ניתוחים רובוטיים: הניסיון גורם להצלחה

המנתח הרובוטי בעל השם העולמי ד"ר דיוויד סמאדי משתמש בניסיון ובמיומנות כדי להימנע מסיבוכים בניתוחים רובוטיים

הכותרות בזמן האחרון מתמקדות בניתוחים רובוטיים, ומדגישות עלייה בסיבוכים בניתוחים ובתביעות המשפטיות בעקבותיהם. היעילות של המערכת לניתוחים רובוטיים דה וינצ'י מוטלת בספק, וד"ר סמאדי אומר שדבר אחד עדיין ודאי: "המנתח, לא הרובוט, הוא האחראי לתוצאות של הניתוח". ד"ר סמאדי הוא מנתח ניתוחי ערמונית רובוטיים בעל שם עולמי וסגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. עד היום הוא ביצע יותר מ-4,500 ניתוחי ערמונית רובוטיים, בהצלחה מדהימה וללא סיבוכים משמעותיים.

ההסרה באמצעות ניתוח של ערמוניות עם סרטן בגברים עם סרטן ערמונית מקומי היא אחד היישומים הכי נפוצים של מערכת דה וינצ'י. כריתת ערמונית רובוטית, שמקודמת כזעיר פולשנית, משמעה בדרך כלל משך ניתוח קצר יותר ותקופת החלמה מהירה יותר לעומת ניתוחי הסרת ערמונית מסורתיים. כפי שחלק מהחולים מגלים, המשמעות של יותר בתי חולים עם רובוטים אינה יותר בתי חולים עם מנתחים רובוטיים מנוסים.

"ניתוחים רובוטיים הם טכנולוגיה שהיא מוכחת אבל כרוכה במומחיות רבה", אמר ד"ר סמאדי. "ניתוחים הם אף פעם ללא סיכון. החולים יכולים למתן משמעותית את הסיכון הזה על ידי חבירה למנתח שיש לו נסיון נרחב במצב ובהליך הרפואיים המדויקים שלהם".

לעיתים קרובות מוסדות רפואיים מפרסמים את מספר הניתוחים שהושלמו במרכזים שלהם, אבל לעיתים נדירות המספר הזה מצביע על מספר הניתוחים שביצע כל מנתח. באמצעות השיטה שפיתח SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי), ד"ר סמאדי ביצע בהצלחה יותר מ-4,500 ניתוחים רובוטיים לכריתת ערמונית מההתחלה עד הסוף.

ד"ר סמאדי מייחס את הצלחתו לשנים של ניסיון בניתוחים מסורתיים ולפרוסקופיים, אבל הוא מעריך את השיפור שמאפשר רובוט. בעזרת הרובוט הוא משלים ניתוח בפחות משעתיים, ובכך מפחית את הזמן שהמטופל נמצא תחת הרדמה. המטופלים שלו מעולם לא נזקקו לעירוי דם, 96 אחוזים מחזירים את השליטה על השתן בתוך חודשיים- שלושה ו-85% פעילים מבחינה מינית שנה או שנתיים אחרי הניתוח.

"ניתוחים רובוטיים הם זעיר פולשניים, אבל הניסיון והתזמון קריטיים", אמר ד"ר סמאדי. "ככל שהמטופל נמצא בניתוח זמן ארוך יותר, גדל הסיכון לסיבוכים".

ד"ר דיוויד ב. סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. כאורולוג ואונקולוג מומחה המתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא מתמחה גם בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל הניתוח הרובוטי החדיש ביותר שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

אתרים קשורים:  

http://www.roboticoncology-il.com/

http://il.smart-surgery.com/

http://www.roboticoncology.com/

http://www.smart-surgery.com/

 

ליצירת קשר

 

ד"ר דיוויד סמאדי

אן אנגקאיה

טלפון בארץ: 057-9479279

טלפון בניו יורק 1-212-241-8779

 

מקור: http://www.il.smart-surgery.com/