ספר חדש: ילד פלא מאת רזי בוברוב

ילד פלא מאת רזי בוברוב, הוא ספר פרוזה מפתיע, ספוג בהומור, הפותח צוהר אל עולם הילדים בצורה מקורית ומעניינת, המעשירה את הקורא בחכמת חיים, הדרכה להתמודדות ופתרון בעיות בדרכים לא שגרתיות. זהו ספר על "הילד הגאון שלימד את הפרופסור" וחלק מרעיונותיו ותובנותיו עם גיבורי העלילה.

 

אופק, גיבור הספר, ילד צעיר שהחל לדבר רק בגיל שבע, מתגלה כילד פלא המתעניין כמעט בכל תחום, שואף לידע ומשיגו בכל דרך. הוא משתמש בידיעותיו ובכישרונותיו כסייע לפרופסור-פסיכולוג, המטפל בילדים עם טראומות ובעיות שונות. דרך הטיפול הבלתי שגרתי, מוביל הספר את הקוראים אל נבכי עולמם העשיר של ילדים ומשם אל עולם המבוגרים. כל זאת, בצורה ייחודית, הומוריסטית ומקסימה מצד אחד, ומצד אחר מציג כמה אמיתות שבמרוצת החיים, אנו שוכחים לעיתים או פוסחים עליהן.

 

על "ילד פלא", רזי מספר שהכול התחיל כאשר חלה בשפעת שהשביתה את גופו וריתקה אותו לביתו לכמה ימים. "באותם ימים, באופן מופלא, נוצר במוחי הסיפור 'ילד פלא'. באותם שני לילות שבהם לא הצלחתי להירדם, העליתי את הרעיונות על הכתב. ביום השלישי הבנתי שיש לי ביד התחלה של ספר, ושעלי לסיימו. נקודת המוצא להבנת הזולת היא הכרת האדם את פחיתות עצמו. אני מקווה ומתפלל שכתוצאה מקריאה מעמיקה של ספרי, יעשה הקורא צעד אחד מתוכו – לקראת זולתו".

 

מחבר הרומן, רזי בוברוב, בן 47, נשוי ואב לשישה, נולד ומתגורר בקיבוץ כנרת, דור שלישי בקיבוץ וילדיו דור רביעי. בשמונה השנים האחרונות הוא משמש מנהל הכספים (הגזבר) של הקיבוץ ותאגידיו. במהלך הקדנציה הראשונה היה רזי שותף בצוות שהוביל את השינוי בקיבוץ לאחר 94 שנות קיבוץ מסורתי.  לדבריו, אף שחלקו היה בעיקר החלק הכלכלי, ההשתתפות בתהליך שבו חברה מבצעת שינוי רדיקאלי באורחות החיים, כדי להתאים עצמה למציאות המשתנה - זאת חוויה מיוחדת שיש לה גם השלכות עתידיות מרחיקות לכת.

 

רזי מקווה שלספר "ילד פלא" תהיה הצלחה גדולה ושכמה שיותר אנשים יקראו אותו, ייהנו ממנו ויפנימו את רעיונותיו. "זהו ספר מענג ורב תובנות".     

 

הספר "ילד פלא" מאת רזי בוברוב, הוצאת הספרים אוריון, 143 עמודים, מחיר לצרכן 79 ש"ח, להשגה בחנויות הספרים או דרך אתר ההוצאה לאור www.orion-books.co.il