טיפולי היי-טק בסרטן הערמונית: ניתוח עלויות

ד"ר דיוויד סמאדי,  מנתח המבצע ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית, מדווח על ממצאים מבדיקה פיננסית של טיפולים בסרטן הערמונית במרכז הרפואי "הר סיני"

ניו יורק -- לחדשנות בדרך כלל יש מחיר. במקרה של סרטן הערמונית, טיפולים חדשניים מזינים את הוויכוח המתמשך על ניתוח העלות מול תועלת של טכנולוגיות ושיטות חדשות. במחקר מוסדי שהוביל ד"ר דיוויד סמאדי, סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק, נמצא שהעלות של כריתת ערמונית לפרוסקופית בסיוע רובוט (RALP - ראל"פ) היא פחות ממחצית מהעלות של הקרנות.

החוקרים התמקדו בטיפולים מקומיים בסרטן הערמונית בין השנים 2005-2009 וערכו השוואה בין ההוצאות של בית החולים הר סיני על ניתוחי ערמונית עם פתיחת בטן, ניתוחים רובוטיים, ברכיתרפיה (רדיולוגיה פנימית) באמצעות גרעיני הקרנה, טיפול קרינה מווסתת עוצמה (IMRT) ושילוב של ברכיתרפיה ו-IMRT. בין הממצאים שהציג ד"ר סמאדי בקונגרס השנתי ה-27 של האגודה האירופית לאורולוגיה בפריס בפברואר האחרון, היה חיסכון של יותר מ-8,000$ לכל ניתוח RALP לעומת הקרנות IMRT.

השוואה בין העלות החציונית של אפשרויות הטיפול בסרטן הערמונית:

"בעבר, ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית נחשבו לטיפול יקר יותר בסרטן הערמונית. עכשיו אנחנו רואים שזה אולי לא כך", אמר ד"ר סמאדי. "כשמוסיפים את הממצאים האלה למחקרים קודמים, אנו מחזקים את הטיעון לטובת ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית", אמר ד"ר סמאדי. בספטמבר 2012 מחקר השוואתי של התוצאות של כריתת ערמונית רדיקלית לעומת טיפול בהקרנה חיצונית (EBRT), הראה שיעור הישרדות מוגדל של 40 ו-65 אחוזים בראל"פ. מתוך 1,600 החולים עם סרטן ערמונית מקומי שנסקרו במחקר, שני שלישים עברו כריתת ערמונית.

http://www.renalandurologynews.com/pca-patient-survival-better-with-rp/article/241954/

ד"ר סמאדי מבצע ניתוח ראל"פ ייחודי בהר סיני שהוא קורא לו טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי (SMART). אחרי שביצע יותר מ-4,500 ניתוחים רובוטיים מוצלחים להסרת הערמונית, הוא ועמיתיו זוקפים חלק מהחיסכון הכספי של הניתוחים לזכות המומחיות שנובעת מהכמות הגדולה של ניתוחי כריתת ערמונית שביצעו. ניתוחי ה-SMART של ד"ר סמאדי מפחיתים את זמן הניתוח לפחות משעתיים, הרבה פחות מניתוחים שמבוצעים במוסדות אחרים. בנוסף, אצל רוב המטופלים, האשפוז בבית החולים התקצר עד כדי יום אחד.

 

המספרים האלה מתייחסים להוצאה של בית החולים ולא של המטופל. לכן ד"ר סמאדי מקווה שהממצאים יועילו בשיפור ההחלטות על שיפוי בנוגע לניתוחי סרטן הערמונית, במיוחד לאור התוצאות של החלמה מוצלחת. "הטיפול הטוב ביותר בסרטן הערמונית יהיה תמיד תלוי במצב הייחודי של המטופל, אבל אנו ממשיכים לראות תמיכה מתועדת ביתרונות של ראל"פ מבחינת עלויות והחלמה", סיכם ד"ר סמאדי.

ד"ר דיוויד ב. סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. כאורולוג ואונקולוג מומחה המתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא מתמחה גם בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל הניתוח הרובוטי החדיש ביותר שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

אתרים קשורים:

http://www.roboticoncology-il.com/

http://www.roboticoncology.com
http://il.smart-surgery.com/

http://www.smart-surgery.com/

סרטונים קשורים:

האם העלות של ניתוחים רובוטיים מוצדקת? לחצו כאן

סקס אחרי סרטן הערמונית: מבט גלוי לב - לחצו כאן

חדשות סרטן הערמונית: שיעורי הישרדות טובים יותר עם ניתוחים רובוטיים SMART - לחצו כאן

ליצירת קשר

ד"ר דיוויד סמאדי

אן אנגקאיה

טלפון בארץ 057-9459279 

מקור: http://www.il.smart-surgery.com/