המתקן הרפואי המתקדם ביותר במזרח התיכון מבחינה טכנולוגית במזרח התיכון

המרכז לרפואה ומחקר סידרא ישתף פעולה עם Cerner במחשוב שירותי הרפואה בקטאר

 

דוחא, קטאר, 12 ביולי 2011 (GLOBE NEWSWIRE- נוי תקשורת) :

המרכז לרפואה ומחקר סידרא (סידרא) וחברת Cerner יבנו ביחד את אחד מהמתקנים הרפואיים המתקדמים ביותר מבחינה טכנולוגית במזרח התיכון. בשיתוף פעולה עם Cerner, סידרא יהיה בית החולים הראשון בקטאר, ואחד ממעט מאוד בתי חולים במזרח התיכון, עם מערכת מידע קליני משולבת במלואה, המבוססת על פרקטיקות מיטביות בינלאומיות ותמיכה בציות לרגולציה. הפלטפורמה Cerner Millennium(R) תאפשר לסידרא לאחסן מידע מטופלים ולהעביר אותו בין מטפלים בכל המקומות, תאפשר תמיכה בהחלטות קליניות, תספק את הבסיס ליוזמות מחקר ותכלול את הצרכנים המטופלים בבתיהם.

 

התיק הרפואי האלקטרוני של Cerner יהיה הבסיס של יישום הטכנולוגיה הרפואית. בית החולים ישלב 60 פתרונות של Cerner(R), הכוללים פונקציות קליניות, טכניות, מנהליות ומחקריות שיתמכו בקלינאים ובצוות בית החולים בהענקת טיפול מעולה לחולים ובמחקר.

 

"מחשוב כל הפעולות הוא רכיב מפתח במחויבת שלנו ליצור מתקן רפואי אולטרה מודרני שבו הקלינאים מועצמים כדי לספק את הטיפול האיכותי ביותר האפשרי", אמר דן ברגין, מנהל הפרויקט בסידרא. "הניסיון של Cerner באזור והאיכות של הפתרונות שלה יאפשרו למרכז לרפואה ומחקר סידרא להעניק למטופלים טיפול בסטנדרטים מעולים, וגם לספק השכלה רפואית ומחקר ביו-רפואי בסטנדרטים הכי גבוהים".

 

הפתרונות של Cerner ממחשבים תהליכים במחלקות רבות, מספקים גישה מיידית למידע קליני ומשלבים את זרימת העבודה עם התיק הרפואי האלקטרוני של המטופל. הפתרונות ממחשבים את התקשורת הקלינית, הפעולות של מחלקת טיפול נמרץ, המסמכים של הקלינאים, ניהול תמונות, הפעולות של מעבדות ובתי מרקחת, תהליכי מתן תרופות, ניהול מחזור ההכנסות שמקורן קליני, המחקר הקליני, ניהול קיבולת, זרימת המטופלים וניתוחים. הפתרונות של Cerner גם יתמכו בשמירה על בריאות המטופלים בבתיהם. למטופלים של סידרא תהיה גישה מהבית למספר פונקציות בשירות עצמי, כולל תיק רפואי אישי, העברת מסרים מאובטחת עם הקלינאים שלהם וכלים לניהול מצב.

 

המטופלים של Cerner יפיקו תועלת מיישום הפתרונות של Cerner במספר דרכים, ביניהן:

 

-         הענקת טיפול איכותי בסטנדרטים הכי גבוהים: השימוש בהנחיות טיפול סטנדרטיות מקדם טיפול יעיל, עקבי ונסמך הוכחות בכל מטופל תוך שיפור האיכות ויעילות תפעולית.

-         הפחתת הפוטנציאל לטעויות תעתיק: כל הטיפול מתועד אלקטרונית, מה שמפחית כמעט לחלוטין את האפשרות של טעויות בגלל כתב יד בלתי קריא.

-         שיפור הגישה למידע: לקלינאים ולמטופלים יש גישה מיידית למידע מטופלים מתי והיכן שהם צריכים אותו והם כבר לא צריכים לבזבז זמן בחיפוש מידע או בהמתנה למידע.

 

המערכת של Cerner תאפשר לקלינאים גישה להנחיות לגבי פרקטיקה רפואית מיטבית ותוודא שלאדם הנכון יש גישה למידע הנכון בזמן הנכון, ובכך תעזור לקלינאים של Cerner לממש את הייעוד של בית החולים – מתן מענה לצורך ההולך וגדל בשירותים רפואיים נרחבים יותר המתמקדים במטופל לנשים וילדים בקטאר ובאזור.

 

"זאת הזדמנות מצוינת בשביל Cerner לשתף פעולה עם המרכז לרפואה ומחקר סידרא בפיתוח המתקן הרפואי הממוחשב במלואו הראשון בקטאר", אמר גרג ווייט, סגן נשיא ומנהל כללי, Cerner המזרח התיכון, אפריקה והודו. "יחד, נתכנן מערכת מידע רפואי מתקדמת כדי לאפשר לסידרא להשיג את ייעודו. אנו צופים שותפות ארוכה עם המרכז הרפואי והאקדמי המוביל הזה שתועיל לשני הצדדים".

