Centrient Pharmaceuticals מגדילה את כושר היצור של סטטינים המופקים מרכיבים תרופתיים אקטיביים (API)

 

Centrient Pharmaceuticals מגדילה את כושר היצור של סטטינים המופקים מרכיבים תרופתיים אקטיביים (API)

רוטרדם, הולנד, 21 ביוני 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

תקציר:

 

Centrient Pharmaceuticals ("Centrient"), המובילה העולמית באנטיביוטיקה בת קיימא, סטטינים מהדור הבא ומוצרי אנטי פטרת, הודיעה היום כי החלה בייצור ביחידת יצור הסטטינים החדשה שלה. עם בניית היחידה הייעודית השנייה שלה באתר טואנסה בהודו שהושלמה כעת,  החברה מכפילה את כושר ייצור הסטטינים שלה. עובדה זו תאפשר לסנטריאנט לענות על הביקוש הגובר לרכיבים התרופתיים האקטיביים (API) Atorvastatin וה- Rosuvastatin שלה, המופקים בתהליך יצור בר קיימא.

סטטינים מהווים כיום את הסוג הפופולארי ביותר בעולם של תרופות במרשם לטיפול בכולסטרול גבוה ומחלות לב וכלי דם, והם מצויים בין התרופות הנמכרות ביותר ברחבי העולם. השווקים של Atorvastatin ו-Rosuvastatin בפרט הראו צמיחה יציבה בשנים האחרונות, כתוצאה מהשכיחות העולמית המתמשכת של בעיות כולסטרול גבוה, החלפת סטטינים מהדור הישן, וגנריזצייה של השוק. סנטריאנט הוקמה לפני כמעט עשור, וגדלה מאז להיות אחת הספקיות המובילות של סטטינים מ-API בעולם, המספקת אותם לחברות פארמה גדולות ברחבי הגלובוס. לצד תכונות איכותיות כמו חיי מדף ארוכים ואצוות גדולות, החברה מציעה אבטחת אספקה ללקוחות באמצעות מתקן יצור הסטטינים הייעודי שלה ותמיכה לאחור באינטגרציה. עובדה זו מאפשרת לסנטריאנט שלא להיות תלויה ביבוא חיצוני של חומרים להתחלת התהליך. המסלול האנזימטי של סינתזה והטכנולוגיה המוגנת בפטנט, מצמצמים את השימוש בממיסים מזיקים, מייצרים פחות פסולת ומפחיתים את טביעת הרגל הפחמנית של החברה ב-32% בהשוואה ליצרנים מסורתיים.

ההכרזה על הרחבת המתקן מגיעה לאחר השגת אבני דרך משמעותיות בתחום הסטטינים שאליהן הגיעה החברה בשנים האחרונות. בשנת 2012, תחת השם DSM Sinochem Pharmaceuticals, היא הייתה יצרנית התרופות הראשונה בעולם שהציעה API גנריים של Atorvastatin תחת תעודת התאמה למונוגרפיה (Certificate of Suitability to the Monograph) של ה- European Pharmacopoeia (CEP). מאז 2014, היא ייצרה את ה- API הייחודיים של Atorvastatin במתקן החדיש שלה בטואנסה, הודו, עבור לקוחות צד שלישי. בנוסף, החברה הייתה אחת משלוש החברות הראשונות בעולם שהחלו להציע API גנריים של Rosuvastatin תחת CEP בשנת 2016. שנתיים לאחר מכן, צורות המינון הגנרי הראשונות של Rosuvastatin ו-Atorvastati הושקו במערב אירופה.


"עם הכפלת כושר הייצור שלנו, אנו מדגימים את מחויבותנו לשמר את עמדת המנהיגות שלנו בהתאם לאסטרטגיה שלנו, ולהמשיך לתמוך בצמיחה העסקית של לקוחותינו. אנו מונחים על ידי ההבטחה הגלומה במותג שלנו, של איכות, אמינות, וקיימות,  וה-Rosuvastatin וה-Atorvastatin של סנטריאנט מציעים ביצועים מעולים בכל שלושת התחומים לטובת הלקוחות שלנו והסביבה", אומר פרנס ולאאר, מנהל מסחרי ראשי בסנטריאנט.

הנחת אבן הפינה ליחידת הייצור החדשה התקיימה בסוף 2019, ואספקה מסחרית של תוצריה תחל באמצע 2021. הפיכת קו הייצור החדש למבצעי, והכפלת כושר הייצור, מציבים את סנטריאנט אף במיקום טוב יותר להבטחת האספקה, מתן מענה לביקוש הגובר מצד הלקוחות, וסיוע בשיפור חייהם של חולים הזקוקים לתרופות אלה.

"אנו גאים מאוד שהצלחנו להשלים את הפרויקט הזה בזמן, בהתחשב באתגרים של ביצוע פרויקט כה מורכב בעיצומה של מגפת הקורונה", אומר ג‘ים מקפירסון, מנהל תפעול טכני ואיכות ראשי. "זה מחזק את המחויבות המוחלטת שלנו לעמוד בציפיות של לקוחותינו שבחרו בנו כשותפיהם - אספקת הספקה אמינה ומאובטחת באמצעות טכנולוגיות בנות קיימא מובילות. המתקן משלב תכונות תכנון המאפשרות שיפורים נוספים ב-GMP וניצול אנרגיה, ומאפשרות אוטומציה רבה יותר, לבקרת תהליכים משופרת."

אודות Centrient Pharmaceuticals

Centrient Pharmaceuticals היא היצרנית המובילה של אנטיביוטיקה בטא-לקטם, וספק של הדור הבא של סטטינים ופתרונות אנטי פטרת. אנו מייצרים ומוכרים מוצרי ביניים, מרכיבים פרמצבטיים פעילים וצורות מינון מוגמרות.

אנו ניצבים בגאווה במרכז שירותי הבריאות המודרניים, כיצרנית של תרופות חיוניות ומצילות חיים. עם המחויבות שלנו לאיכות, אמינות וקיימות, המצויה במרכזו של כל מה שאנחנו עושים, יותר מ-2,200 עובדינו פועלים ללא הרף על מנת לספק את צרכי הלקוחות שלנו. אנו פועלים למען עתיד בר-קיימא על ידי השתתפות פעילה במאבק נגד ההתנגדות האנטי-מיקרוביאלית.

כאשר נוסדה החברה, לפני 150 שנה, היא נודעה בשם "Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek", או Gist Brocades, ובשנים האחרונות כ-DSM Sinochem Pharmaceuticals. מטה החברה מצוי (הולנד), ולה מתקני יצור ומשרדי מכירות בסין, הודו, הולנד, ספרד, מצרים, ארצות הברית ומקסיקו. סנטריאנט פארמסיוטיקלס נמצאת בבעלות מלאה של Bain Capital Private Equity, חברת השקעות פרטית גלובלית מובילה.

למידע נוסף בקרו באתר החברה www.centrient.com או צרו קשר עם  Centrient Pharmaceuticals Corporate , אליס בירסברגן, דירקטור מיתוג ותקשורת, באימייל alice.beijersbergen@centrient.com

Forward-looking statements

This press release may contain forward-looking statements with respect to Centrient Pharmaceuticals’ future financial performance and position. Such statements are based on current expectations, estimates and projections of Centrient and information currently available to the company. Centrient cautions readers that such statements involve certain risks and uncertainties that are difficult to predict and therefore it should be understood that many factors can cause actual performance and position to differ materially from these statements. Centrient has no obligation to update the statements contained in this press release, unless required by law. The English language version of the press release is governing.

 

Alice Beijersbergen
Centrient Pharmaceuticals
alice.beijersbergen@centrient.com

 *** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE