הגודל קובע: גברים ושומן ביטני

בטן גדולה משמעה סיכון גדול, במיוחד עבור גברים

שאובחן אצלם סרטן הערמונית,

מזהיר ד"ר דיוויד סמאדי, מנתח ניתוחי הסרת ערמונית רובוטיים מוביל

 

ניו יורק:  החורף מעבר לפינה, אבל טמפרטורות נמוכות יותר הן לא תירוץ לשנת חורף או אגירת עוד שומן. שלא כמו מקבילינו דובי הגריזלי, גברים עם בטן גדולה סוחבים למעשה בעיות בריאות גדולות למדי. "ככל שקו המותן שלך גדל, כך גם הסיכון", מזהיר המומחה לסרטן הערמונית, ד"ר דיוויד סמאדי, שביצע בהצלחה יותר מ-4,000 ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית, רבים מהם בגברים עם עודף משקל.

שומן ביטני הוא ה"צמיג" שמצטבר סביב אמצע הגוף אצל גברים ונשים. בגברים, היקף מותניים של יותר ממאה ס"מ נחשב לסיכון גבוה והמחקר הרפואי ממשיך לכמת מהם בדיוק הסיכונים של שומן ביטני. העיקריים שבהם הם מחלות לב, לחץ דם גבוה, שבץ, סוכרת סוג 2, דום נשימה בשינה,  הפרעות בתפקוד המיני ואין אונות, ואפילו סוגים מסוימים של סרטן הכוללים את סרטן הערמונית.

מהי תסמונת מטבולית?

"תסמונת מטבולית" היא אבחנה רפואית למה שקורה בגוף שמן מאוד. "אנחנו כבר לא עושים הכללות לגבי הסיכונים הבריאותיים של השמנת יתר", מסביר ד"ר סמאדי, "במקום זאת אנו מכמתים בדיוק כיצד המשקל, במקרה הזה שומן ביטני, פוגע באיברים, בבלוטות ובתפקוד הכללי".

התסמונת המטבולית מוכיחה ששומן ביטני אכן מזיק. "גברים עם כמות לא בריאה של שומן ביטני חווים שינויים משמעותיים באיזון הכימי ובאיזון ההורמונלי. ומבחינת מיקום, השומן הביטני פוגע באברים ובלוטות חיוניים", אומר ד"ר סמאדי.

שומן ביטני וסרטן הערמונית

במחקר חדש על התסמונת המטבולית וסרטן הערמונית שערכו חוקרים באוניברסיטת אומאה בשוודיה נמצא שגורמים בריאותיים הקשורים למשקל יכולים להגדיל משמעותית את הסיכון למוות מסרטן הערמונית. אצל גברים עם ה-BMI (מדד מסת גוף) הכי גבוה הסיכון למוות מסרטן הערמונית גדל ב-36% ואצל גברים עם לחץ הדם הכי גבוה הסיכון גדל ב-62%.

המחקר לא מוכיח ששומן ביטני גורם לסרטן הערמונית, אבל הוא מבהיר קשרים בין סיכוני הבריאות של משקל עודף ושיעורי תמותה מוגדלים מסרטן הערמונית, וגורם לחוקרים להניח ששומן ביטני עשוי להאיץ את התקדמות המחלה. המחקר שכלל 300,000 גברים מופיע השבוע בכתב העת Cancer.

"לאור העובדה ששליש מהאמריקנים שמנים מאוד ולרבים נוספים יש עודף משקל, שומן ביטני נהפך לשיקול חשוב לפני ואחרי האבחנה של סרטן הערמונית", אומר ד"ר סמאדי. "לגברים בלי סרטן יש הזדמנות נהדרת למטב את בריאותם על ידי אכילה נכונה והתעמלות. אחרי שאובחן אצלם סרטן הערמונית, הגברים עם עודף משקל צריכים לשקול ברצינות טיפול מיידי ומוחלט כמו ניתוח רובוטי לכריתת הערמונית כדי להסיר את הערמונית עם הסרטן לפני שכימיקלים שומניים יאיצו את העניינים".

בהיותו סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק, ד"ר דיוויד סמאדי מבצע כל ניתוח רובוטי לכריתת הערמונית בעצמו ומקדם בברכה חולים בסיכון גבוה, כגון אלה הנחשבים שמנים מאוד, http://il.smart-surgery.com/

 

ד"ר דיוויד ב. סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. כאורולוג ואונקולוג מומחה המתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא מתמחה גם בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל הניתוח הרובוטי החדיש ביותר שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

קישורים קשורים:

http://il.smart-surgery.com/
http://www.roboticoncology-il.com/

http://www.smart-surgery.com/

http://www.roboticoncology.com/

 

סרטוני וידיאו נבחרים:

 

Lose Belly Fat With Rainbow Foods 
http://media.roboticoncology.com/tv-interviews/lose-belly-fat-with-rainbow-foods/

 

Prostate Cancer Savior - SMART Robotic Surgery
http://media.roboticoncology.com/tv-interviews/ProstateCancerSaviorSMARTRoboticSurgery/

 

Advances in Prostate Cancer Treatment 
http://media.roboticoncology.com/tv-interviews/AdvancesinProstateCancerTreatment/

 

BREAKING NEWS - PSA Tests Save Lives 
http://media.roboticoncology.com/tv-interviews/breaking-news-psa-tests-save-lives/

 

ליצירת קשר

ד"ר דיוויד סמאדי

1-212-241-8779

    טלפון בארץ057-945-9279

מקור: http://www.il.smart-surgery.com/