הפתרון החדשני של Conagen לייצור קפסאיצין טבעי על ידי התססה זמין

 

הפתרון החדשני של Conagen לייצור קפסאיצין טבעי על ידי התססה זמין

 

 

ברדפורד, מסצ‘וסטס, 22 באפריל 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

מרכיבי קפסאיצין מדרגיים, בני קיימא לשימוש במזון, מוצרי צריכה ותעשייתיים נעשו עכשיו יותר נגישים. Conagen הודיעה שהיא הצליחה להגדיל את תהליך ההתססה שלה כדי לייצר קפסאיצין פרימיום והמולקולות הקפסאיצינואידיות הקשורות שלו.

 

פלפל צ‘ילי משמש באופן נרחב כתוסף מזון במטבחים פיקנטיים וחריפים, בגלל התכונות החריפות והחדות שלו. צרכנים בכל העולם דורשים טעמים יותר נקיים, טבעיים ומרגשים, במיוחד טעמים חריפים ופיקנטיים.

 

אבל האתגר במילוי הדרישה הזאת הוא שקשה להשתמש בקפסאיצין מפלפל צ‘ילי בגלל התכונות החריפות שלו, שמציבים אתגרים ליצרנים. המיצוי של קפסאיצין מוגבל על ידי הזמינות של פלפל צ‘ילי, שנתון לתנודות במחיר ובאיכות.

 

השוק של הקפסאיצין גדל בגלל התכונה החדה שלו, שהיא מאוד רב תכליתית במגוון רחב של יישומים, כולל מזון, קוסמטיקה, טיפוח אישי, תרופות ורפואה. ביישומים תעשייתיים, כמו צבע נגד לכלוך לסירות ואוניות, יש לקפסאיצין פוטנציאל להחליף מתכות כבדות.

 

"ההגדלה המוצלחת של תהליך ההתססה של קפסאיצינואידים שלנו היא דוגמה טובה של ההתקדמות החדשנית של Conagen בגילוי גנים, הנדסת זנים ופיתוח ומיטוב תהליכים", אמר ד"ר קייסי ליפמאייר, סגן נשיא לחדשנות של Conagen. "ההוספה חינם של קפסאיצינואידים לתיק המוצרים שלנו מגבירה את המוטיבציה שלנו לענות על הדרישה של הלקוחות שלנו לרכיבים בני קיימא, מבוססים על הטבע ונקיים".

 

שני קפסאיצינואידים עיקריים, קפסאיצין ודיהידרו קפסאיצין, אחראים ל-90% פחות או יותר מהחדות בפלפל צ‘ילי.

 

אבל קפסאיצינואיד אחר, נוניבמיד, שנקרא גם חומצה פלרגונית ונילילאמיד (PAVA)  נמצא בכמויות קורט קטנות בפלפלים חריפים. הוא חלופה לקפסאיצין בגלל התחושה החריפה והטעם הפיקנטי שלו. נוניבמיד משמש בדרך כלל במשככי כאבי שרירים לשימוש מקומי ובתרסיס פלפל סינתטי, בהתאמה.

 

בגלל התכולה המאוד קטנה של נוניבמיד בפלפלים חריפים, והביקוש הגדול, השיטות הקיימות למיצוי מהצמח לא אפשריות באופן מסחרי. לכן נוניבמיד מיוצר אך ורק על ידי סינתזה כימית. למרות שנוניבמיד מסינתזה כימית זמין בקלות, הצרכנים מאמצים מוצרים נקיים וטבעיים.

 

כדי לספק פתרון למחסור העולמי בקפסאיצין, Conagen זיהתה כמה גנים חשובים במסלול הביו סינתטי של הקפסאיצין בפלפלים חריפים והדגימה הוכחת רעיון לייצור של קפסאיצין, דיהידרו קפסאיצין ונוניבמיד. כמה פטנטים הוענקו ל-Conagen על ייצור חיידקי של קפסאיצינואידים.

 

בגלל הדרישה לפתרון טבעי וזול לשימוש, Conagen מיטבה והגדילה בהצלחה את תהליך ההתססה שלה לייצור קפסאיצין, דיהידרו קפסאיצין ונוניבמיד.

 

אודות  Conagen

Conagen הופכת את הבלתי אפשרי לאפשרי. המדענים והמהנדסים שלנו משתמשים בכלי הביולוגיה המלאכותית החדשניים ביותר כדי לפתח מולקולות בנות קיימא על בסיס טבעי המיוצרות באופן ביולוגי למוצרים בעלי האיכות הגבוהה ביותר שקיימים. אנו מתמקדים בייצור ביולוגי של מרכיבים בעלי ערך גבוה לתעשיות המזון, התזונה, הטעמים וניחוחות,  התרופות והחומרים מתחדשים. למידע נוסף, בקרו באתר www.conagen.com.

קבצים מצורפים:

Conagen sustainable capsaicin

ליצירת קשר:

 

Ana Arakelian
Conagen
+1.781.271.1588
ana.arakelian@conagen.com

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire