לאחד מעשרה מבוגרים במזרח התיכון יש סוכרת - מחצית מהאנשים עם סוכרת עדיין לא אובחנו

בריסל, בלגיה (Marketwire –נוי תקשורת) 14 בנובמבר 2012: לאחד מעשרה מבוגרים במזרח התיכון יש סוכרת והמספר הזה יעלה לפי נתונים חדשים שפורסמו היום על ידי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF) לציון יום הסוכרת העולמי 2012. הפדרציה מעריכה שמחצית מהאנשים האלה עדיין לא אובחנו.

עד סוף השנה הסוכרת תהרוג 357,000 אנשים באזור, בהשוואה ל-280,000 ב-2011. הנתונים האזוריים החדשים מראים גם שהתפוצה של סוכרת סוג 2 באזור בקבוצות הגיל הצעירות גבוהה משמעותית יחסית לממוצע העולמי.

עד סוף 2012, 34 מיליון אנשים באזור יחיו עם סוכרת. התפוצה הגבוהה ביותר של סוכרת היא בכוויית וערב הסעודית. המספר הגבוה ביותר של מקרים, 7.5 מיליון, הוא במצרים.

"אנו בעיצומו של מצב חירום בבריאות הציבור", אמר ד"ר אמיר-קמרן ניקוסוחאן טאיאר, יו"ר אזור המזרח התיכון וצפון אפריקה של הפדרציה. "עלינו למקד את משאבי הרפואה שלנו במניעה היכן שאפשר ובמתן מידע על המחלה כדי למנוע עלייה במקרי המוות באזור".

הנתונים על המזרח התיכון, המהווים חלק מעדכון 2012 של אטלס הסוכרת של הפדרציה, משקפים את הגידול המזעזע בסוכרת ברמה עולמית. מספר האנשים בעולם שחיים עם סוכרת ב-2012 עלה ל-371 מיליון, בהשוואה ל-366 מיליון ב-2011.

"בכל מדינה ובכל קהילה ברחבי העולם אנו מפסידים בקרב נגד המחלה האכזרית והקטלנית הזאת", אמר ז'אן קלוד מבאניה, נשיא הפדרציה הבינלאומית לסוכרת. ביום הסוכרת העולמי ברצוננו להעלות את המודעות לכך שבאמצעות מתן המידע הנכון והטיפול הנכון ניתן לשלוט במחלה הזאת ובמקרים מסוימים למנוע אותה".

"מיליוני אנשים מתים מסוכרת בשנים הפוריות ביותר שלהם", אמרה אן קילינג, מנכ"לית הפדרציה. "היציבות של החברה מאוימת ונטל כלכלי ופוליטי עצום מוטל על מדינות וקהילות. אבל המחלה הזאת עדיין נדחקת לשולי סדר היום של הבריאות והפיתוח העולמיים ומוקצים לה הרבה פחות משאבים מהדרוש".

התקווה היא שקמפיינים כמו יום הסוכרת העולמי שמצוין היום ימשיכו להשמיע את קולם של האנשים עם סוכרת ולעודד את כל בעלי העניין לעבור מתמיכה לפעולה בקנה מידה אזורי ועולמי.

מידע נוסף על עדכון 2012 של המהדורה החמישית של אטלס הסוכרת ודפי נתונים של מדינות ואזורים אפשר למצוא באתר http://www.idf.org/diabetesatlas/.

אודות יום הסוכרת העולמי

יום הסוכרת העולמי מצוין בכל שנה ב-14 בנובמבר. את קמפיין יום הסוכרת העולמי מובילה הפדרציה הבינלאומית לסוכרת  (IDF) והארגונים החברים בה. מיליוני אנשים ברחבי העולם משתתפים בו בתמיכה בסוכרת ומודעות לה. יום הסוכרת העולמי נוצר ב-1991 על ידי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת וארגון הבריאות העולמי כמענה לחששות הגוברים לגבי הסכנה הבריאותית המחריפה שהסוכרת מהווה כיום. יום הסוכרת העולמי הפך ליום רשמי של האו"ם ב-2007 עם קבלתה של החלטת האו"ם 61/225. הקמפיין מפנה את תשומת הלב לסוגיות בעלות חשיבות רבה לעולם הסוכרת ושם את הסוכרת באופן בולט במוקד ההתעניינות הציבורית. השנה הזאת היא הרביעית בקמפיין חמש שנתי שיעסוק בצורך ההולך וגדל בתוכניות להספקת מידע על סוכרת ולמניעתה. www.worlddiabetesday.org

אודות הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF)

הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF) היא ארגון גג של יותר מ-200 ארגוני סוכרת לאומיים ביותר מ-160 מדינות. היא מייצגת את האינטרסים של המספר ההולך וגדל של אנשים עם סוכרת ואלה שבסיכון. הפדרציה מובילה את קהילת הסוכרת מאז 1950. משימתה של הפדרציה היא לקדם את נושא הטיפול, המניעה והריפוי של הסוכרת בכל רחבי העולם. www.idf.org.

 

עקבו אחרינו בטוויטר: www.twitter.com/wdd

הפכו למעריצים בפייסבוק: http://tinyurl.com/39c6ojs

בדקו את הסרטים שלנו ביוטיוב: http://www.youtube.com/user/WorldDiabetesDay

 

לעוד שאלות וראיונות, התקשרו:
הפדרציה הבינלאומית לסוכרת
שרה וובר, מתאמת יחסי ציבור
+32 2 543 16 39/+32 496 12 94 70
Sara.webber@idf.org

www.idf.org

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית MARKET WIRE