מדענים ומומחי מדיניות חיסונים קוראים לשנות את הדרך בה פועלת תעשיית החיסונים

 

מדענים ומומחי מדיניות חיסונים קוראים לשנות את הדרך בה פועלת תעשיית החיסונים

 

וושינגטון, 4 במאי 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

בעוד ברחבי העולם עדיין מנסים לעכל את ההשלכות המשמעותיות של מגיפת הקורונה, הקהילה הבינלאומית ניצבת בפני צורך מידי לפתח מודל יעיל, מתואם ויציב למערכת בריאה ומתפקדת סביב מחקר ופיתוח חיסונים.

 

בדו"ח חדש, Powering Vaccine R&D: Opportunities for Transformation"", שפרסמה קבוצת סאבין-אספן למדע ומדיניות חיסונים (Sabin-Aspen Vaccine Science & Policy Group), היא נעזרת בתובנות שנלמדו מהתהליך המהיר של פיתוח חיסונים ל-Covid-19, על מנת לנצל את ההזדמנות ולהציע דרכים לבצע שינוי מהיסוד של תהליכי מחקר ופיתוח חיסונים, על מנת להיות מוכנים טוב יותר למגיפה הבאה, להציג התקדמות במלחמה כנגד מחלות שנגדן טרם פותחו חיסונים, ולפתח את הדור הבא של החיסונים, שיציגו שיפור משמעותי.

 

"מגיפת הקורונה והפיתוח המהיר של החיסונים שנועדו להילחם בוירוס SARS-CoV-2, הגבירו את תחושת הדחיפות בקבלת ההחלטה שהנה הגיע הזמן להתקדם ולבצע רפורמה בענף המחקר והפיתוח של החיסונים, במטרה ליצור עולם נטול מחלות שניתן למנוע אותן באמצעות חיסונים", מסרה ד"ר שירלי מ. טילגמן, יו"ר משותפת של הקבוצה, ונשיאה של כבוד ופרופסור של כבוד לביולוגיה מולקולרית ומדיניות ציבורית באוניברסיטת פרינסטון.

 

"הדו"ח הזה מסכם את האופן בו הקבוצה מנתחת את תהליך פיתוח החיסונים מההיבט מדעי ומהיבט המדיניות הציבורית, מהחדשנות המתמשכת הנדרשת בפיתוח והפצת חיסונים, דרך חלוקה שוויונית של חיסונים למדינות המאופיינות באוכלוסייה בעלת הכנסה נמוכה ובינונית, ועד להתגברות על החשש מחיסונים והנגשת כל היתרונות הגלומים בחיסונים לבודדים, משפחות והחברה כולה", הוסיף ד"ר הארווי וי. פיינברג, MD, יו"ר משותף של הקבוצה ונשיא קרן גורדון ובטי מור.

 

למרות הגעה להישגים ראויים לציון בשנים האחרונות, ובהם פלטפורמות פיתוח החיסונים החדשות שאפשרו את יכולת התגובה המהירה לקורונה, נותרו עדיין אתגרים ומחסומים מבניים שהאטו את פיתוחם של חיסונים חדשים ומשופרים. הדו"ח מתרכז בחמישה "רעיונות גדולים", השואפים לעודד גישה יעילה המסוגלת להגיב במהירות לצורך במחקר ופיתוח חיסונים:

 

 

המלצות אלו מכילות בתוכן את ההזדמנות לקדם ולהאיץ את פיתוח החיסונים, וצריכות להיות חלק קריטי מכל מאמץ לבחינה מחדש ולבניה מחדש של רכיב המחקר והפיתוח של מערך החיסונים וההתחסנות, ענין שהפך לרלוונטי מאוד בעת שהעולם ממשיך להתמודד מול מגיפת הקורונה וללמוד מהדרך בה גובש המענה כנגדה.

 

"היצור וההפצה המהירים של חיסונים אפקטיביים כנגד וירוס הקורונה הדגימו את היעילות שאליה ניתן להגיע באמצעות שיתוף פעולה ברמה גבוהה, ושיתוף מידע חוצה דיסיפלינות", אמר בוב טפר, חבר הקבוצה ומייסד-שותף ושותף ב-Third Rock Ventures. "תהליכים אלו מאפשרים לנו לייצר תוכנית לעתיד שבו תאום של מאמצים מדעיים, קליניים, רגולטוריים ואמצעי הפצה חייבים להוות את הנורמה החדשה".

