התאוששות מינית מסרטן הערמונית

גברים רוצים להיות ללא סרטן ופעילים מבחינה מינית, אומר ד"ר דיוויד סמאדי, מנתח ניתוחי ערמונית רובוטיים

ניו יורק -- עבור רוב הגברים, החלמה מסרטן הערמונית היא יותר מאשר להיאבק בסרטן. העניין הוא הליכה על הגבול הדק בין ריפוי של סרטן הערמונית והפרעה בזיקפה. במציאות, כל אחד מהטיפולים בסרטן הערמוניתניתוח לכריתת הערמונית, טיפול בהורמונים, הקרנות, HIFU (גלי על-קול הממוקדים בעוצמה גבוהה) – ישנו את מה שהמטופל מכיר כמין "רגיל".

ד"ר דיוויד סמאדי, סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני", מתחיל כל פגישת ייעוץ עם מטופל בהבטחה שסרטן הערמונית יסולק באמצעות ניתוח רובוטי. הוא מסיים כל פגישת ייעוץ בשיחה על מין. "גברים רוצים להיות ללא סרטן ופעילים מבחינה מינית, זה כל כך פשוט", אומר ד"ר סמאדי. התפקיד שלי הוא לעזור להם להבין כיצד ניתוח רובוטי וטיפול ייעודי אחרי הניתוח יעזרו להשיג את שני הדברים".

גישה חדשנית בניתוחים – טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי (SMART) - היא הצעד הראשון, הוא אומר. לכריתת הערמונית הרובוטית של ד"ר סמאדי שלא פוגעת בעצבים יש 85 אחוזי הצלחה בהחזרת האונות המינית אצל הגברים בתוך 12-24 חודשים מהניתוח. אבל, הוא מבטיח, הדרך לפעילות מינית מהנה יכולה להתחיל זמן קצר אחרי ניתוח ה-SMART.

אחרי סרטן הערמונית, סקס מביא עוד סקס:

בנוסף לכך שהוא עוזר לגבר ובת זוגו להחזיר את האינטימיות וההנאה מסקס, ד"ר סמאדי גם מוסיף קצת ריאליזם לתמונה. "האמת הפשוטה היא שהאונות המינית פוחתת עם הגיל של הגבר, עם או בלי סרטן הערמונית. זה לא מפחית את החשיבות של הבחירה בטיפול, אבל עוזר לשמור על פרספקטיבה מסוימת לגבי השפעות הגיל באופן כללי", הוא טוען.

למעשה, במחקר על השפעות הגיל על גברים נמצא שיותר ממחצית הגברים מעל גיל 40 חווים מידה מסוימת של הפרעות בזקפה, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8254833. היות שרוב הגברים שאובחן אצלם סרטן הערמונית הם מעל גיל 65, הגיוני שכבר יש להם הפרעות זיקפה מסוימות.

ד"ר דיוויד ב. סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. כאורולוג ואונקולוג מומחה המתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא מתמחה גם בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל הניתוח הרובוטי החדיש ביותר שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

אתרים קשורים:

http://il.smart-surgery.com/  

http://www.smart-surgery.com/   

http://www.roboticoncology-il.com/ 
http://www.roboticoncology.com/  

סרטונים קשורים:

 PROSTATE CANCER BREAKING NEWS - Sex After Prostate Surgery - Click Here
http://www.youtube.com/watch?v=Ojonz5rAeJI&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=15

PROSTATE CANCER NEWS: Better Survival Rates With Robotic SMART Surgery - Click Here
http://www.youtube.com/watch?v=pwFoiVLc5UE

BREAKING PROSTATE CANCER NEWS - Is The Cost Of Robotic Surgery Justified? - Click Here  
http://www.youtube.com/watch?v=Gfe9GGP0tFw

 

ליצירת קשר

 

ד"ר דיוויד סמאדי

אן אנגקאיה

טלפון בארץ: 057-9479279

טלפון בניו יורק 1-212-241-8779

http://il.smart-surgery.com/

 

מקור: http://www.il.smart-surgery.com/

 

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769