שיעורי שרידות טובים יותר עם ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, מנתח רובוטי מוביל, מדבר על השוואה של שיעורי השרידות של חולים בסרטן הערמונית בין ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית והקרנה

 

ניו יורק - ביוזמת מחקר ראשונה מסוגה, ניתוח רדיקלי להסרת הערמונית  הניב שיעורי שרידות טובים יותר מאשר טיפול בהקרנה חיצונית (EBRT) בטיפול בסרטן ערמונית מקומי. ד"ר דיוויד סמאדי, מנתח רובוטי בשיטת SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) ומומחה לטיפול בסרטן הערמונית בעל שם עולמי, מדבר על המחקר הזה שנערך ביותר מ-1,600 גברים ועל יתרונות השרידות של ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית.

"זאת השוואת השרידות הראשונה של שתי השיטות האלה לטיפול בסרטן הערמונית אחת מול השנייה", אמר ד"ר סמאדי. "אחרי שהביאו בחשבון תחום שלם של גורמי קומורבידיות החוקרים ראו ירידה דרסטית בשיעורי התמותה הספציפיים לסרטן הערמונית בגברים שבחרו בניתוח רדיקלי להסרת הערמונית".

קרוב לשני שלישים מהמשתתפים במחקר עברו ניתוח רובוטי להסרת הערמונית כטיפול בסרטן הערמונית המקומי שלהם. אחרי התבוננות ארוכת טווח הגברים האלה הראו שיפורי שרידות משופרים של 40 אחוז ו-65 אחוז לעומת גברים שבחרו בטיפול בהקרנה חיצונית. הממצאים הוצגו בכנס השנתי 2012 של איגוד האורולוגים האמריקני והם מופיעים על השער של גליון יוני 2012 של Renal & Urology News.

ד"ר דיוויד סמאדי, אונקולוג אורולוגי מומחה, הקדיש את הקריירה שלו לשכלול הניתוחים הרובוטיים להסרת הערמונית באמצעות הליך SMART שלו להוצאה מומחית של ערמונית עם סרטן והשימור של צרורות העצבים העדינים שאחראים לשתן ולמיניות. יותר מארבעת אלפי סיפורי ההצלחה שנזקפים לזכותו תומכים באמונתו המוצקה ביתרונות הרבים של ניתוחי SMART מבחינת שרידות ואיכות החיים.

"הניתוחים הרובוטיים להסרת הערמונית הם הטיפול המקיף ביותר בסרטן הערמונית. ניתוח הוא הדרך היחידה לבודד באופן מלא ומדויק את היקף המחלה ולהסיר את הגידול. הדימות לפני הניתוח מפריע במידה מסוימת למתן טיפול בהקרנה. אין תחליף לבהירות של אנליזה ממקור ראשון בזמן הניתוח".

הגברים שבהם ד"ר סמאדי מטפל שואבים ביטחון משיעורי השרידות ללא תחרות של המטופלים שלו וגם מהחלמה טובה יותר מתופעות לוואי אפשריות. עם תשומת הלב המתמשכת שלו אחרי הניתוח, 96 אחוז מהמטופלים של ד"ר סמאדי שולטים על השתן בתוך חודשיים- שלושה בלבד ו-85% מחזירים את האונות המינית בתוך שנה או שנתיים.

"אחרי ניתוח רדיקלי להסרת הערמונית, יש לחולים את הביטחון ללא סרטן של רמת PSA אפס", מסבר ד"ר סמאדי. "אחרי הקרנה חיצונית, רמות ה-PSA ממשיכות לעלות ולרדת, מה שמחייב יותר עירנות ובדיקות". וכן, תופעות הלוואי של ההקרנה יכולות לכלול בעיות שלפוחית ומעיים משמעותיות וארוכות טווח, בעיות בזיקפה ואפילו סיכון מוגבר לסרטן המעיים והשלפוחית.

"עבור גברים עם סרטן ערמונית מקומי ובלי מחלות אחרות, ייתכן שהקרנה חיצונית היא לא קו ההגנה הראשון הטוב ביותר. אם הסרטן חוזר אחרי ההקרנה, ניתוח הוא אפשרות מאתגרת ואפשרויות הבחירה של הטיפול מצטמצמות", מזהיר ד"ר סמאדי. "אולם, הקרנה יכולה להיות טיפול יעיל בסרטן הערמונית לגברים מסוימים". מי שלא מועמד לניתוח יכול להשיג תוצאות חיוביות באמצעות טיפול בהקרנה, והקרנה יכולה להיות טיפול שניוני מועיל במקרים של הישנות בסיכון גבוה אחרי הניתוח.

ד"ר דיוויד סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני", והיוצר של SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

 

קישורים קשורים:

http://il.­smart-­surgery.­com/
http://www.smart-surgery.com/

http://www.roboticoncology-il.com/
http://www.roboticoncology.com/

 

ליצירת קשר

ד"ר דיוויד סמאדי

1-212-241-8779

טלפון בארץ 057-945-9279

מקור: http://www.il.smart-surgery.com/

צילום יח"צ לשימוש ללא עלות מצורף: ד"ר דיוויד סמאדי צילום דון המרמן Don Hamerman