממה שהם יודעים על הטכניקות הישנות יותר להסרת הערמונית, פתיחת בטן ולפרוסקופיה. הודות לניתוחים הרובוטיים, אפשר להפחית במידה רבה את החששות האלה. "בעבר, בלוטת הערמונית הוסרה באמצעות ניתוח פולשני שבמהלכו המנתחים התקשו לא לפגוע בצרור העצבים הקטן שאחראי על הזקפה והתפקוד המיני". לעיתים קרובות, היכולת של הגבר לקיים יחסי מין אחרי הניתוח הושפעה לרעה. עם התקדמות הטכניקות של ניתוחים רובוטיים, מנתחים מנוסים כמו ד"ר סמאדי יכולים לראות טוב יותר את בלוטת הערמונית, וזה מאפשר יותר דיוק ומיומנות. כתוצאה מכך, הסכנה שייפגעו עצבים שחיוניים לתפקוד המיני, מופחתת באופן משמעותי.

כשהוא מטפל בגברים עם סרטן הערמונית, הגישה של ד"ר סמאדי היא מההתחלה עד הסוף, הכוללת הערכה אישית של התפקוד המיני לפני הניתוח והערכות מתמשכות של אפשרויות אחרי הניתוח כדי לעזור בהחזרת התפקוד המיני. "הניתוח הרובוטי נחשב בעיניי כמוצלח כשהסרטן נרפא ולמטופל יש נקיטה ואונות מלאות, כל שלושת התנאים חייבים להתמלא כדי שאחשיב את הניתוח להצלחה". ד"ר סמאדי מכנה את גישת המטופל כמכלול הזאת "הטריפקטה של הטיפול".

ד"ר סמאדי מתאים ספציפית את הניתוח הרובוטי באמצעות שיטת SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) שלו. באמצעות מערכת דה וינצ'י, הטיפול המומלץ בדרך כלל לסרטן ערמונית מקומי, ד"ר סמאדי מסוגל לבצע תנועות מאוד מדויקות באתר הניתוח: הרקמה הסרטנית מוסרת בצורה נקייה ועצבים חיוניים לא נפגעים. בכך שהוא לא פותח את המחתלת שסביב הערמונית ולא תופר את מכלול הווריד הגבי, ד"ר סמאדי שיפר את האיכות של חיי המין של הגברים אחרי הניתוח. בסופו של דבר, זה מביא להחלמה מהירה יותר וסיכוי משופר להחזרת התפקוד המיני ונקיטת שתן.

"גברים רוצים לדעת שיוכלו לחזור לחיים רגילים כשכל זה ייגמר. הם רוצים שהסרטן ייעלם והם רוצים להמשיך וליהנות ממין כפי שעשו תמיד", אומר ד"ר סמאדי. החזרת הכושר המיני יכולה אמנם לקחת עד 12 חודשים ויותר, אבל ד"ר סמאדי מבטיח למטופלים שזה במסגרת מהלך ההחלמה הרגיל. הגישה המקיפה שלו לטיפול בסרטן הערמונית ורווחה מינית ממשיכה מעבר לניתוח. "זה לא בלתי רגיל שגברים חווים בעיות בתפקוד המיני מייד לאחר ניתוחים להסרת הערמונית, אבל זאת לא אינדיקציה לכושר המיני שלהם בטווח הארוך. אני ממשיך לעבוד עם המטופלים להשגת התוצאות המלאות שהם רוצים".

אפשר לראות עוד מהמומחה לסרטן הערמונית ד"ר סמאדי, שגם נמנה על הצוות של פוקס ניוז.

השוואה בין אפשרויות טיפול בסרטן הערמונית: ניתוח רובוטי לעומת המתנה ומעקב

ניתוחים רובוטיים ב-Good Day New York

קישורים קשורים:

http://www.il-smart-surgeryl.com/

http://www.roboticoncology-it.com/

http://www.roboticoncology-il.com/  

ליצירת קשר:

ד"ר דיוויד סמאדי

1-212-241-8779

דואל: robotmd@aol.com

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית MARKETWIRE