סטארבקס מפתחת את המבנה באירופה, המזרח התיכון ואפריקה כדי להאיץ צמיחה אסטרטגית ארוכת טווח

סטארבקס מפתחת את המבנה באירופה, המזרח התיכון ואפריקה כדי להאיץ צמיחה אסטרטגית ארוכת טווח

 

כוונה לתת רישיון מלא לפעילות של סטארבקס באמצעות השותפה העסקית הוותיקה Alsea בצרפת, הולנד, בלגיה ולוקסמבורג

החברה מציגה מבנה תמיכה חדש במשרד הראשי של אירופה, המזרח התיכון ואפריקה כדי  לשרת טוב יותר אסטרטגיה אזורית של הגדלת מספר הסניפים ברישיון; כוונה לסגור את מרכז התמיכה באמסטרדם; אתר קליית הקפה יישאר בהולנד

תמשיך להשקיע בהגדלת תיק סניפים טוב; הסניפים בהפעלת החברה ישמשו מרכזי חדשנות לאזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה.

לונדון, 18 בנובמבר 2018, (BUSINESS WIRE):

חברת הקפה סטארבקס (NASDAQ: SBUX) הודיעה היום על כוונתנו לתת רישיון מלא לפעילות של סטארבקס בצרפת, הולנד, בלגיה ולוקסמבורג לשותפה האסטרטגית הוותיקה שלה Alsea, S.A.B. de C.V. (BMV: ALSEA), המפעילה העצמאית הגדולה ביותר של רשתות של מסעדות בדרום אמריקה.

במסגרת הצעה זאת, שכפופה לחוקים המקומיים הרלבנטיים ודיונים עם נציגי העובדים הרלבנטיים, ל-Alsea תהיה הזכות להפעיל ולפתח סניפי סטארבקס בשווקים האלה, על בסיס תוכנית הצמיחה האזורית של סטארבקס שיוצרת ערך באמצעות קשרי רישיונות אסטרטגיים. בה בעת החברה תתחיל להשתמש במבנה תמיכה חדש במשרד הראשי שלה בלונדון כדי לשרת טוב יותר אסטרטגיית רישיונות גדלה.

"אנחנו מאוד שמחים להתבסס על 16 שנות ההיסטוריה שלנו עם Alsea, שותפה אסטרטגית ותיקה של סטארבקס, מתוך כוונה לתת רישיון לפעילות העסקית שלנו בצרפת, הולנד, בלגיה ולוקסמבורג", אמר ג‘ון קלבר, נשיא הקבוצה, סטארבקס אינטרנשיונל, פיתוח ערוצים וקפה ותה גלובליים. המהלכים האסטרטגיים האלה יאפשרו לנו להאיץ עוד את הצמיחה בשווקים האלה כשאנו ממצבים את סטארבקס להצלחה ארוכת טווח בעתיד".

הסכם רישוי מורחב עם Alsea

השותפות העסקית האסטרטגית רבת השנים בין סטארבקס ו-Alsea התחילה ב-2002, כשיחד הן פתחו את הסניף הראשון של סטארבקס במכסיקו סיטי. כיום Alsea מפעילה יותר מ-900 סניפי סטארבקס בארגנטינה, צ‘ילה, קולומביה, מכסיקו ואורוגוואי, ומעסיקה יותר מ-11,500 שותפים (עובדים) בחמישה שווקים. בסגירת העסקה הזאת, Alsea תרחיב את הקשרים שלה עם סטארבקס מחוץ לאמריקה הלטינית לאירופה ותהיה שותפה של סטארבקס בתשעה שווקים בכל העולם.

"במשך השנים למדנו איך להביא בהצלחה את חוויית סטארבקס לצרכנים מגוונים במספר מדינות. יש לנו הבנה עמוקה של ערכי החברה וגם של היחסים הקריטיים בין הבריסטה והלקוח שתוצאתם החיבור הייחודי והחזק שהופך את סטארבקס למותג מועדף. בכוונתנו לעשות את אותו הדבר במדינות האלה תוך ניצול הכישרונות והגודל שבנינו באזור. לכבוד הוא לנו ואנו מודים להנהלת סטארבקס על האמון שלהם ב-Alsea בנוגע להזדמנות החשובה הזאת. אנחנו מצפים לגבש סופית את הדיונים שלנו ולעבוד בשותפות קרובה עם הצוות האירופי כדי להביא צמיחה רווחית ארוכת טווח" אמר רנזו קסיו, המנהל הכללי של Alsea.

סטארבקס פתחה את הסניף הראשון שלה בפריס ב-2004 ב-Boulevard des Capucines האיקוני. לאחר מכן המותג הגיע להולנד, בלגיה ולוקסמבורג בין 2008 ו-2016, ויצר יותר מ-3,100 משרות ביותר מ-260 סניפים בארבע המדינות.

שינוי מבני של הפונקציות התומכות

במטרה ליצור צמיחה בת קיימא, ארוכת טווח ורווחית באירופה, המזרח התיכון ואפריקה באמצעות שותפויות רישיון אסטרטגיות, סטארבקס מתכוונת לשנות את המבנה של פונקציות התמיכה העורפיות שלה. התוצאה תהיה צוות עם השפעה רבה יותר שמשתמש בפרקטיקות מיטביות גלובליות כדי לתמוך במקבלי הרישיונות במיטוב הפעילות. זה כולל הצגת מבנה חדש של מרכז תמיכה במשרד הראשי שנמצא בלונדון - ששימש כמטה האזורי של החברה מאז 2014 - וגם כוונה לסגור את מרכז התמיכה באמסטרדם. החברה תמשיך להפעיל את אתר הייצור שלה באמסטרדם שקולה ואורז קפה ערביקה באיכות גבוהה שהושג באופן אתי עבור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה.

"המבנה החדש הזה יהיה שיאו של תהליך ארוך שהושקעה בו מחשבה לפשט את הארגון שלנו כדי שיוכל לשרת באופן הטוב ביותר את אסטרטגיית השיווק שלנו של הגדלת מספר הסניפים ברישיון תוך המשך שילוב המשימה והערכים שלנו באופן הפעולה היומיומי שלנו", אמר מרטין ברוק, נשיא, אירופה, המזרח התיכון ואפריקה, סטארבקס.

השקעה בחוויית הלקוח

סטארבקס פתחה את הסניף הראשון שלה באירופה לפני 20 שנה, ומאז היא צמחה בשותפות עם מקבלי רישיונות אסטרטגיים ליותר מ-3,200 סניפים ב-43 שווקים ברחבי אירופה, המזרח התיכון ואפריקה. לאחרונה החברה פתחה Starbucks Reserve Roastery  במילאנו, שמרומם את חוויית הלקוח ומשמש כצנרת חדשנות לסניפי הליבה. החידושים האלה בקמעונאות יהיו חלק מההערכה המתמשכת על ידי החברה של תיק סניפים טוב במטרה להגדיל תוכניות מוצלחות בכל אזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה.

אודות סטארבקס

 

מאז 1971, חברת הקפה סטארבקס מחויבת להשיג ולקלות באופן אתי קפה ערביקה באיכות גבוהה. כיום, עם יותר מ-25,000 סניפים ברחבי העולם, סטארבקס היא הקולה והקמעונאית הראשונה במעלה של סוגי קפה מיוחדים בעולם. באמצעות המחויבות הבלתי מעורערת שלנו למצוינות והעקרונות המנחים שלנו, אנחנו מחיים את חוויית סטארבקס הייחודית עבור כל לקוח בכל ספל. כדי לחלוק את החוויה, בקרו אותנו בבקשה בסניפים שלנו או באינטרנט בכתובת www.starbucks.com או באמצעות חדר החדשות של סטארבקס.

 

מידע צופה פני עתיד

אמירות מסוימות הכלולות כאן הן "מידע צופה פני עתיד" במשמעות של חוקי ותקנות ניירות ערך שחלים. באופן כללי, אפשר לזהות אמירות כאלה על ידי השימוש במילים כגון "חוזה", "מצפה", "צופה", "מאמינה", "יכולה", "מעריכה", "חשה", "מתכוונת", "עשויה", "מתכננת", "פוטנציאל" וביטויים דומים ושימוש בלשון עתיד שמיועדים לזהות מידע צופה פני עתיד, למרות שלא כל המידע צופה פני עתיד מכיל את המילים המזהות האלה. האמירות האלה מבוססות על מידע שזמין לסטארבקס נכון לתאריך שלהן, והתוצאות או הביצועים בפועל של סטארבקס יכולים להיות שונים באופן מהותי מאלה שנאמרים או משתמעים, בגלל סיכונים ואי ודאויות שקשורים לעסקים שלה. סיכונים ואי ודאויות אלה כוללים, אך לא רק, תנודות בכלכלה ובמטבע של ארה"ב והעולם, היכולת שלנו לשמר, להגדיל ולנצל את המותגים שלנו, השפעות שליליות פוטנציאליות של אירועים שמעורבים בהם מחלות שנישאות במזון או משקאות, חבלה, זיוף, זיהום או תוויות מוטעות, השפעות שליליות פוטנציאליות של פריצות מהותית של מערכות המחשוב שלנו במידה כזאת שנחווה פריצה מהותית, כשלים מהותיים של מערכות המחשוב שלנו, הביצוע המוצלח של היוזמות והתוכניות של החברה והעלויות הקשורות, ההתקבלות של מוצרי החברה אצל לקוחותינו, ההשפעה של התחרות, וגם גורמים בענף ובכלכלה באופן כללי כגון המחירים והזמינות של קפה, חלב וחומרי גלם אחרים, הביצוע המוצלח של הביצועים הפנימיים ותוכניות התרחבות, ההשפעה של יוזמות של המתחרים, ההשפעות של הליכים משפטיים, וסיכונים אחרים המפורטים בדוחות שהחברה מגישה לרשות האמריקנית לניירות ערך , כולל החלק "גורמי סיכון" בדוח השנתי של החברה על גבי טופס K-10 לשנת הכספים שהסתיימה ב-1 באוקטובר 2017. החברה לא נוטלת שום התחייבות לעדכן מידע צופה פני עתיד כלשהו.

אנשי קשר

Starbucks Coffee Company
+44 208 834 5164
EMEACommunications@starbucks.com

 

מקור: Starbucks Coffee Company

צפו בהודעה הזאת במקור בשפה האנגלית באינטרנט בכתובת:
http://www.businesswire.com/news/home/20181018005210/en

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire