פטנטים כלל עולמיים חדשים ניתנו על הגילוי של הרעלן העצבי בוטולינום בשילוב עם חלקיקי ננו-כסף שיוצר תוצאות יוצאות דופן

 

פטנטים כלל עולמיים חדשים ניתנו על הגילוי של הרעלן העצבי בוטולינום בשילוב עם חלקיקי ננו-כסף שיוצר תוצאות יוצאות דופן

 

לנגלי, קולומביה הבריטית, 16 בדצמבר 2020, (ACCESSWIRE) :

ד"ר אנדרו ג‘.מ. ווילובי וד"ר קית וו. מולר קיבלו פטנטים רבים בכל העולם - כולל אסיה, אירופה ועכשיו ארצות הברית - על השילוב והשימוש של ננו-כסף בכמה מהרעלנים העצביים בוטולינום ("BONTs"). לפורמולציות הקנייניות האלה יש יתרונות קליניים ולוגיסטיים משמעותיים, כולל הארכת היציבות וחיי המדף של BONT משוחזר מ-2-3 שבועות ליותר מ-3-4 חודשים, וגם הארכת ההשפעה הריפויית (היעילות) של ה-BONTs המוזרקים עד ל-6-7 חודשים (100+% ארוך יותר מאשר עם תמיסת מלח סטנדרטית).

ד"ר מולר אמר: "בגלל האופן שבו הננו חלקיק הזה יכול לכמוס ולהגן על חלבונים ופחמימות שונים מהגרעה, אנחנו מאמינים שקיים עכשיו פוטנציאל שלא יהיה צורך לקרר בכלל את הרעלן העצבי בוטולינום, וזה מרחיב עוד את השימוש ההומניטרי שלו לעוד עמים וערים מבודדים בעולם. תחשבו על מבוגר או ילד שמשתמש במוצר ה-BONT כדי לשלוט בכאבי ראש של מיגרנה כרונית או התקפים מוטוריים פוקליים נשנים, שעכשיו אולי יצטרך לקבל זריקה פעמיים בשנה קלנדרית במקום כל 2-3 חודשים. התגלית הזאת תוכל להשפיע על חייהם של רבים!".

ד"ר ווילובי הוא רופא שיניים משקם ומבוסס קוסמטיקה קנדי מלנגלי, קולמביה הבריטית עם הסמכות קליניות רבות, שמזריק BONTs מאז 2007. ב-2017, ד"ר ווילובי השלים ניסוי קליני בבני אדם שלב 1 שלא לפי ההתוויה עם 39 חולים שהוזרק להם OnaBotulinumToxin-A ששוחזר באמצעות תרכובת של ננו-כסף שמאושרת לשימוש בקנדה ובארה"ב כאיריגנט שטיפה של פצעים כירורגיים. אחרי שעקב מקרוב אחרי המשתתפים במשך יותר משמונה עשר חודשים, וסיפק למחצית מהם מנות חוזרות, נצפתה הארכה ניכרת באורך של ההשפעה הריפויית בקרב חולים שסבלו ממגוון של בעיות, כולל כאבי ראש מתחיים, חריקת שיניים וקמטים. היו גם השפעות נוגדות נגיפים ניכרות אצל חולים עם שלבקת השפתיים (HSV-1), ואף אחד מהחולים האלה לא חווה אירוע שלילי כלשהו. ניסויים קליניים נוספים בבני אדם עם תוצאות דומות הושלמו מאז.

ד"ר ווילובי אמר: "אנחנו חשים שאנו מבינים עכשיו את הפרמקוקינטיקה ואופן הפעולה שמאחורי אופן האינטראקציה בין חלקיקי הננו-כסף המאוד קטנים (5-7Nm) שלנו וה-BONT, ומה דרוש כדי להגדיל את היעילות והיציבות שלו. יש לנו גם מחקר הכנסה לגוף בבני אדם שלב 2 בחסות ועדת סקירה מוסדית שהושלם - הגדול מסוגו שבוצע אי פעם עם תרכובת של ננו-כסף. התוצאות שפורסמו האלה מצביעות על כך שהננו-כסף שלנו בטוח להכנסה לגוף ולשאיפה והוא לא רעיל. אלפי ניתוחי שיניים מוצלחים (שמעורבים בהם מיקומי הכנסה של מכשירים רפואיים) קבעו אף הם שהננו-כסף שלנו הוא מרפא פצעים עמוק ומחטא עם טווח רחב. יש לנו הרבה אישורים של מינהל המזון והתרופות של ארה"ב והרגולציה הקנדית להוכחת הטענות האלה. טכנולוגיית הננו-כסף הזאת לא רק שעומדת בהנחיות/ תקנים USP 51 של FDA לחומר משמר נגד חיידקים לפי 21 CFR Part 58, אלא גם לא רעילה לבני אדם. אני קורא לגרסה החדשה והמשופרת הזאת "Botox® Bacteriostatic" *. ההשלכות הקליניות של פלטפורמת הננו-טכנולוגיה הזאת מרחיקות לכת הרבה מעבר לרפואת שיניים".

בגלל התכונות של הננו-כסף הזה כמרפא פצעים עמוק ומחטא, וגם היכולת שלו לווסת את מערכת החיסון ולכמוס מולקולות אורגניות אחרות, ד"ר ווילובי וד"ר מולר גם הגישו סדרה מקיפה של בקשות לפטנטים לשימוש בננו-כסף וחלקיקי ננו-כסף מצופים בליפידים כחלק מטיפול ריפויי נגד נגיפים חדשני, וכטיפול עזר חלופי לסוגים שונים של טיפולים חיסוניים, כולל חיסוני וקטורי mRNA רקומביננט.

ד"ר מולר אמר: "יש לנו מאות דוחות קליניים ודוחות מעבדה בלתי תלויים, כולל פרסומים רבים שעברו ביקורת עמיתים, שמצביעים על היכולות העמוקות של ריפוי פצעים, חיטוי, אנטי ביופילם, שימור וויסות מערכת החיסון שיש לננו-כסף הזה. אלה, יחד עם היכולת להרוג תחום רחב של חיידקים עמידים בפני תרופות מרובות (מבלי להיות רעיל לחולה) והממצאים הקליניים של ה-BONT שלנו, גורמים לנו להאמין שהננו-כסף שלנו יכול לשמש כחלופה אידיאלית לכימיקלים והאנטיביוטיקות הרעילים כימית הרבים (לדוגמה Thimerosol, Glutaraldehyde, Methylparaben, 2- Phenoxyethanol, Gentamycin, Streptomycin, Neomycin) שמשמשים כיום כטיפולי עזר בתעשיית החיסונים"

הוגשו גם בקשות ל-PCTA על השימוש המשולב של ננו-כסף ורעלן הבוטולינום עם נוגדי חמצון שונים, כולל ויטמינים A, C ו-E וגם פלזמה עשירה בטסיות, ליפוזומים וחומצה היאלורונית לתפירת מיקרו. הבקשות האלה כוללות פרוטוקולים קליניים נוספים. למידע נוסף, התקשרו בבקשה עם ד"ר אנדרו ווילובי, נשיא ומייסד, VeraSIL Therapeutic Research, Inc., טלפון 1.855.545.1800 או דואל drandrewwilloughby@verasil.com

Botox® הוא שם מסחר רשום של Allergan Plc ו-Abbvie, דבלין, אירלנד. השימוש ב-"Botox® Bacteriostatic" משמש אך ורק כמונח תיאורי.

מקור: VeraSIL Theraputic Research, Inc.  

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית ACCESSWIRE

 

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769