 

סידרא, שהוכרז לראשונה ביוני 2004, מייצג את החזון של האמיר שייח חאמד בין חליפה אל-תאני והשייחה מוזה בינת נאסר, ששואפים למצב את קטאר כמובילה במחקר רפואי, בהכשרה רפואית אקדמית ובשירותי בריאות במזרח התיכון. סידרא, המרכז הרפואי האקדמי הראשון באזור, נבנה בקמפוס קריית החינוך בן 2,500 האקרים של קרן קטאר. בתחילה יהיו בסידרא 400 מיטות זמינות כשייפתח עם תשתית בנויה שתאפשר הרחבה ל-550 מיטות בשלב הבא.

 

אודות Cerner

 

Cerner משנה את שירותי הבריאות על ידי צמצום הטעויות, השונות והבזבוז אצל ספקים וצרכנים של שירותי בריאות ברחבי העולם. הפתרונות של Cerner ממטבים תהליכים בארגונים המספקים שירותי בריאות מרמת המרפאה של רופא יחיד עד למערכות בריאות ומדינות שלמות, עבור ענפי התרופות והמכשירים הרפואיים, ענף שירותי הבריאות והרווחה של מעסיקים, ומערכת המסחרית של שירותי הבריאות. הפתרונות האלה מותקנים ברישיון בקרוב ל-9000 אתרים ברחבי העולם, ביניהם יותר מ-2,600 בתי חולים, 3,500 מרפאות שיש בהן יותר מ-30,000 רופאים, 500 מתקנים אמבולטוריים כגון מעבדות, מרכזים אמבולטוריים, מרפאות קרדיולוגיות, מרפאות רדיולוגיות ומרכזים כירורגיים, 800 מתקני רפואה ביתית ו-1,600 בתי מרקחת. סימני המסחר, סימני השירות והסמלילים (ביחד: "הסימנים") הכלולים בזאת שייכים ל-Cerner ו/או חברות הבת שלה בארצות הברית ובמדינות מסוימות אחרות ברחבי העולם. (סימול נסד"ק: CERN). למידע נוסף על Cerner, בקרו בכתובת www.cerner.com, טוויטר, פייסבוק ויוטיוב.

 

 

אודות סידרא

 

המרכז לרפואה ומחקר סידרא יהיה מרכז רפואי אקדמי אולטרה מודרני שכולו ממוחשב שמתוכנן ומעוצב בהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים הטובים ביותר במדעי הרפואה. הוא יציע טיפול מיוחד לנשים וילדים.

 

 

הודעה לעיתונות זאת כוללת מידע צופה פני עתיד שכרוך במספר סיכונים ובאי ודאויות. חשוב לציין שהביצועים של החברה והתוצאות, המצב הפיננסי או העסקים בפועל שלה יכולים להיות שונים באופן משמעותי מאלה המובעים במידע צופה פני עתיד זה. השימוש בלשון עתיד והמילים "צופה" ו-"מתכוונת" או השלילה של מילים אלה, וריאציות והטיות שלהן או ביטויים דומים נועדו לזהות מידע צופה פני עתיד כזה. הגורמים שיכולים לגרום או לתרום להבדלים האלה כוללים אך לא רק: האפשרות של חבויות הקשורות למוצרים; תביעות פוטנציאליות בגלל שגיאות מערכת ואחריות; האפשרות של שיבושים במרכזי הנתונים או תמיכת הלקוחות שלנו; הטכנולוגיות הקנייניות שלנו עשויות להיות נתונות לתביעות על הפרה של זכויות קניין רוחני של אחרים או שימוש לא הוגן בהן, או אחרים עשויים להפר אותן או לעשות בהן שימוש לא הוגן; סיכונים הקשורים בפעילות שלנו מחוץ לארה"ב; סיכונים הקשורים בגיוס עובדי מפתח ובהשארתם בחברה; סיכונים הקשורים בתלות שלנו בספקים צד שלישי; ההשפעות הפוליטיות, הכלכליות והרגולריות המשתנות; רגולציה ממשלתית; כישלון של הצדדים בהשגת התועלת המיועדת. דיון נוסף בגורמים אלה ובאחרים המשפיעים על עסקי החברה כלולים בדוחות התקופתיים שהחברה מגישה לרשות האמריקנית לניירות ערך. החברה אינה מתחייבת לעדכן מידע צופה פני עתיד כדי לשקף שינויים בהנחות, התרחשותם של מאורעות בלתי צפויים או שינויים בתוצאות התפעוליות, התנאים הכלכליים והעסקים העתידיים עם הזמן.

 

ליצירת קשר:

אשת קשר למדיה של Cerner: דינה תאופיק

+971-55-496-4070, dina.tewfik@cerner.com

 

איש קשר למשקיעים של Cerner: אלאן קלס

(816) 201-2445, akells@cerner.com

 

אשת קשר למדיה של המרכז לרפואה ומחקר סידרא:

טרי אודונובן, + 974-4404-2016, todonovan@sidra.org

או דין טרומן, dtrueman@sidra.org

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBENEWSWIRE