ספר חדש: "המורד ובן הרב"- כיצד זה לגדול בשושלת חסידית מלכותית בארצות הברית

הסופר איזי אייכנסטין מעניק מבט אמיץ וכן על כיצד זה לגדול בשושלת חסידית מלכותית בארצות הברית בספרו "המורד ובן הרב"

 

לוס אנג'לס, קליפורניה (Marketwired)

 

בספרו "המורד ובן הרב" יזם הנדל"ן הידוע ישראל "איזי" אייכנסטין חושף מבט מבפנים על מורשת האליטה שלו כבן לשושלת חסידית קדושה והמאבק שלו כל חייו להשתחרר מהאחיזה של משפחתו הדתית המפורסמת. כצאצא ישיר של מייסד היהדות החסידית, נאמר לישראל "איזי" אייכנסטין שהוא נועד לגדולות - אבל רק אם יציית לכל חוקי העולם החרדי שלתוכו נולד. העולם הזה, הנשלט על ידי רבנים מזוקנים בלבוש שחור כמו אביו של איזי, היה (ועודנו) חברה המבוססת על המנהגים הדתיים של יהודי אירופה במאה ה-18. טלוויזיה וקולנוע אסורים, יש תפילה כמעט לכל פעולה שהאדם עושה והמגע עם אנשים מבחוץ מוגבל מאוד. איזי ידע מגיל צעיר שהוא לא מתאים. אבל הוא גם ראה איך מתייחסים למי שלא מתאימים - מביישים אותם, מרחיקים אותם מהקהילה והמשפחה נוטשת אותם.

 

"המורד ובן הרב" עוקב אחרי המסע המתפתל והמלהיב של איזי אל מחוץ לקנאות הדתית. במהלך הדרך הוא לומד לימודים אינטנסיביים בישיבה, נעשה עובד במה ואחר כך מנהל של הרב המזמר הנודע שלמה קרליבך, שותה יין ומחליף דעות על פילוסופיה עם בוב דילן, מחפש נחמה אצל רב לשעבר טמפרמנטי שהפך למטפל, ומתחתן עם הבחורה הג'ינג'ית מהשכונה שחולקת בסתר את חלומות הבריחה שלו. משיקאגו לפיטסבורג, מישראל לגריניץ' ווילג' ולבסוף לחוף המערבי, איזי נאבק כדי להשתחרר מהחינוך שקיבל ומוצא את דרכו לקהילה יהודית שמדברת לליבו וגם למורשת שלו.

 

לאנשים שסקרנים לגבי החיים בישיבות, אולמות התפילה והשכונות השמורות היטב של החרדים, "המורד ובן הרב" מעניק מבט מרתק מבפנים. לכל אחד שסבל מבדידות העזה של גירוש מקבוצה דתית קיצונית, הסיפור של איזי הוא מפת דרכים -- והבטחה שאם אתה נאמן לעצמך, תמצא את המקום, החברה והבית שלך.

 

להזמנת עותק של "המורד ובן הרב", גשו לאתר http://rabbisson.com או התקשרו: (310) 270-6661

 

לשאלות של המדיה או ביקורת על הספר, התקשרו עם:

Frances Smith
(310) 337-9500
דואל:  
frances@oakstonecompany.com

*** ההודעה לעיתונות מופצת בעולם באמצעות חברת התקשורת הבינ"ל MARKETWIRED