 

קבוצת סאבין-אספן למדע ומדיניות חיסונים היא שותפות המקבצת מנהיגים בכירים מדיסיפלינות רבות על מנת לבחון כמה מהנושאים המאתגרים ביותר הקשורים לחיסונים ולהניע שינוי בעל השפעה. הקמתה של קבוצת סאבין-אספן למדע ומדיניות חיסונים והדו"ח שחיברה מומנו בידי קרן ביל ומלינדה גייטס ו-Wellcome Trust.

 

אודות קבוצת סאבין-אספן למדע ומדיניות חיסונים

 

קבוצת סאבין-אספן למדע ומדיניות חיסונים (The Sabin-Aspen Vaccine Science & Policy Group), שותפות שנוסדה ב-2018 בין  Sabin Vaccine Institute לבין Aspen Institute, מקבצת מנהיגים בכירים מדיסיפלינות רבות על מנת לבחון כמה מהנושאים המאתגרים ביותר הקשורים לחיסונים ולהניע שינוי בעל השפעה. חבריה הינם בעלי יכולת השפעה, יצירתיים, וחושבים מחוץ לקופסה, אשר בוחנים נושא אחד בכל שנה באופן נמרץ ומפתחים המלצות ברות ישום על מנת לקדם רעיונות חדשניים לפיתוח, הפצה ושימוש בחיסונים, כמו גם גישות מבוססות-עדויות ומניבות התייעלות כלכלית להתחסנות.

 

אודות Sabin Vaccine Institute

 

מכון סאבין לחיסונים The Sabin Vaccine Institute - הינו תומך מוביל בהרחבת הנגישות והשימוש בחיסונים ברחבי העולם, קידום מחקר ופיתוח חיסונים, והפצת ידע אודות חיסונים והחדשנות הטמונה בהם. המכון מציג את הפוטנציאל הגלום בחיסונים באמצעות שותפויות, ובנה רשת יציבה של גופי מימון, יזמים, מיישמים, בעלי מקצוע מתחום הרפואה, קובעי מדיניות ונציגי ציבור, על מנת לקדם את חזונו ליצירת עתיד ללא מחלות שניתן למנען. כארגון ללא מטרת רווח שצבר יותר משני עשורים של ניסיון, סאבין מחויב למציאת פתרונות בעלי יכולת יישום ארוכת טווח, ולהרחיב את כלל היתרונות של החיסונים לכל האנשים, ללא חשיבות לזהותם או מקור מגורם. אנו בסאבין מאמינים בכוחם של החיסונים לשנות את העולם.

 

למידע נוסף בקרו ב- https://www.sabin.org/  ועקבו אחרינו בטוויטר @SabinVaccine.

 

אודות מכון אספן ותוכנית הרפואה, תרופות וחברה של המכון

 

מכון אספן - Aspen Institute הינו ארגון גלובלי ללא כוונת רווח המחויב ליצירת חברה חופשיה, צודקת ושוויונית. מאז הוקם בשנת 1949, המכון מניע שינוי באמצעות דיאלוג, מנהיגות ופעולה, על מנת לפתור את האתגרים החשובים ביותר עימם מתמודדים ארצות הברית והעולם. מרכזו של הארגון בוושינגטון די.סי, ולו גם קמפוס באספן, קולורדו, ורשת בינלאומית של שותפים.

 

התוכנית לרפואה, תרופות וחברה של המכון נוסדה בשנת 2005, והיא מחברת קבוצות השפעה של מובילי דעה, מקבלי החלטות והציבור, במטרה לבחון את אתגרי הבריאות שמולם מתמודדת ארצות הברית במאה ה-21, ולזהות פתרונות פרקטיים שיסייעו להתמודד עימם.

 

למידע נוסף:

 

  https://www.aspeninstitute.org/programs/health-medicine-and-society-program/

 

קשרי מדיה:

Mary Beth Wooden
Vice President, Communications
Sabin Vaccine Institute
+1 (202) 842-5025
press@sabin.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire