חולי סרטן הערמונית הראשונים טופלו ב-SpaceOAR® בישראל

 

המרכז הרפואי חיים שיבא מציע טיפול קרינה באמצעות SpaceOAR  כדי להפחית תופעות לוואי חמורות בזמן טיפול קרינה בסרטן הערמונית

בדפורד, מסצ‘וסטס, 6 ביולי 2017, (BUSINESS WIRE):

Augmenix, Inc., חברת טכנולוגיות רפואיות המפתחת את SpaceOAR , המאפשר הפרדה והגנה  על איברים בסיכון בזמן טיפולי קרינה, הודיעה היום שהחולים הראשונים טופלו ב-SpaceOAR במרכז הרפואי חיים שיבא בתל השומר.

 

כידוע, הטיפול הקרינתי בסרטן הערמונית יכול לגרום לפגיעה לא מכוונת ברקמות בריאות סמוכות שיכולה לגרום לתסמיני מעיים, שתן ופגיעה בתפקוד המיני ויכולים להשפיע על הבריאות ואיכות החיים של המטופל.

 

 - SpaceOAR הינו ג‘ל על בסיס מים המאפשר יצירת הפרדה בין הערמונית והרקטום.

 

SpaceOAR מיועד להרחיק זמנית את דופן הרקטום הקדמי מהערמונית בזמן טיפול קרינתי בסרטן הערמונית. ביצירת המרווח הזה, הנוצר על ידי ההידרוג‘ל SpaceOAR, מופחתת מנת הקרינה שמקבל הרקטום הקדמי. ההידרוג‘ל SpaceOAR מוזרק כנוזל לרווח שבין הערמונית והרקטום, מפריד את האיברים ואז מתגבש להידרוג‘ל רך. ההידרוג‘ל נשאר יציב במשך שלושה חודשים בזמן הטיפול הקרינתי ואז מתמוסס ונספג לחלוטין בגוף. באמצעות SpaceOAR, הרופאים יכולים לייצר מרווח המאפשר להפריד את הערמונית מהרקמות הבריאות שמסביב.

 

"אנחנו נרגשים להציע למטופלים שלנו את הטכנולוגיה החדשה והחדשנית הזאת שמפחיתה משמעותית את הסכנות שבטיפולים קרינתיים בסרטן הערמונית", אמר פרופ‘ צבי סיימון,מנהל מכון הרדיותרפיה בשיבא. "ההידרוג‘ל  SpaceOAR יביא תועלת רבה וארוכת טווח למטופלים שלנו וישפר את איכות החיים הכוללת שלהם".

 

כמרכז המעניק טיפול אונקולוגי ברמה גבוהה ובסטנדרטים של מצוינות, תוך הבטחת איכות הטיפול, אני שמח שבאפשרותנו להציע גם טיפול מעין זה.

 

"אנחנו מאוד שמחים להביא את ההידרוג‘ל SpaceOAR החדשני שלנו לרופאים ולחולים בישראל", אמר ג‘ון פדרסן, מנכ"ל Augmenix. "מאגר הראיות הקליניות הגדל שלנו מראה שה-SpaceOAR מפחית משמעותית את הסכנה של רעילות ברקטום ושלפוחית השתן ואובדן התפקוד המיני שקשורים לטיפולים קרינתיים בסרטן הערמונית. SpaceOAR מחולל שינוי משמעותי בחייהם של גברים רבים ברחבי העולם".

 

בינואר 2017 Augmenix פרסמה נתונים תלת שנתיים של ניסוי קליני, שהראה שחולים שטופלו באמצעות ההידרוג‘ל SpaceOAR לפני טיפול קרינתי בסרטן הערמונית זכו ליתרון משמעותי, חלה ירידה משמעותית בתסמינים (שללים) רקטליים (מעיים) ושתן ופגיעה בתפקוד מיני אחרי שלוש שנים של מעקב מסיום תקופת הטיפול. איכות החיים הכוללת של החולים אחרי שלוש שנים הוערכה על ידי בדיקת אחוז החולים עם ירידה משמעותית בתסמינים בחינה קלינית בכל שלושת התחומים (מעיים, שתן ומין). אצל 20% (חולה אחד מתוך חמישה) מהגברים, כאלו שלא עשו שימוש ב- ההידרוג‘ל ,SpaceOAR הייתה ירידה משמעותית באיכות החיים בהשוואה ל-2.5% בלבד (חולה אחד מתוך ארבעים) מהגברים אשר עשו שימוש ב- ההידרוג‘ל SpaceOAR . בקרב הגברים שהיו בעלי כוח-גברא בנקודת ההתחלה, ניתוח הנתונים הראה שלגברים שטופלו בהידרוג‘ל SpaceOAR הייתה יכולת טובה יותר לשמור על זקפה שמספיקה בשביל יחסי מין. מבין הגברים שטופלו בהידרוג‘ל SpaceOAR, 66.7% יכלו להשיג זקפה שמספיקה בשביל יחסי מין לעומת 37.5% מהגברים שלא עשו שימוש ב - הידרוג‘ל SpaceOAR , שיפור של 77.8%.

 

אודות Augmenix

 

חברת Augmenix היא חברה אמריקנית שמרכזה באזור בוסטון, מסצ‘וסטס והיא מתמקדת בפיתוח של מוצרי אונקולוגיה קרינתית באמצעות טכנולוגיית ההידרוג‘ל. מוצרי הדור הבא של Augmenix, שמתמקדים תחילה בהגנה בזמן טיפולים קרינתיים בערמונית, יטפלו ביישומי ריווח וסימון בכל הגוף כדי לשפר את התוצאות של טיפול קרינתי ופרוצדורות של אונקולוגיה התערבותית. המוצר המוביל של החברה, ה-SpaceOAR, מאושר על ידי FDA ומשתמשים בו כיום ברוב מרכזי הסרטן המובילים בארצות הברית. המוצר מאושר גם באיחוד האירופי, באוסטרליה ובקנדה.

 

אודות המרכז הרפואי חיים שיבא

 

המרכז הרפואי חיים שיבא הוא המרכז הרפואי הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון ואחד מבתי החולים המקיפים והמתקדמים ביותר בעולם. ביחידה לרדיותרפיה בשיבא מטפלים בכ-3,000 חולי סרטן בשנה. באמצעות הטכנולוגיה החדישה אנו מתאמצים לתת את הטיפול הטוב ביותר, המתקדם ביותר והמדויק ביותר לריפוי מחלת הסרטן. טיפולים אלה מאפשרים הן ריפוי מהמחלה,  והן המשך שגרת חיים ושמירה על איכות החיים.

 

כיום מכשירי ההקרנה והציוד הנלווה אליהם בשיבא הם מהטובים בעולם, ונעשה שימוש בטכניקות החדשניות ביותר. מכון הקרינה בשיבא מוביל בארץ בהטמעת שיטות קרינה קונפורמליות (התאמת האזור המוקרן לגידול באופן אופטימאלי, תוך שמירה על מינימום קרינה לאיברים בריאים). מקרים בעייתיים מופנים למכון מכל רחבי הארץ. כבר בשנת 1998מכון הקרינה בשיבא היה הראשון בארץ עם מכשיר CT ייעודי לתכנון קרינה. מאז שנת 2004 מציעים במכון טיפול קרינתי בשיטת IMRT, בעיקר לגידולים של הראש והצוואר וסרטן הערמונית.

.

 

1) Hamstra D, et al. Continued Benefit to Rectal Separation for Prostate RT: Final Results of a Phase III Trial. Int J Radiat Oncol Biol Phys; 2017 Volume 97, Issue 5, Pages 976–985.

2) Hamstra D, et al. Evaluation of sexual function on a randomized trial of a prostate rectal spacer. J Clin Oncol 35, 2017 (suppl 6S; abstract 69)

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

AUGMENIX
EILEEN GARDNER, RN, 781-902-1625
EGARDNER@AUGMENIX.COM

 

 

 

מקור: Augmenix, Inc.

גלריית מולטימדיה חכמה

ההידרוג‘ל SpaceOAR מפריד את הערמונית והרקטום במהלך טיפול קרינתי (תמונה: Business Wire)

צפו בהודעה הזאת ובמולטימדיה באינטרנט בשפה האנגלית בכתובת:
http://www.businesswire.com/news/home/20170616000000/en

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire