"אמא, תהיי איתי"

ספר ייחודי על אהבת אמהות וילדים קטנים –

"זמן אימא" מתברר, היא  ההשקעה המשתלמת ביותר

 

אמא, תהיי איתי מאת שולה טולמן ובהוצאת הספרים אוריון הוא ספר חדש ומיוחד השופך אור על הקשר בין הורים לילדים, או באופן מדויק יותר, בין אמהות לילדיהן הקטנים. הספר מסביר על חשיבותם הגדולה של רגעים קטנים לפני השינה

 

הספר מיועד לילדים ולאימהות באשר הם, ובמיוחד לילדים הקטנים המצפים לסיפור לפני השינה. שולה טולמן מסבירה, כי הצורך הזה של הילד להיות עם אמו, לשתף אותה בחוויותיו, להתכרבל בין זרועותיה ולשאוב ממנה עידוד, חום וביטחון, הוא צורך טבעי המלווה את הילד מקטנות ואפילו בבגרותו. הפצרותיו של הילד באמו, שתישאר איתו עוד קצת לפני שהוא נרדם, הוא מצב שכיח ומוכר כמעט בכל בית וקל להזדהות עמו.

 

ספר זה מתאר רגעים ספונטניים, קטנים ואיכותיים בשגרה היומיומית של ההשכבה לישון. זו אחת ההזדמנויות עבור הילד לקבל תשומת לב ייחודית והקשבה לעולמו. ספר זה מהווה ביטוי לכמיהתו העמוקה של הילד להיות עם אמו עוד ועוד, להרגיש עטוף ומוגן ואם אפשר, אולי, גם לא להיפרד ממנה לעולם.

 

שולה טולמן מציינת, כי הפסיכולוג ג'ימס מאן, טבע את המושג "זמן אימא" (בהקשר הטיפולי), כמייצג זמן אינסופי של הלא מודע. תחושה שיש לנו את כל הזמן שבעולם. "כשמקבלים "זמן אימא" מקבלים הבנה ללא מילים, אימא מרגיעה ועושה סדר, באחת.

 

שולה טולמן היא ילידת הארץ, יועצת ארגונית במקצועה, בעלת תואר שני בלימודי עבודה מאוניברסיטת תל אביב;  אימא לשלושה ילדים, עוסקת שנים רבות בתחום האבחון וההערכה ובעלת סקרנות אינסופית להבנת נפש האדם.

 

בספר זה, ימצא כל הורה את עצמו, בין אם יחשוב מה הוא זוכר מיחסיו עם הוריו, ובין אם יתהה כיצד הוא כהורה "בונה" את הקשר עם ילדו. האם הוא אכן מעניק לו את תשומת ליבו המלאה, הבלעדית, "רואה" אותו במלואו ופנוי לקלוט את רגשותיו ומחשבותיו?

 

בספרה "אמא, תהיי איתי" מבטאת המחברת שולה טולמן את הכמיהה הטבעית,  של הילד להיות עם אימו עוד ועוד. בחריזה קולחת וקצבית  מתאר הספר רגעים ספונטניים, קטנים ואיכותיים בשגרה היומיומית של ההשכבה לישון. זוהי אחת ההזדמנויות עבור הילד לקבל תשומת לב ייחודית והקשבה לעולמו. הפצרותיו של הילד באמו שתישאר איתו עוד קצת..לפני שנרדם, היא סיטואציה שכיחה ומוכרת כמעט בכל בית וקל להזדהות עימה.

 

"אמא, תהיי איתי", מאת שולה טולמן, איורים ססגוניים:  צבי פדלמן, הוצאת הספרים אוריון, 24 עמודים, מיועד לבני הגילים 3-6, מחיר לצרכן 49 ש"ח, להשגה בכל חנויות הספרים ובאתר ההוצאה לאור www.orion-books.co.il